Picos de Europa - και την ευρύτερη περιοχή πληροφορίες

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Καλημέρα , έχει κάποιος ταξιδέψει στην περιοχή αυτή τις Ισπανίας ?
Ψαχνω εκδρομικά αλλά δεν βρήκα κάποιο...

Από όσο βρίσκω από ξένες πληροφορίες έχει πολύ ωραία μοτοσυκλετιστικά περάσματα με οδηγικό ενδιαφέρον αλλά και τοπία .
Εποχή που θα γίνει το ταξίδι είναι λογικά Ιούλιο εάν όλα πάνε καλά ..

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη

Φωτο από το διαδύκτιο ..

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι περιοχή που την έχω στο στόχαστρο χρόνια.

Από αυτούς που παρακολουθώ στα σοσιαλ δηλαδή τον Bruce Smart/teapotone, την Lea Rieck/got2go, του Llewellyn Peavey από το brake magazine έχει δημοσιεύματα που είναι όλα... Yum.

Έχει πολύ υλικό εκεί έξω, δεν είναι δύσκολη η αναζήτηση.

Το δύσκολο είναι να παρατήσω το σπίτι κανένα δίμηνο για ΕΕ τουρ :p
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Το δύσκολο είναι να παρατήσω το σπίτι κανένα δίμηνο για ΕΕ τουρ :p

Λέω να πάρω το σπίτι μαζί μου εγώ :roflmao::roflmao:
Με γυναικά το σκέφτομαι το ταξίδι να συνδυαστεί με Πυρηναία για ταξίδι 3 βδομάδων ...

Πληροφορίες από ξένους έχω βρεί αρκετές απλά λεω μήπως έχει ταξιδέψει κάποιος συντροχός από εδώ ... :friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
socrates νομίζω έχεις ψάξει την περιοχή.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
socrates νομίζω έχεις ψάξει την περιοχή.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αποστόλη, οχι δεν την ξερω... Στο ταξιδι μου στα Πυρηναία δεν εφτασα εκει. Ορεινη περιοχη οποτε θα εχει σιγουρα ενδιαφερον. Καπου ειχα δει ενα ταξιδιωτικο αλλα δεν θυμαμαι που.... Αν το βρω θα το γραψω.
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Αποστόλη, οχι δεν την ξερω... Στο ταξιδι μου στα Πυρηναία δεν εφτασα εκει. Ορεινη περιοχη οποτε θα εχει σιγουρα ενδιαφερον. Καπου ειχα δει ενα ταξιδιωτικο αλλα δεν θυμαμαι που.... Αν το βρω θα το γραψω.

socrates Για τα Πυρηναία το έγραψες το εκδομικό και το έχασα?
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Για να μην γράφω πολλά σου παραθέτω επιγραμματικά μερικές διαδρομές και τοπωνυμια. Μπορείς να τα ψάξεις για να δεις αν θέλεις να τα ενσωματώσεις :San Sebastian, Zarautz, Getaria, Zumea, Deba, Ondarroa, Lekeitio, Mundaka, Bermeo, Gaztelugatxeko San Juan, Bakio, Sopela, Bilbao. Στο Bilbao δες το μουσείο Guggenheim. Μπορείς να επισκεφτείς και την Guernica επισης. Μια όμορφη διαδρομή λίγο πιο δυτικά από το Picos de Europa από Navia, Coaña, Seradinas, Bual, Doiras, illano, Francos, Grandas de Salime, A Fonsagrada, Lugo και μετά παράλληλα με τον ποταμό Minho, Portomarìn, A Eirexe, Troifil, Chave, Xunencos, Escairon, Chantada. Από εκεί παράλληλα με το ποτάμι ( lu-p-1801) μέχρι Os peares και από εκεί Ourense.
 
Τελευταία επεξεργασία:

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Το 2019 είχα πάει... το ταξιδιωτικό που είχα γράψει τότε είναι εδώ

Μια καλή πηγή για διαδρομές που συμβουλεύομαι είναι το motorcycle diaries... Pyrénées border hopping
Για να μην γράφω πολλά σου παραθέτω επιγραμματικά μερικές διαδρομές και τοπωνυμια. Μπορείς να τα ψάξεις για να δεις αν θέλεις να τα ενσωματώσεις :San Sebastian, Zarautz, Getaria, Zumea, Deba, Ondarroa, Lekeitio, Mundaka, Bermeo, Gaztelugatxeko San Juan, Bakio, Sopela, Bilbao. Στο Bilbao δες το μουσείο Guggenheim. Μπορείς να επισκεφτείς και την Guernica επισης. Μια όμορφη διαδρομή λίγο πιο δυτικά από το Picos de Europa από Navia, Coaña, Seradinas, Bual, Doiras, illano, Francos, Grandas de Salime, A Fonsagrada, Lugo και μετά παράλληλα με τον ποταμό Minho, Portomarìn, A Eirexe, Troifil, Chave, Xunencos, Escairon, Chantada. Από εκεί παράλληλα με το ποτάμι ( lu-p-1801) μέχρι Os peares και από εκεί Ourense.

Ευχαριστώ πολύ !!! :friendship:
 
Top Bottom