Old school μονοκύλινδρα On/Off, τελικά ποιά είναι η ακτίνα δράσης τους;

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οπότε με το Domi από τον περασμένο Σεπτέμβρη έκανα 8000 χλμ, έσπασα ένα μοτέρ, έκανα πολλές χωμάτινες πιο άνετα από την χοντρή και έβαλα έναν ωραίο μπελά στο κεφάλι μου
Μετα απο κάθε χωμάτινη βόλτα ζητάει και μια βελτίωση, σε αντίθεση με την χοντρή που πάντα είναι έτοιμη για όλα όσα της ζητάω.
Αυτες και αν θελουν βελτιωσεις για το χωμα, αλλα κοστιζει η καθε μια οσο ενα Domi.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο μητσάκης σήμερα ανακοίνωσε (ή σήμερα το είδα) ότι το αρχαίο του φουντούνι 650 σερβάρεται και θα αναχωρήσει για να κάνει Road of Bones να πάρει λίγο από την αίγλη του Γιούαν και του Τσάρλι και του Γουόλτερ του Κόλμπατς. Αρχαία μονοκύλινδρα παντού!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτες και αν θελουν βελτιωσεις για το χωμα, αλλα κοστιζει η καθε μια οσο ενα Domi.
Συγνώμη Νικόλα... Αλλα εγώ μόνο λάστιχα βάζω στη χοντρή για το χώμα.
Δεν έχω κάνει κάποια μετατροπή για εκει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο μητσάκης σήμερα ανακοίνωσε (ή σήμερα το είδα) ότι το αρχαίο του φουντούνι 650 σερβάρεται και θα αναχωρήσει για να κάνει Road of Bones να πάρει λίγο από την αίγλη του Γιούαν και του Τσάρλι και του Γουόλτερ του Κόλμπατς. Αρχαία μονοκύλινδρα παντού!
Ο μητσακης δεν νομίζω ότι έχει δικό του μηχανακι καρντια μου.
Μονο ένα ταπεινό παπί.... Ετσι μου έχει δηλαδή.
Το μοναδικο μηχανακι που θα ήθελε στο γκαράζ του είναι ένα 990...o_O μου είχε πει.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ο μητσακης δεν νομίζω ότι έχει δικό του μηχανακι καρντια μου.
Μονο ένα ταπεινό παπί.... Ετσι μου έχει δηλαδή.
Το μοναδικο μηχανακι που θα ήθελε στο γκαράζ του είναι ένα 990...o_O μου είχε πει.
Εισαι κ παλιος...παναθεμασαι !!!!
Τα πρωτα ταξιδια τα εκανε με το δικο του φουντουρο....παρεα με τη γυναικα του...πριν γεννηθει ο γιος τους !!!!
Κ ναι εχει κανει ταξιδιωτικο με 990....αν θυμαμαι καλα....Ασια...καπου στο '08....!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Πάντα μου άρεσε η ιδέα να χάνομαι στο δάσος αλλά δεν το είχα επιχειρήσει ποτέ μιας και τα μηχανάκια που είχα ήταν καθαρά on.
Το 16 πήρα την απόφαση, λίγο τα παιδιά, λίγο η ανεργία πούλησα το tuono που είχα τότε και με τα δύο χιλιάρικα πήρα το αφρικα που έχω σήμερα και με τα υπόλοιπα βγήκε εκείνο το καλοκαίρι.
Δεν το μετάνιωσα στιγμή. Εμένα εκείνη την περίοδο σε ένα χωριό της Αρκαδίας και είχα τρελαθεί να μπαίνω στο δάσος της Σκυρίτιδας, να κολλάω στις λάσπες και να βρίζω χαμογελώντας.
Τότε είχα σκεφτεί να πάρω μονοκύλινδρο αλλά η θέληση να κάνω και κανένα ταξιδακι με έστειλε στο v2.
Τελικά για μένα η "υποβάθμιση" ήταν αναβάθμιση αφού και το μηχανάκι δεν με "ποναγε" να του πιω το αίμα, και δεν δεν έμπαινε αυτόματος κόφτης στο δεξί χέρι με την σκέψη των δύο μωρών στο σπιτι.
Άρα η καλύτερη επιλογή είναι άμεσα συνδεδεμένη με το πλαίσιο που ορίζει η χρονική στιγμή που γίνεται.
Οπότε ναι, τα μονοκυλινδρα μπορούν να είναι μια πολύ καλή επιλογή υπό συνθήκες.
Φυσικά αν μου τύχει το τζόκερ αύριο θα βάλω την γριά αγγελία στο "χαρίζεται", θα κάνω ασφάλεια ζωής και θα φτιάξω τουλάχιστον τριθέσιο σταύλο με καμια τρακοσαρια άλογα συνολο, μην σας λέω και μαλακίες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εισαι κ παλιος...παναθεμασαι !!!!
Τα πρωτα ταξιδια τα εκανε με το δικο του φουντουρο....παρεα με τη γυναικα του...πριν γεννηθει ο γιος τους !!!!
Κ ναι εχει κανει ταξιδιωτικο με 990....αν θυμαμαι καλα....Ασια...καπου στο '08....!!!
Εγώ μιλάω για το σήμερα... Δεν νομίζω ότι το έχει το 650.
Τεσπα..μικρη σημασια έχει, γιατί ο μητσακης ταξιδεύει με ότι κάτσει.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Συγνώμη Νικόλα... Αλλα εγώ μόνο λάστιχα βάζω στη χοντρή για το χώμα.
Δεν έχω κάνει κάποια μετατροπή για εκει.
Δεν διαφωνουμε σε αυτο. Δεν σημαινει ομως οτι ειναι τελειες στο χωμα και οτι δεν παιρνουν βελτιωση! Ενα ζευγαρι πχ αναρτησεων κανουν παραπανω απο το Domi που εχεις, αυτο λεω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν διαφωνουμε σε αυτο. Δεν σημαινει ομως οτι ειναι τελειες στο χωμα και οτι δεν παιρνουν βελτιωση! Ενα ζευγαρι πχ αναρτησεων κανουν παραπανω απο το Domi που εχεις, αυτο λεω.
Ανάρτηση έχω ολινς, αλλά την έβαλα για βελτίωση στην άσφαλτο βασικά.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγώ μιλάω για το σήμερα... Δεν νομίζω ότι το έχει το 650.
Τεσπα..μικρη σημασια έχει, γιατί ο μητσακης ταξιδεύει με ότι κάτσει.
Ελα....χθες το βραδυ το ανεβασε στο facebook το 20ετιας.....BMW του.....με φροντιδα κ υποστηριξη του Παναγιωτοπουλου !!!!!!
Απιστε Θωμα....η κακια θα σου μεινει για τα μονοκυλινδρα.....χαχαχα !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ελα....χθες το βραδυ το ανεβασε στο facebook το 20ετιας.....BMW του.....με φροντιδα κ υποστηριξη του Παναγιωτοπουλου !!!!!!
Απιστε Θωμα....η κακια θα σου μεινει για τα μονοκυλινδρα.....χαχαχα !!!!!
Η φωτο είναι από πολύ παλιά... Δυστυχώς ο Αντώνης είναι στο κρεβάτι του πόνου με σπασμένο πόδι.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Η φωτο είναι από πολύ παλιά... Δυστυχώς ο Αντώνης είναι στο κρεβάτι του πόνου με σπασμένο πόδι.
Tον λενε και Αντωνη??
Παντως και γω το πιστεψα οτι φευγει για Σιβηρια..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Tον λενε και Αντωνη??
Παντως και γω το πιστεψα οτι φευγει για Σιβηρια..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λες να είναι πρωταπριλιά, σχεδόν 1η Αυγούστου;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Tον λενε και Αντωνη??
Παντως και γω το πιστεψα οτι φευγει για Σιβηρια..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αντώνης είναι ο Παναγιώτοπουλος.
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Χθες πέρασα από εκεί. Όντως ο Αντώνης έλειπε.
Το έσπασε καθώς έκανε δοκιμή ένα μηχανακι. Του παραβίασε μια το stop. Αλλά για κάτσε μια στιγμή μήπως κάποια στιγμή όλοι bmw θα πάρουμε!!??
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το έσπασε καθώς έκανε δοκιμή ένα μηχανακι. Του παραβίασε μια το stop. Αλλά για κάτσε μια στιγμή μήπως κάποια στιγμή όλοι bmw θα πάρουμε!!??
:p

