pelion/offroad (26/11)

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εξαιρετικη διαδρομη, ειδικα τετοια εποχη, καθως εχω κανει τα περισσοτερα κομματια στο παρελθον. Αν ειμουνα Ελλαδα/Θεσσαλια θαρχομουνα σιγουρα, αλλα δυστυχως ειμαι απο χθες το βραδυ πισω στο Νησι.

Ειμαι σιγουρος οτι θα περασουνε τέλεια οσοι πανε, αντε να βλεπουμε τις συμμετοχες να ανεβαινουν! Και για τους Αθηναιους, Θεσσαλονικεις και αλλους απο σχετικα μακρια, μια διανυκτερευση στο Βολο το βραδυ του Σαββατου λεει (αρκει τα τσιπουρα να ειναι με ρεγουλα), οπως επισης και η μεταβαση το Σαββατο στο Βολο ..the long way (πχ απο Αθηνα απο παλια εθνικη, Δομοκο και Φαρσαλα, απο Θεσσαλονικη απο Κατερινη, Ελασσονα, Λαρισα, Φαρσαλα κλπ).

Well done για το σχεδιασμο και την οργανωση του event συντροχοι Βολιωτες! :friendship:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ενημερωτικά, η ΑΣΦΑΛΤΙΝΗ βόλτα που υπάρχει ως σκέψη να γίνει το Σάββατο (προτείνεται και για όποιον θέλει να την κάνει μόνος του, όποτε περάσει από τα μέρη μας) είναι
αυτή (PeliON)
κλασσική διαδρομή που σίγουρα θα χορτάσουμε κι εμείς (μαζί με τους λασπουριάρηδες) μπόλικο πράσινο και θα απολαύσουμε τα μαγικά χρώματα του Πηλίου!!
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπέρα,η διαδρομή ενδυκνειται για αρχαριο;
Επίσης λάστιχο 50/50 αρκεί; Πέρα από μπουφάν τι άλλες προστασίες καλό θα ήταν να έχουμε;
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Καλησπέρα,η διαδρομή ενδυκνειται για αρχαριο;
Επίσης λάστιχο 50/50 αρκεί; Πέρα από μπουφάν τι άλλες προστασίες καλό θα ήταν να έχουμε;
Καλησπερα. Σαν αρχαριος εχεις κανει καποιες διαδρομες πχ σε φυλλα πολλα ,σε ανηφορικα με στροφες και πετρες?
τι λαστιχο φορας? πχ εγω με ε07μιτας με καποια χλμ πανω τους σε μια διαδρομη με πολλα φυλλα ηθελε παρα παρα πολυ προσοχη με 990 κτμ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άκη μου βγάζει μόνο το σημείο εκκίνησης και το σημείο τερματισμού.
Όχι τη διαδρομή.
Στο gpx viewer.
Όλα καλά με το GPX...! :ok:
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπερα. Σαν αρχαριος εχεις κανει καποιες διαδρομες πχ σε φυλλα πολλα ,σε ανηφορικα με στροφες και πετρες?
τι λαστιχο φορας? πχ εγω με ε07μιτας με καποια χλμ πανω τους σε μια διαδρομη με πολλα φυλλα ηθελε παρα παρα πολυ προσοχη με 990 κτμ
Έχω κάνει αρκετά χωμάτινα χιλιόμετρα,σε χαμηλές ταχύτητες βέβαια,προς το παρόν εχω τα mitas mc24 με σκέψη να αλλάξω αμεσα
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Έχω κάνει αρκετά χωμάτινα χιλιόμετρα,σε χαμηλές ταχύτητες βέβαια,προς το παρόν εχω τα mitas mc24 με σκέψη να αλλάξω αμεσα
Πιστευω θα δυσκολευτεις αρκετα! θελει κατι πιο χωματινο.(οχι επειδη εισαι αρχαριος αλλα λόγω τερεν)
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Πιστευω θα δυσκολευτεις αρκετα! θελει κατι πιο χωματινο.(οχι επειδη εισαι αρχαριος αλλα λόγω τερεν)
Εννοώ να αλλάξω αύριο μεθαύριο για να βάλω κάτι πιο χωμάτινο
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πώς θα ήθελα να δω το όνομα μου στη
Θέλω να πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σας αρέσει! Η διαδρομή ξεκινάει από τον περιφερειακό του Βόλου με κατεύθυνση τα Χανια! Στην συνέχεια θα πέσουμε από την πίσω μεριά του βουνού με θέα πλέον το Αιγαίο κ θα κατηφορίσουμε για την παραλία του Οβριου ! Από εκει θα κινηθούμε δυτικά να ανέβουμε ξανά το βουνό και να επιστρέψουμε πάλι από την μεριά του παγασητικου. Το τερέν έχει τα πάντα και θα έχει ακόμα περισσότερα εάν βρέξει και άλλο (απαραίτητα χρειάζεται χωμάτινο λάστιχο)! Σε αρκετά κομμάτια έχει πεσμένα φύλλα τα οποία θέλουν προσοχή . Σε γενικές γραμμές η διαδρομή σε κρατάει σε εγρήγορση μιας και δεν έχει πολλα φλατ κομμάτια και στο τέλος έχουν μπει και κάποια μικρά μονοπάτια-καλντερίμια ! Αξίζει να σημειωθεί ότι θα ξεκινήσουμε ουσιαστικά από μέσα από την πόλη θα ανέβουμε στα 1200 περίπου θα πέσουμε ξανά χαμηλά φτάνοντας μέχρι την θάλασσα και από εκεί μια από τα ίδια (υψομετρικά) για πίσω . Μιας και πλέον νυχτώνει νωρίς καλό θα είναι να συναντηθούμε νωρίς ώστε 9:30 να ξεκινήσουμε !Ανάλογα τον χρόνο που θα ξεκινήσουμε ίσως παίξουμε και λίγο στις πίστες του χιονοδρομικού ! Ελπίζουμε να τα καταφέρετε και να τα πούμε από κοντά !! Α και να μην ξεχάσω το καλύτερο μετά από την διαδρομή θα παίξει τσίπουρο !





Sent from my iPhone using Tapatalk
ωραιο παρεάκι !!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κανε τα κουμαντα σου και ανεβα λεο!
θα πιουμε και τα τσιπουρακια μας !:yew:
Παρέα εκλεκτή, μέρη εκλεκτά, τσίπουρο εκλεκτό όλα υπέρ τα βλέπω.
Δύσκολο Σταμάτη αλλά πάντα αφήνω κ αυτή την μικρή πιθανότητα να παίζει μέχρι τέλος.
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Παρέα εκλεκτή, μέρη εκλεκτά, τσίπουρο εκλεκτό όλα υπέρ τα βλέπω.
Δύσκολο Σταμάτη αλλά πάντα αφήνω κ αυτή την μικρή πιθανότητα να παίζει μέχρι τέλος.
θα χαρουμε να σε δουμε και να τα π(ι)ουμε, αλλιως σχετικα κοντα ειμαστε την ξανακανουμε μια αλλη φορα! :friendship:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom