Pirelli Scorpion Rally STR

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί από τον Ιανουάριο θα είναι διαθέσιμο ένα ενδιαφέρον ελαστικό που απευθύνεται σε μεγάλα ON-OFF του στυλ BMW R1200GS.



Ιστοσελίδα της pirelli: https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorsport/motorcycle/scorpion-rally-str

Και εδω μια παρουσίαση στα αγγλικά: http://blog.motorcycle.com/2016/10/04/motorcycle-category/off-road/pirelli-introduces-new-scorpion-rally-str/
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενδιαφέρον δείχνει.
Μεταξύ TKC80 & TKC70 (προσπαθώντας να εκφράσω τι μου θυμίζει...., αν και είναι ολόφρεσκο σαν ιδέα/εκτέλεση!!!)
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Βασικά μου κέντρισαν το ενδιαφέρον γιατί είναι λίγο πρωτοποριακή η χάραξη τους.

Αυτή τη στιγμή είμαι χαρούμενος από τα TKC70 που φοράω, βεντούζα στην άσφαλτο και πολύ καλό σε στεγνό χωματόδρομο.
Θέλω όμως κάτι καλύτερο σε βρεγμένο χώμα και ελαφριά λάσπη.

Σίγουρα αυτά τα pirelli δεν είναι TKC80 ή Karoo3 αλλά φαίνονται καλύτερα από το TKC70 σε αυτόν τον τομέα (στο ότι θα απωθούν τη λάσπη).

Θα το παρακολουθώ και θα ποστάρω κι εδώ ότι ενδιαφέρον βρω.
Αν διαβάσω σχετικά καλές κριτικές μπορεί να είναι το επόμενο λάστιχο μου (αν και έχω ακόμη πολύ ψωμί από τα TKC70, μόνο 3000κμ έχω κάνει)
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Σαν tkc με το μισο πελμα!!!θα πηγαινεις για αλλαγη στο εξαμηνο χαλαρα αν βγαινεις off συχνα.
Μαλλον για μια εξορμηση στο εξαμηνο θα την παλευει οχι για πιο συχνα(αν θες να σου βγαλει πανω απο χρονο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ειναι πολυ ενδιαφέρον να βλεπεις τις προσπάθειες των εταιρειών να παντρέψουν πολλα πράγματα μαζι!!!
Οπως κσνει και η εν λογο εταιρεία ελαστικών με αυτο τη ρόδα που λανσάρει
Αναμένουμε με προσοχή !!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Είναι τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης στο νέο Ducati Scrambler Sled
Αυτο το εργαλείο τι διαστάσεις λάστιχα φοράει ;;;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ειμαι μεταξύ mt90 και αυτού. ..
Το μόνο που με αποθαρρύνει είναι το μικρό τακούνι. .βέβαια μικρο τακούνι αλλα χοντρός σκελετός. ..δε ξερω θα δω αυριο αναλογα τα κέφια
Ούτως η αλλως trailsmart φοραω της κακιας ώρας, όποτε δοκιμάζω και βλέπω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μάλλον στριτάδικο λάστιχο που προσπαθεί να εντουραδίζει τουλάχιστον σε εμφάνιση αλλά δεν νομίζω να κάνει πολλά πράγματα στο χώμα .
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μάλλον στριτάδικο λάστιχο που προσπαθεί να εντουραδίζει τουλάχιστον σε εμφάνιση αλλά δεν νομίζω να κάνει πολλά πράγματα στο χώμα .
ότι κάνει το ΜΤ90, το χάϊντι Κ60, το TKC 70...
σ αυτήν την κατηγορία παίζει. ON/OFF λάστιχο για κάποιον που θέλει και χώμα και άσφαλτο, αποφεύγοντας λάσπη "μερέντα" κλπ.
Όσοι επέλγαν αυτά που έγραψα πιο πάνω, θα έχουν μια ακόμα επιλογή. Λόγω ονόματος και ιστορίας, πιστεύω ότι θα είναι σοβαρός αντίπαλος στην κατηγορία ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εβαλα και εγω σημερα το Rally STR. Βασικα εψαχνα το mt90 αλλα έχει ελλειψη το μπροστινο.
Στο advrider το εκθιαζουν, αρκετα θετικα σχολια ακούγονται, το μονο αρνητικο ειναι οτι ισως τρωγεται γληγορα, αν και καποιοι το διαψευδουν.

Τεσπα, ο χρονος θα δειξει, σε πρωτη φαση εχει ισως πιο γρηγορη κορωνα απο το μτ90, οσο μπορω να διακρινω με το ματι. Δεν εχω οδηγησει το μτ90.