Εγώ πήγα να δω μηχανή BMW άλλης κατηγορίας. Να "δω" όμως, τίποτα παραπάνω...

Αν μας κάτσει το τζόκερ.... ταμπού δεν έχουμε!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ελα....χθες το βραδυ το ανεβασε στο facebook το 20ετιας.....BMW του.....με φροντιδα κ υποστηριξη του Παναγιωτοπουλου !!!!!!
Απιστε Θωμα....η κακια θα σου μεινει για τα μονοκυλινδρα.....χαχαχα !!!!!
Η φωτο είναι από πολύ παλιά... Δυστυχώς ο Αντώνης είναι στο κρεβάτι του πόνου με σπασμένο πόδι.
Siberia – Road of bones | MOTOMAG

Θα τα καταφέρει άραγε;;



Το μέρος της Σιβηρίας που καίγεται....
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Siberia – Road of bones | MOTOMAG

Θα τα καταφέρει άραγε;;



Το μέρος της Σιβηρίας που καίγεται....
Ειδα στο facebook.....μετα απο μια μικρη αναπαυλα....το Σαββατο ξεκινησαν με τη Μονικα τη συνεχεια του ταξιδιου.....ελπιζω να πανε ολα καλα !!!!!
Του δινουν δυναμη οι δυσκολιες του Πανου....για αυτα ζει....!!!!!
 
Top Bottom