ONEAL Boots MX Rider Pro black

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Χρόνια Πολλά και καλά.
Καμιά γνώμη;

Είναι σελίδα τυχαίου καταστήματος,αν δεν επιτρέπετε,παρακαλω ας το σβήσει ενας συντονιστής.
Δεν κάνω σκληροπυρηνικό εντούρο,χαλαρές βόλτες σε βουνό κάνω και αν δεν ενοχλούνε θα τις φοράω και σε ασφάλτινες βόλτες.

Ευχαριστώ.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν θελεις μποτες και για μικτη χρηση τοτε παρε καποια τυπου adventure θυσιαζοντας ομως μερος απο την ασφαλεια στο χωμα
Τις παραπανω που εβαλες δεν τις ξερω αλλα αν εχουν πληρη προστασια για χωμα τοτε μαλλον δεν κανουν για ασφαλτο (ακαμπτες και βαριες) Αν παλι δεν ειναι με φουλ προστασιες τοτε για χρηση στο χωμα δεν υπαρχει λογος να τις παρεις
Οι αμιγως χωματινες μποτες θα σε κουρασουν ενδεχομενως, ειδικα αν προκειτε να περπατησεις εστω και λιγο
 
Reactions: Noe

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
για μένα δυστυχώς πρέπει να έχεις 2 ζευγάρια μπότες, μια για χώμα μόνο και μια για άσφαλτο τουρισμό, αλλιώς δεν γίνεται, στην βόλτα οι χωμάτινες δεν κάνουν και με τουριστικές δεν έχεις την ασφάλεια που πρέπει στο χώμα.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά !

Νίκο, οι μπότες αυτές, είναι ένα universal οικονομικό μοντέλο, που με ψιλοαλλαγές στα πλαστικά και στο λογότυπο, την προσφέρουν αρκετές εταιρείες.
Μια χαρά είναι, απλά βεβαιώσου ότι υπάρχουν ανταλλακτικά κλιπ ή ακόμα καλύτερα πάρε από την αρχή.

Πριν κάποια χρόνια, αγόρασα ενα ζευγάρι παρόμοιες για να δοκιμάσω, αλλά είδα ότι τα κλιπ-δεστρες δεν ήταν και τόσο καλής ποιότητας,
δεν κούμπωναν σωστά και ξεκουμπωναν στη βόλτα, καποια στιγμή εχασα ενα, και πηρα ενα σετ ανταλακτικές 25 € ...:laugh:

Ριξε μια ματιά και στις παραδοσιακές εταιρείες του χώρου, πχ η GAERNE έχει βγαλει μια οικονομική την GX-1 και GX-1 EVO
είναι λιγο πιο ψηλά στην τιμή, αλλά αν πάρεις καλές μπότες, εκτός από ποιοτητα - ασφάλεια, με μια μικρή συντήρηση θα τις έχεις πολλά χρόνια

Θα συμφωνήσω, με τα παιδιά, θα σε δυσκολέψουν λίγο στην άσφαλτο ... αν θέλεις μικτή χρηση προτιμησε adv μποτες
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Καλημέρα.
Σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια.
Κάτι τέτοιο ας πούμε;
Ισχύει το ένα νούμερο πάνω γενικώς;
Τις έχει σε προσφορά λόγω έλλειψης σε νούμερα,φοράω 43 αλλά έχει διαθέσιμο το 44.
Μένω επαρχία και δεν υπάρχει δυνατότητα να πάω σε μαγαζί να τις δοκιμάσω.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Καλημέρα.
Σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια.
Κάτι τέτοιο ας πούμε;
Ισχύει το ένα νούμερο πάνω γενικώς;
Τις έχει σε προσφορά λόγω έλλειψης σε νούμερα,φοράω 43 αλλά έχει διαθέσιμο το 44.
Μένω επαρχία και δεν υπάρχει δυνατότητα να πάω σε μαγαζί να τις δοκιμάσω.
Eνα νουμερο πανω απο αυτο του παπουτσιου σου γιατι θα τις φορεσεις και με χοντρη καλτσα.Επειδη ομως γινεται ενα αλαλουμ με τα νουμερα,παρε τηλεφωνο και ρωτα τους αν δεχονται αλλαγη σε περιπτωση που δεν σου κανει.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα.
Σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια.
Κάτι τέτοιο ας πούμε;
Ισχύει το ένα νούμερο πάνω γενικώς;
Τις έχει σε προσφορά λόγω έλλειψης σε νούμερα,φοράω 43 αλλά έχει διαθέσιμο το 44.
Μένω επαρχία και δεν υπάρχει δυνατότητα να πάω σε μαγαζί να τις δοκιμάσω.
Εγώ πού τις δοκίμασα το νούμερο που φοράω στο αθλητικό ήταν μια χαρά. Αλλά καλύτερα να τις φορέσεις πριν τις πάρεις.
 
Reactions: Noe

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Καλημέρα
Επικοινώνησα με το κατάστημα και κάνουν αλλαγές,τις δοκίμασε υπάλληλος που φοράει 42 με 42,5 και του ήταν λίγο άνετο.
Εγώ φοράω 43 και ίσως λίγο μεγαλύτερο γιατί στα αθλητικά με χοντρές κάλτσες μου είναι οριακά.
Τις παράγγειλα και βλέπουμε....
:friendship::friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα
Επικοινώνησα με το κατάστημα και κάνουν αλλαγές,τις δοκίμασε υπάλληλος που φοράει 42 με 42,5 και του ήταν λίγο άνετο.
Εγώ φοράω 43 και ίσως λίγο μεγαλύτερο γιατί στα αθλητικά με χοντρές κάλτσες μου είναι οριακά.
Τις παράγγειλα και βλέπουμε....
:friendship::friendship:
Πάρε και ένα ζευγάρι κάλτσες για μηχανή και θα με θυμηθείς
 
Reactions: Noe

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
οφφ τοπικ, αλλά έχεις κάποια συγκεκριμένη μάρκα που προτείνεις?
Εγώ έχω ψωνίσει διαφορες μάρκες και όλες κάνουν καλή δουλειά.


Αυτές που είναι τρομερές είναι οι καλοκαιρινές

 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Αυτές που είναι τρομερές είναι οι καλοκαιρινές

Τι θα φοράμε και κάλτσες τώρα με το σανδάλι/δίχαλο σαν τους Γερμανούς τουρίστες που τους κοροϊδεύαμε τόσα χρόνια;



Λίγο ακριβούτσικες οι χειμερινές η αλήθεια είναι αλλά θα πάρω δυο ζευγάρια γιατί χρειάζονται όντως


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom