Passepartout ή καλύτερα Πασπαντού αναζήτηση

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ήρθαν και θα δοκιμαστούν στην επόμενη βόλτα :) να δουμε αν βολευουν για περισσότερη και πιο άνετη όρθια οδήγηση (-30mm κάτω -20mm πίσω και πιο φαρδιά)





και για το φρένο
Από πού τα ψώνισες;
Bosley pegs?
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ήρθαν και θα δοκιμαστούν στην επόμενη βόλτα :) να δουμε αν βολευουν για περισσότερη και πιο άνετη όρθια οδήγηση (-30mm κάτω -20mm πίσω και πιο φαρδιά)





και για το φρένο
Θα δεις διαφορά στην οδήγηση και στην άνεση (είχα ακριβώς τα ίδια), αλλά θέλει προσοχή όταν μετακινείς τη μηχανή και γενικότερα να προσέχεις να μην βρουν στα πόδια σου (καλάμια σου).
Ρώτα με από που το ξέρω...
Μελανιές και κοψίματα (όχι απλές γρατζουνιές) απλά μετακινόντας το 701 και βρίσκοντας τα πόδια στους μαρσπιέδες. Αυτό φορόντας αθλητική βερμούδα.
Φορόντας παντελόνι μηχανής μόνο μελανιές και αργή καταστροφή του παντελονιού.

Οι μελανιές λόγω του ότι είναι αρκετά φαρδιά και βρίσκουν εύκολα στα πόδια και τα κοψίματα λόγω του ότι είναι αιχμηρά.
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Θα δεις διαφορά στην οδήγηση και στην άνεση (είχα ακριβώς τα ίδια), αλλά θέλει προσοχή όταν μετακινείς τη μηχανή και γενικότερα να προσέχεις να μην βρουν στα πόδια σου (καλάμια σου).
Ρώτα με από που το ξέρω...
Μελανιές και κοψίματα (όχι απλές γρατζουνιές) απλά μετακινόντας το 701 και βρίσκοντας τα πόδια στους μαρσπιέδες. Αυτό φορόντας αθλητική βερμούδα.
Φορόντας παντελόνι μηχανής μόνο μελανιές και αργή καταστροφή του παντελονιού.

Οι μελανιές λόγω του ότι είναι αρκετά φαρδιά και βρίσκουν εύκολα στα πόδια και τα κοψίματα λόγω του ότι είναι αιχμηρά.
Ναι τα είδα και όντως ειναι, παίζει να τα λειάνω λίγο με λίμα γιατί βλέπω να τρυπάνε και τις μπότες :rolleyes:
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Ήρθαν και θα δοκιμαστούν στην επόμενη βόλτα :) να δουμε αν βολευουν για περισσότερη και πιο άνετη όρθια οδήγηση (-30mm κάτω -20mm πίσω και πιο φαρδιά)





και για το φρένο
Μου θυμίζουν παγίδες για αρκούδες που βάζουν στην Αλάσκα ....!
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Μου θυμίζουν παγίδες για αρκούδες που βάζουν στην Αλάσκα ....!
Δεν έχεις άδικο :ha

Τις λίμαρα για να φύγει η αψάδα και μπηκαν επάνω.

Σε στατικό τουλάχιστον φαίνονται εξαιρετικά για το ύψος μου, εδω πιάσιμο με τα πόδια στην σέλα μιας και ειμαι πιο πίσω και κάτω, μεγάλο ωραίο πάτημα, ανεση στις ταχύτητες με το πόδι για αλλαγές σε όρθια στάση και σε συνδιασμό με τους αποστάτες λυγισμένα χέρια όσο χρειάζεται.

Επίσης τώρα αποκλείεται να ψάχνω το πίσω φρενο :rolleyes:

Στις φωτο φαινεται σαν να γερνει εμπρος το πατάκι ενω ειναι το ανάποδο, σε έχει με μια μικρή κλήση προς τα πίσω.

Φυσικά θα δείξει στην 1η βόλτα.


 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom