Parking αεροδρόμιο.

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Επειδή τέλος του μήνα πρέπει να κατέβω λόγω δουλειάς πρώτα Αθήνα και μετά αεροπορικώς Μυτιλήνη, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα στο να αφήσω τη μηχανή στο αεροδρόμιο; Έχω δει πολλές μοτοσικλέτες αραγμένες στο χώρο των αναχωρήσεων και δε ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές και από τροχαία και από "εμπόρους ανταλλακτικών". Μιλάμε για διάστημα από το πρωί μέχρι το βράδυ της ίδιας μέρας.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχει πάρκινγκ δωρεάν, και σε ανοικτό χώρο και σε "κλειστό"!
Ασφάλεια υπάρχει. Έχω αφήσει δύο φορές την δικιά μου, και πολλες περισσότερες ένας φίλος μου.
Την πρώτη φορά δεν ήξερα και το άφησα στο ανοικτό πάρκινγκ (με κουκούλα για τον ήλιο φυσικά)! Κάνενα πρόβλημα!
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Έχει πάρκινγκ δωρεάν, και σε ανοικτό χώρο και σε "κλειστό"!
Ασφάλεια υπάρχει. Έχω αφήσει δύο φορές την δικιά μου, και πολλες περισσότερες ένας φίλος μου.
Την πρώτη φορά δεν ήξερα και το άφησα στο ανοικτό πάρκινγκ (με κουκούλα για τον ήλιο φυσικά)! Κάνενα πρόβλημα!
Είναι εκεί που βλέπω τις πολλές αραγμένες; Στο χώρο αναχωρήσεων;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ανδρέας Σ

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
Bmw
Στις αφίξεις είναι το πάρκινγκ και μόνο ανοιχτό... κλειστό ήταν ως προπερσι...(τώρα απαγορεύεται εκεί) για κλοπή δεν έχει ακουστεί κάτι....να σε ακουμπήσει κάποιος όμως είναι πιθανό να δεις κάποια γρατζουνιά...(όχι συχνό φαινόμενο)...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Στις αφίξεις είναι το πάρκινγκ και μόνο ανοιχτό... κλειστό ήταν ως προπερσι...(τώρα απαγορεύεται εκεί) για κλοπή δεν έχει ακουστεί κάτι....να σε ακουμπήσει κάποιος όμως είναι πιθανό να δεις κάποια γρατζουνιά...(όχι συχνό φαινόμενο)...
Δεν υπάρχει ποια το κλειστό δηλαδή;

Για κλοπή, δεν έχω ακούσει ούτε εγώ ποτέ, ούτε είχα κάποιο πρόβλημα!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
....να σε ακουμπήσει κάποιος όμως είναι πιθανό να δεις κάποια γρατζουνιά...(όχι συχνό φαινόμενο)...
Άλλος ένας λόγος που είναι απαραίτητη η κουκούλα!
Εγώ την έχω αφήσει, την πρώτη φορά καλοκαίρι και την δεύτερη σχεδόν χειμώνα. Όπως την άφησα, έτσι την βρήκα. Ούτε σκόνη παραπάνω ....
 

Ανδρέας Σ

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
Bmw
Δεν υπάρχει ποια το κλειστό δηλαδή;

Για κλοπή, δεν έχω ακούσει ούτε εγώ ποτέ, ούτε είχα κάποιο πρόβλημα!!!
Εκεί που ήταν το κλειστό τώρα απογορευεται ( παρκάρουν λιμουζίνες) και για πάρκινγκ μοτό έχουν δώσει ένα κομμάτι από το πάρκινγκ μικρής διάρκειας πριν το sofitel....
 

Ανδρέας Σ

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
Bmw
Άλλος ένας λόγος που είναι απαραίτητη η κουκούλα!
Εγώ την έχω αφήσει, την πρώτη φορά καλοκαίρι και την δεύτερη σχεδόν χειμώνα. Όπως την άφησα, έτσι την βρήκα. Ούτε σκόνη παραπάνω ....
Γενικά δεν έχει κανείς θέμα...αν όμως βάλεις και κουκούλα και με λίγη υπομονή βρεις μια καλή θέση λίγο πιο πίσω θα είσαι πιο ήσυχος...
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Και εγώ την ειχα αφήσει ένα 3ημερο στο ανοιχτό στις αφίξεις
κανενα πρόβλημα …
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Άρα συνοψίζουμε ότι υπάρχει πάρκινγκ για μοτό πριν το Sofitel;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Άρα συνοψίζουμε ότι υπάρχει πάρκινγκ για μοτό πριν το Sofitel;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι πάς για αφίξεις για να μπεις
Αν μπορείς πάρε κουκούλα θά τό φάει ο ήλιος
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Εχει
Την αφησα την προηγούμενη εβδομαδα...

Προσοχη στην εισοδο ειναι στενη πανω στο παρτέρι κ ισως την προσπερασεις
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Περνάς την έξοδο για IKEA "υπηρεσίες - εμπορεύματα". Συνεχίζεις και η επόμενη είναι "αφίξεις - αναχωρήσεις". Μένεις δεξιά και μόλις περάσεις την διχάλα για αφίξεις μένεις αριστερά και κοιτάς για ταμπέλα "ξενοδοχείο".
Θα δεις μηχανάκια στα αριστερά και η είσοδος είναι αστεία. Λες και μπαίνεις στην διάβαση πεζών.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Γενικά μην αγχώνεστε στο αεροδρόμιο ακόμα και να χάσετε μια έξοδο έχει κυκλικές διαδρομές για να ξαναβγείς παντού απ' όλα τα σημεία.
Το λέω γιατί έχω δει κόσμο να προσπαθεί να κάνει πίσω ή αναστροφή σε περίεργα σημεία απλά επειδή έχασε την έξοδο :eek:o_O
 
Top Bottom