Pirelli Scorpion Rally STR

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές για τετοιου είδους ελαστικα
Pirelli str
Continetal tkc70
Continetal tkc 80
Τα τελευταία τα φοβάμαι για την βροχή, και τα λυπαμαι εθνική
Θαναση επειδη ταχω βαλει και τα τρια (το str μονο το πισω), θα προτιμουσα tkc70 και ειδικα με το rocks πισω αν μπορεσεις να το βρεις. Τα tkc80 ειναι πανακριβα σε 150/18 πισω και αξιζουν μονο αν ειναι να παει καποιος πολυ συχνα χωμα δηλ τουλαχιστο 50-50 χρηση χιλιομετρικα, αλλιως το πισω θα φαγωθει πολυ γρηγορα στις ασφαλτους χωρις λογο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ευχαριστώ όλους!!
Και τα karro street φαίνονται ωραία, δεν ξέρω καπταιν, είναι δοκιμασμένα Η τα έβαλες και έφυγες?
Συγκριτικά με str?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θαναση επειδη ταχω βαλει και τα τρια (το str μονο το πισω), θα προτιμουσα tkc70 και ειδικα με το rocks πισω αν μπορεσεις να το βρεις. Τα tkc80 ειναι πανακριβα σε 150/18 πισω και αξιζουν μονο αν ειναι να παει καποιος πολυ συχνα χωμα δηλ τουλαχιστο 50-50 χρηση χιλιομετρικα, αλλιως το πισω θα φαγωθει πολυ γρηγορα στις ασφαλτους χωρις λογο.
Γιατί τα 70 είναι φθηνά?
Τα conti είναι μακράν τα πιο ακριβά λάστιχα
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Κοίτα και τα Karoo Street.
Ίδια φιλοσοφίας ελαστικά είναι με λίγο πιο off χαρακτήρα χωρίς να χάνουν στην άσφαλτο.


Ωραία λάστιχα φαίνονται. Τιμή; Το πίσω πόσα χλμ βγάζει;

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστώ όλους!!
Και τα karro street φαίνονται ωραία, δεν ξέρω καπταιν, είναι δοκιμασμένα Η τα έβαλες και έφυγες?
Συγκριτικά με str?
Ωραία λάστιχα φαίνονται. Τιμή; Το πίσω πόσα χλμ βγάζει;

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Θανασεν πρέπει να έχω κάνει κάνα 2,5Κ χλμ, προσωπικά είμαι πλυ ικανοποιημένος.

Spyrious τα έβαλα κάνα 240αρι αν θυμάμαι καλά. Με το ρυθμό που οδηγώ υπολογίζω να μου βγάλουν 7-8Κ (το πίσω). ΤοRally STR μου έβγαζε 5000 το πίσω. Το μπροστά το ξεχνάς, σε πάει 1-2, καμία φορά και 1-3 (αναλογία μπρος πίσω)

 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ας απαντήσει και ο ερωτηθείς Θανάσης... :p
Τρέμουλο στο τιμόνι από τα 70km περίπου εάν αφήσεις χέρια.
Παντως ακριβώς το ίδιο σετ εγω δεν είχα τρέμουλο στο τιμόνι σε αυτές τις ταχύτητες. Εμενα μου έκανε στα 150-160 και για το λόγο αυτό δεν το ανοίγω παραπάνω. Το ίδιο ακριβώς κάνει και τώρα με τα tkc80 εμπρός και το mitas e07 πίσω, οπότε δεν είναι θέμα ελαστικού (για εμένα) αλλα η μηχανή μου. Θέλει ψάξιμο η ανάρτηση αλλα εχω βαρεθεί να ασχοληθώ...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Στεφάνι καινούριο εμπρός, ζυγοσταθμιση οκ, μόλις βάζω πάνω από 34 psi εμπρός στα 80χλμ (χωρίς χέρια) κοσκινιζει.
Στα 50 χλμ (και κάτω) και στα 90χλμ (και πάνω) είναι οκ
Η πίσω ζάντα έχει ελεγχθεί ;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η πίσω ζάντα έχει ελεγχθεί ;
Είναι ένα τακ στραβο το πίσω, το οποίο ήρθε στην ζυγοσταθμιση
Όχι άξιο λόγου για να αλλαχθεί
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παντως ακριβώς το ίδιο σετ εγω δεν είχα τρέμουλο στο τιμόνι σε αυτές τις ταχύτητες. Εμενα μου έκανε στα 150-160 και για το λόγο αυτό δεν το ανοίγω παραπάνω. Το ίδιο ακριβώς κάνει και τώρα με τα tkc80 εμπρός και το mitas e07 πίσω, οπότε δεν είναι θέμα ελαστικού (για εμένα) αλλα η μηχανή μου. Θέλει ψάξιμο η ανάρτηση αλλα εχω βαρεθεί να ασχοληθώ...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δεδομένου ότι έχει παρατηρηθεί το ίδιο φαινόμενο και με MT-90 πολύ πιθανό ο υπαίτιος να είναι κάπου αλλού και όχι το λάστιχο.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Είναι ένα τακ στραβο το πίσω, το οποίο ήρθε στην ζυγοσταθμιση
Όχι άξιο λόγου για να αλλαχθεί
Μπορεί να μην είναι άξιο λόγου αλλά να είναι υπαίτιος αυτής της ταλάντωσης. Τι σου έχουν πει οι λάστιχαδες;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μπορεί να μην είναι άξιο λόγου αλλά να είναι υπαίτιος αυτής της ταλάντωσης. Τι σου έχουν πει οι λάστιχαδες;
Δεν έχω θέμα μου είπαν, μόνο με το εμπρός στεφάνι είχα και το άλλαξα!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δεδομένου ότι έχει παρατηρηθεί το ίδιο φαινόμενο και με MT-90 πολύ πιθανό ο υπαίτιος να είναι κάπου αλλού και όχι το λάστιχο.
Mt 90 έχω καρντια μου:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Και γιατί γράφεις σε αυτό το νήμα μανάρι μου και μας μπερδεύεις...? :friend:
Μεταφέρετε βρε παιδιά μερικά post s, εκεί που πρέπει παρασύρθηκα :muted:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μεταφέρετε βρε παιδιά μερικά post s, εκεί που πρέπει παρασύρθηκα :muted:
Πολύ μας τρέχεις βρε Θανασάκη...
Θα σου ζητήσω αύξηση στα μισθα σε λίγο... :roflmao:

 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εξαιρετικά ελαστικά,
στριφτερη κορώνα, βεντούζα.
Λιγότερο θόρυβο, συγκριτικά με τα MT-90
Για όποιον ενδιαφέρεται +1
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εδώ και λίγες μέρες ήμουν σε σκέψη για ένα λάστιχο που να στρίβει στην άσφαλτο να μπορώ να πάω και μια χωματαδα τώρα που δεν έχει λάσπες και να μην έχω αυτό το βάλε βγάλε τακούνια, ήμουν ανάμεσα σε Dunlop mission, continental tkc70 rocks και pirelli str scorpion. Τελικά μετά την δοκιμή των pirelli με το norden μιας και δεν τα είχα οδηγήσει ποτέ και το συμπέρασμα ότι στρίβουν πάρα πολύ καλά στην άσφαλτο είπα να τα δοκιμάσω και στο ktm. Έτσι θα τα έχω μόνιμα πάνω και τα τακούνια θα μπαίνουν για μεγάλες βόλτες τύπου troffy.


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εδώ και λίγες μέρες ήμουν σε σκέψη για ένα λάστιχο που να στρίβει στην άσφαλτο να μπορώ να πάω και μια χωματαδα τώρα που δεν έχει λάσπες και να μην έχω αυτό το βάλε βγάλε τακούνια, ήμουν ανάμεσα σε Dunlop mission, continental tkc70 rocks και pirelli str scorpion. Τελικά μετά την δοκιμή των pirelli με το norden μιας και δεν τα είχα οδηγήσει ποτέ και το συμπέρασμα ότι στρίβουν πάρα πολύ καλά στην άσφαλτο είπα να τα δοκιμάσω και στο ktm. Έτσι θα τα έχω μόνιμα πάνω και τα τακούνια θα μπαίνουν για μεγάλες βόλτες τύπου troffy.


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλοφάγωτα!
Πρόκειται για πολύ καλό και ασφαλές στις περισσότερες περιπτώσεις ελαστικό με εξίσου καλή συμπεριφορά στην βροχή τουλάχιστον σε επαρχιακή άσφαλτο...
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Καλοφάγωτα !!!
 
Top Bottom