Αυριο θα το δοκιμασω εκτενως, μια και θα χτυπησω μια 500αρα χλμ σε στριφτερα κομματια οποτε θα δειξει τι κανει στο στεγνο.



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εβαλα και εγω σημερα το Rally STR. Βασικα εψαχνα το mt90 αλλα έχει ελλειψη το μπροστινο.
Στο advrider το εκθιαζουν, αρκετα θετικα σχολια ακούγονται, το μονο αρνητικο ειναι οτι ισως τρωγεται γληγορα, αν και καποιοι το διαψευδουν.

Τεσπα, ο χρονος θα δειξει, σε πρωτη φαση εχει ισως πιο γρηγορη κορωνα απο το μτ90, οσο μπορω να διακρινω με το ματι. Δεν εχω οδηγησει το μτ90.

Αυριο θα το δοκιμασω εκτενως, μια και θα χτυπησω μια 500αρα χλμ σε στριφτερα κομματια οποτε θα δειξει τι κανει στο στεγνο.



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολυ ωραιο φαινεται!!! Ημουν ετοιμος να το βαλω αλλα τελικα πηγα στο πιο χωματινο μιας και ερχεται χειμωνας tkc 80 ! Ισως το χτυπησω την ανοιξη αυτο ! Με τι δεικτη ταχυτητας το βγαζει ? Και για που το εβαλες αυριο ? Το βασικοτερο :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πολυ ωραιο φαινεται!!! Ημουν ετοιμος να το βαλω αλλα τελικα πηγα στο πιο χωματινο μιας και ερχεται χειμωνας tkc 80 ! Ισως το χτυπησω την ανοιξη αυτο ! Με τι δεικτη ταχυτητας το βγαζει ? Και για που το εβαλες αυριο ? Το βασικοτερο :p
Λεμε να παμε Βυτινα μεσω επιδαυρου-κωλοσουρτη-αχλαδοκαμπου και επιστροφη απο εθνικη, με κατι φιλους, αλλοι γληγοροι αλλοι αργοι, αλλοι με ον οφ, αλλοι με σουπερσπορτ....γενικα ενα τουρλουμπουκι, χαχα!

Το λαστιχακι καλο φαινεται, θα δειξει Ηλια....βασικα στο βρεγμενο θελω να το δω.

Για χωμα εχω και εγω ενα ζευγαρι tkc80 το οποιο θα το φορεσω πανω σε κατι spare ζαντες που εχω.

Για το βολταρακι εαν ψηνεσαι ελα παρεακι, και οποιος αλλος επιθυμει βεβαιως βεβαιως!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Λεμε να παμε Βυτινα μεσω επιδαυρου-κωλοσουρτη-αχλαδοκαμπου και επιστροφη απο εθνικη, με κατι φιλους, αλλοι γληγοροι αλλοι αργοι, αλλοι με ον οφ, αλλοι με σουπερσπορτ....γενικα ενα τουρλουμπουκι, χαχα!

Το λαστιχακι καλο φαινεται, θα δειξει Ηλια....βασικα στο βρεγμενο θελω να το δω.

Για χωμα εχω και εγω ενα ζευγαρι tkc80 το οποιο θα το φορεσω πανω σε κατι spare ζαντες που εχω.

Για το βολταρακι εαν ψηνεσαι ελα παρεακι, και οποιος αλλος επιθυμει βεβαιως βεβαιως!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραια περιμενω εντυπωσεις για το λαστιχακι !!! Αυριο λεω με 2 φιλους να κινηθουμε ορεινη Αρκαδια ετσι για κανα καφεδακι και μεσημερι επιστροφη γιατι μετα τις 3 και εχει εργασια ! Για στειλε ινφο τι ωρσ θα ειστε βυτινα μηπως και βρεθουμε ! Εγω σκεφτομουν να παμε Αστρος -Τριπολη-Νεδα - Ανδριτσαινα -Καρυταινα - Λιμποβιτσι -Τριπολη -Αστρος ενα μικρο κυκλακι !
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραια διαδρομαρα ρε φιλε....και εγω τετοιες γουσταρω αλλα το παρεακι δεν ειναι για κλειστα κομματια γιατι τα στραμπουλανε τα εργαλεια.
Βυτινα μαλλον κατα τις 3 μας κοβω γιατι θα ξεκινησουμε απο περιπτερο κατα τις 10κ30, θα κανουμε και μια σταση στο stork για καφεϊνη, οποτε θα αργησουμε.

Θα ριξω σινιαλο και εαν ειναι μιλαμε!



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom