Pirelli scorpion Rally str VS Pirelli mt 90 σε KTM 950 /990 adventure.

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλησπέρα και χρόνια πολλά,επειδή σκέφτομαι να αλλάξω λάστιχα αν κάποιος έχει βάλει τα εν λόγω ελαστικά σε ktm adventure 950/990 και εχει άποψη, ας πει την γνώμη του, για τα mt 90 ξέρω τα έχω δουλέψει , ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλησπέρα και χρόνια πολλά,επειδή σκέφτομαι να αλλάξω λάστιχα αν κάποιος έχει βάλει τα εν λόγω ελαστικά σε ktm adventure 950/990 και εχει άποψη, ας πει την γνώμη του, για τα mt 90 ξέρω τα έχω δουλέψει , ευχαριστώ εκ των προτέρων.
νομιζω οτι τα φοραει ο καπετανιος της καρδιας μας...
Aldebaran ακουει ????
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλησπέρα και χρόνια πολλά,επειδή σκέφτομαι να αλλάξω λάστιχα αν κάποιος έχει βάλει τα εν λόγω ελαστικά σε ktm adventure 950/990 και εχει άποψη, ας πει την γνώμη του, για τα mt 90 ξέρω τα έχω δουλέψει , ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Η μέρα με την νύχτα!!
Έχω αλλάξει 3 ζευγάρια pirelli mt 90
Ήμουν κολλημένος.
Str δαγκωτό, δεν προδίδει στην άσφαλτο, τέλεια κορώνα (σε ρίχνει μόνο του στις στροφές), στεγνό χώμα πολύ καλό.
Επίσης λιγότερο θόρυβο από τα mt 90

Τρώγονται εύκολα όπως τα όλα τα καλά ελαστικά και αυτό μόνο το μειονέκτημα.
Όπως και τα mt 90 βέβαια ;)
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Η μέρα με την νύχτα!!
Έχω αλλάξει 3 ζευγάρια pirelli mt 90
Ήμουν κολλημένος.
Str δαγκωτό, δεν προδίδει στην άσφαλτο, τέλεια κορώνα (σε ρίχνει μόνο του στις στροφές), στεγνό χώμα πολύ καλό.
Επίσης λιγότερο θόρυβο από τα mt 90

Τρώγονται εύκολα όπως τα όλα τα καλά ελαστικά και αυτό μόνο το μειονέκτημα.
Όπως και τα mt 90 βέβαια ;)
Ευχαριστώ, προς τα εκεί κλείνω απλά ρωτάω γιατί έχω άποψη μόνο για Τ7 φίλου που έχω οδηγήσει...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλό λαστιχάκι απλά το 990 το ξεφτυλιζει αν το κυνηγάς.
Υπάρχει νομιζω έναν νήμα εδώ μέσα που έχουν γράψει πολλοί άποψη, θα το έβρισκα αλλά είμαι από κινητό
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλό λαστιχάκι απλά το 990 το ξεφτυλιζει αν το κυνηγάς.
Υπάρχει νομιζω έναν νήμα εδώ μέσα που έχουν γράψει πολλοί άποψη, θα το έβρισκα αλλά είμαι από κινητό
Οκ σε ευχαριστώ, είχα διαβάσει κάποιο, δεν είχα προσέξει για 950/990 γνώμες, θα το ξανακοιτάξω...
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
και εγω στο 790adv , σκεφτομαι να βαλω τα
PIRELLI scorpion Rally str,
1η μου επιλογη ηταν τα MITAS E07+ENDURO TRAIL kai ta TKC 70 ROCKS ΠΙΣΩ ΚΑΙ TKC 70 ΕΜΠΡΟΣ, αλλά δεν τα βρισκω με τίποτα, στα λαστιχαδικα, ενω νομιζω τα πιρελι ειναι διαθεσιμα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
str στο στεγνω χωμα προχτες τελεια ,στην ασφαλτο στριβουν απιστευτα σαν στριταδικο λαστιχο ,γενικα μου αρεσουν τα λαστιχα με γρηγορη κορωνα στυλ gp212 racer και το str ειναι τετοιο στυλ, προσφυση τελεια γενικα μαλλον μονο αυτα θα βαζω για ταξιδια βολτες και στεγνο χωμα .
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ευχαριστώ, απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει δίλημμα, αλλά δυστυχώς βρίσκω μόνο πίσω, μπροστά από 6 Μαΐου...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ευχαριστώ, απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει δίλημμα, αλλά δυστυχώς βρίσκω μόνο πίσω, μπροστά από 6 Μαΐου...
μολις γυρισα απο τον λαστιχα μου.....

μονο πισω υπαρχει (140/80/17) και αυτο απο 20 Μαιου....
90/90/21 αγνωστο .....
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
To MT90 είναι κορυφαίο λάστιχο. έβαλα κάτι διαφορετικό (Pirelli Trail 2) γιατί το μπροστινό δεν υπάρχει στην αγορά εδω και πολύ καιρό και είναι άγνωστο πότε θα ξανα-εμφανιστεί. Εννοείται οτι κάποια στιγμή έτσι για το γαμ@το θα πρέπει να δοκιμάσω και το STR, αλλά επ ουδενή δεν πιστεύω να φτάνει τις επιδόσεις του ΜΤ90
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τελικά σήμερα κατάφερα και έβαλα τα str, το μπροστά δεν υπήρχε πουθενά και το παρήγγειλα απο εξωτερικό, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Τελικά σήμερα κατάφερα και έβαλα τα str, το μπροστά δεν υπήρχε πουθενά και το παρήγγειλα απο εξωτερικό, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Από πού αγόρασες, τιμή + μεταφορικά και με τι DOT ήταν..?
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Απο Ιταλία, dot 25/21, 144 με free shipping το μπροστά, 1 Μαΐου παρήγγειλα σήμερα παρέλαβα και πηγα και τα έβαλα, το πισω υπηρχε ετοιμοπαράδοτο Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Απο Ιταλία dot 25/21, 144 με free shipping το μπροστά, το πισω το βρηκα εδώ.
Εάν γίνεται δώσε την ιστοσελίδα γιατί εγώ το θέλω το μπροστινό σε Η και εδώ φέρνουν μόνο V.
Σε ευχαριστώ
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Εχω στείλει και κανα 2 link στο νημα με τα mt 21 αν δεν τον βρεις.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Εάν γίνεται δώσε την ιστοσελίδα γιατί εγώ το θέλω το μπροστινό σε Η και εδώ φέρνουν μόνο V.
Σε ευχαριστώ
Δεν ξέρω αν βγαινει με δείκτη H νομιζω ότι είδα στο ψάξιμο που έκανα ήταν σε δείκτη V.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom