Pirelli A/T

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Υπάρχει χωμάτινο Τακουνατο pilelli?
Όπως tck 80 π. χ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σχετικά με το tck80 είναι καλύτερο για χώμα?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Σχετικά με το tck80 είναι καλύτερο για χώμα?
Σιγουρα καλυτερο αλλα ειναι εντουρο λαστιχο για ελαφροτερα μηχανακια. Ειχα βαλει ενα ζευγαρι παλια στο Τρανσαλπ και παρ'οτι το φυλαξα πολυ στην ασφαλτο οπου δεν πηγα ποτε πανω απο 120-130χμω, το πισω εκοψε τακουνια και το πεταξα. Πολυ μαλακο λαστιχο για το 990, αν αυτο εχεις στο μυαλο σου.

EDIT: Επισης η μεγαλυτερη διασταση πισω ειναι 140/80-18 αν και αυτο δεν ειναι θεμα, μπαινει αντι για 150/70-18.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δες και το Dunlop D908rr εάν δεν έχεις κόλλημα με τα pirelli...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η δομή είναι εδώ μέσα!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορείς να "παίξεις" με ΜΤ21 μπροστά, το οποίο είναι τρομερό σε πρόσφυση και με TKC πίσω.
Κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός.. Έτσι και αλλιώς την άνοιξη θα έχεις πάλι μονοδρομο:p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μπορείς να "παίξεις" με ΜΤ21 μπροστά, το οποίο είναι τρομερό σε πρόσφυση και με TKC πίσω.
Κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός.. Έτσι και αλλιώς την άνοιξη θα έχεις πάλι μονοδρομο:p
Εντάξει ξέρω ότι δεν είσαι καλά,
Αλλά ίσως να έχεις και δίκιο
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σχετικά με το tck80 είναι καλύτερο για χώμα?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σιγουρα πολυ καλυτερο στην λασπη Αλλα και το tck80 ειναι αξιοπρεπεστατο στο χωμα και πολυ καλο σε φυτευτη πετρα
Το μτ21 σε συγκριση με το tck80 κανει πολυ θορυβο στην ασφαλτο, φθειρεται πολυ πιο γρηγορα και γλυστραει παααααρα πολυ στη βρεγμενη ασφαλτο Απο την αλλη απολαμβανεις στριψιμο και φρενα (σε στεγνη ασφαλτο μονο!!!!! ) χωρις ιχνος ανασφαλειας
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το μηχανάκι του Θανάση, ζυγίζει 230 κιλά. Δε νομίζω ότι το mt21 είναι καλή ιδέα.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το μηχανάκι του Θανάση, ζυγίζει 230 κιλά. Δε νομίζω ότι το mt21 είναι καλή ιδέα.
αυτο ακριβως. Τα ΜΤ 21 θα γινουν φυτιλια αμεσως εστω και με μικρη χρηση ασφαλτινης διαδρομης οπου φυσικα με το 990 πρεπει να χαπακωθεις ωστε να το πας με 90-100 για να τα προφυλάξεις. Ο συνδυασμός TKC μονιμα μπροστα και ενα Ε07 πισω σε συνδυασμο με ενα ΜΤ 21 σαν δευτερο για το χωμα ( αν υπαρχει στην διάσταση που επιθυμεις ,ειναι και φτηνο λαστιχο) ειναι ο πιο ενδεδειγμενος και δοκιμασμενος απο πολλους οπου εχουν και την πιο σωστη αποψη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μπροστινο δεν έχει φθορά... Ιδίως όταν έχεις δίπλα το χώμα όπως ο Θανάσης.
 
Top Bottom