pelio/offroad (26/11) story

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Να πω για αρχή μερικά λόγια.Κάποιες φωτό θα ανεβούν σε λίγο.
Πολλά ευχαριστώ και μπράβο στην παρέα που οργάνωσε όλη την διαδρομή Σταμάτη, Άκη και Νίκο!Τέλεια χαρτογράφηση!
Η διαδρομή γενικά ήταν απαιτητική.Κροκάλα,χώμα,πέτρα,λάσπη και πολλά κομμάτια με φύλλα πεσμένα που κρύβανε εκπλήξεις!Πολύ όμορφα τοπία μέσα στο δάσος και πάνω από την θάλασσα!
Όλη η παρέα με γνωστούς και παλικάρια που γνώρισα πρώτη φορά έδεσε καταπληκτικά,υπήρχε ωραίος ρυθμός και ομαδικότητα απο όλους!Η διάθεση στα ύψη!Κινηθήκαμε όλοι μαζί και το αποτέλεσμα ήταν μια απο τις καλύτερές βόλτες που έκανα ποτέ!
Και πάλι ευχαριστώ σε όλους που περάσαμε μαζί τέλεια!
Και ένα ακόμα ευχαριστώ για τον "Εντουρά" φωτογράφο που ήταν παντού έτοιμος για φωτό!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Πάλι καλά που ήρθατε και σεις ρε παιδιά να δούμε και κανα βίντεο απο το πήλιο! χαχα
Το βολιώτικο team αν και μάχιμο σε όλα με τις κάμερες δεν το χει.
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Για κάμερες εχουμε τους φλωρους τους Αθηναίους!!! (εμένα εννοω!!)
Τασο ,μαγκια σου ( σας) που μεσα σε ολα αυτα τα σκηνικα θα σταματησετε, θα τρεξετε πιο μπροστα θα βγαλετε την φωτογραφικη μηχανη θα αλλαξετε μπαταρια στην καμερα θα,θα,θα!
για να μεταφέρεται την εμπειρια και σε αλλους ανθρωπους
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Από τις πιο όμορφες βόλτες που έχω κάνει και σίγουρα μία επανάληψη της επιβάλλεται...!
Το βουνό των Κενταύρων μας αποζημίωσε με το παραπάνω.
Πολλά μπράβο στους οικοδεσπότες Σταμάτη ,Νίκο και Άκη καθώς και σε όλους όσους βοήθησαν να γίνει πραγματικότητα η βόλτα αυτή!
Παίδες δεν χρειάζεται να αγχώνεστε για τίποτα...
Όλα ήταν τέλεια...!
Ίσως είναι η μοναδική φορά που τράβηξα γύρω στις 150 φωτογραφίες...
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Στάθη τον πλοηγό-σκούπα-φωτογράφο τον τρία σε ένα άνθρωπο με το wr450 που έκανε τα πάντα...!
Το τεραίν ήταν για όλα τα γούστα...
Από κομμάτια με πέτρα, έμπαινες σε λασπωμένα και έπειτα σε άλλα που τα φύλλα είχαν φτιάξει ένα μαγικό χαλί πολλών εκατοστών που δεν έβλεπες τι υπήρχε από κάτω με αποτέλεσμα τα κρυμμένα νεροφαγώματα να καταπίνουν τα μηχανάκια για πλάκα...
Χάρηκα που είδα αρκετούς γνωστούς μετά από καιρό αλλά και ένα μεγάλο respect στα παιδιά που ήρθαν από μακριά τον Γιάννη IoannisB από το Γαλαξίδι τον Σκιαθίτη Νίκο και τον Τάσο 2wheeler ο οποίος ήρθε αυθημερόν από την Αθήνα έκανε τη βόλτα και επέστρεψε ξανά πίσω...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απίστευτα χρώματα πραγματικά...!
Ουσιαστικά διασχίσαμε το Πήλιο από δυτικά προς τα βορειοανατολικά φθάνοντας έως τον Οβριό και επιστροφή προς τα δυτικά μέσω Κερασιάς.
Το κερασάκι όμως ήτανε στο τέλος στα πιπεράτα κομμάτια - λέγε με καλντερίμι ή μονοπάτι ή όπως αλλιώς θες - που για μερικούς μερικούς (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε) ήταν λιγάκι ζόρικα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
No comment...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευτυχής και λασπωμένος επέστρεψα στους 2°C και εάν συνέχιζα λίγο παραπάνω θα πατούσα και το πρώτο φετινό χιόνι...
Παίδες ευχαριστούμε...!!!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Λίγες ακόμα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom