pirelli scorpion trail 2.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εκει που ελεγα να δοκιμασω τα Σκορπιον...μου το μαμησατε το ονειρο...παλι με Ντανλοπια με βλεπω να στριβειν...:rolleyes:
μα δεν είπε κανείς τίποτα κακό για τα σκόρπιον ρε Μάθο!
Ίσα - ίσα, τα καλύτερα λένε όσοι δοκίμασαν. Σε επιδόσεις - συμπεριφορά πάντα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι όλη αυτην την καλή συμπεριφορά, την έχουν για 6-8000 χλμ. Αν κάνει ς τόσα κάθε χρόνο, είναι μια χαρά. Αν κάνεις τα διπλά (όπως εγώ ας πούμε) τότε πρέπει να σκεφτείς τις 2 αλλαγές/έτος.
Τα Dunlop ας πούμε βγάζουν 12000 χλμ κι εχω καταφέρει να τα φτάνω στο τέρμα τους στην αρχή του καλοκαιριού. Οπότε εκμεταλλεύομαι την ικανότητά τους να συμπεριφέρονται το ίδιο στο στεγνό μέχρι να βγουν λινά και το γεγονός της μη βροχής στην Αθήνα Ιούνιο-Ιούλιο (ή τελος πάντως τόσο σπάνια και για τόσο λίγο ) οπότε τη βγάζω ένα χρόνο με κάθε ζεύγος, συνυπολογίζοντας και κάποια επιπλέον χλμ (2000 χλμ περίπου) με τα αντίστοιχα χωμάτινα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σωστά!
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Το λάστιχο είναι μια πολύ ιδιάζουσα και προσωπική άποψη
Ο καθένας μπορεί να λέει το μακρι και το κοντό του
Για εμένα η προσωπική μου άποψη είναι το τι ζητάω από ένα λάστιχο

Δεν υπάρχει λάστιχο που να ζεσταίνεται άμεσος , να κρατάει απίστευτα , να βγάζει 20.000 χιλ ,

Προσωπικά θέλω ένα λάστιχο που να ζεσταίνεται γρήγορα και να κρατάει καλά πολύ καλά και αυτό που έχω καταλήξει ( προσωπική μου άποψη ) είναι στα PIRELLI SCORPION TRAIL II



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
πολύ καλό ελαστικό αλλά για λίγα χιλιόμετρα. Με 8000χλμ σε multistrada 950 του γιου μου αρχική τοποθέτηση και το πίσω τετραγώνισε. Απ την άλλη τα trail τα πρώτα όχι τα 2, αρχική τοποθέτηση στη δική μου μηχανή vfr800x crossrunner, τετραγώνισε το πίσω στις 16000χλμ. Αυτή τη στιγμή φοράω michelin road 5, έχω κάνει 13000χλμ , έχουν απίστευτο κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο και το look που έχουν είναι σαν να τα έβαλα χθες.
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Τα έβαλα φέτος έκανα 2700 χιλ τα έβγαλα και τα πούλησα.
Δεν μου άρεσαν καθόλου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα έβαλα φέτος έκανα 2700 χιλ τα έβγαλα και τα πούλησα.
Δεν μου άρεσαν καθόλου.
Καλα εσενα σ αρεσουν τα anakee iii επειδη ειναι michelin....
Δεν πιανεσαι:p
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Καλα εσενα σ αρεσουν τα anakee iii επειδη ειναι michelin....
Δεν πιανεσαι:p
Ναι αλλά δεν έχουν καμία σχέση με τα Pirelli. Michelin και Danlop για μένα τουλάχιστον, είναι ότι καλύτερο. Τώρα ο καθένας έχει την γνώμη του. Πάντως δεν επηρεάζομαι πάλι για πειράματα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι αλλά δεν έχουν καμία σχέση με τα Pirelli. Michelin και Danlop για μένα τουλάχιστον, είναι ότι καλύτερο. Τώρα ο καθένας έχει την γνώμη του. Πάντως δεν επηρεάζομαι πάλι για πειράματα.
Αν μπορουσες να γίνεις λίγο συγκεκριμένος, τι δεν σου άρεσε δηλαδή..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι αλλά δεν έχουν καμία σχέση με τα Pirelli. Michelin και Danlop για μένα τουλάχιστον, είναι ότι καλύτερο. Τώρα ο καθένας έχει την γνώμη του. Πάντως δεν επηρεάζομαι πάλι για πειράματα.
Τα συγκεκριμένα Μισλεν (ανακί 3) είναι σαφώς κατώτερα από τα (ίδιας κατηγορίας) Πιρέλια σκόρπιον τρέιλ 2 (για τα οποία συζητάμε). Τώρα έτσι όπως το θέτεις (Μισλεν και Ντάνλοπ) γενικώς χωρίς αναφορά σε συγκεκριμένο τύπο ελαστικού, πώς να γίνει κουβέντα;;;;
Τες παν. Ότι αγαπάει ο καθένας ;)
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Τα pirelli με τρόμαζαν. Γλυστρούσαν και δεν τους είχα καμία εμπιστοσύνη. Από την στιγμή που τα έβαλα, δεν τα συμπάθησα.
Οσο για τα Michelin, καμία σχέση. Ποτέ δεν με έχουν τρομάξει, ποτέ δεν με έχουν πουλήσει. Ούτε όταν πήγα Ακρωτήρι με τόσα χιλ δεν μου έκαναν κάτι, ούτε φέτος Σκωτία. Ουτε σε βροχή ούτε σε τίποτα.

Αλλά επαναλαμβάνω, ο καθένας με ότι αισθάνεται ποιο άνετος.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα pirelli με τρόμαζαν. Γλυστρούσαν και δεν τους είχα καμία εμπιστοσύνη. Από την στιγμή που τα έβαλα, δεν τα συμπάθησα.
Οσο για τα Michelin, καμία σχέση. Ποτέ δεν με έχουν τρομάξει, ποτέ δεν με έχουν πουλήσει. Ούτε όταν πήγα Ακρωτήρι με τόσα χιλ δεν μου έκαναν κάτι, ούτε φέτος Σκωτία. Ουτε σε βροχή ούτε σε τίποτα.

Αλλά επαναλαμβάνω, ο καθένας με ότι αισθάνεται ποιο άνετος.
Ποια Μισλένια ρε φίλος;;;
Όλα;
Όποιο κι αν βάλεις; Και το Anakee III? ή μόνο στα Pilot Sport που φορούσες αναφέρεσαι;
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Στα pilot road 4 και στα anakee 3. Τα pilot φοραω συνηθως, και τα anakee στα ταξίδια. Εχω κάνει με τα anakee 20000 χιλ σε nordkapp και Σκωτία Ιρλανδια, άλλα 24000 με τα pilot σε καθημερινή βάση. Και 2700 με τα pirelli. Και όλα αυτά σε 1,5 χρόνο, με την ίδια μηχανή
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στα pilot road 4 και στα anakee 3. Τα pilot φοραω συνηθως, και τα anakee στα ταξίδια. Εχω κάνει με τα anakee 20000 χιλ σε nordkapp και Σκωτία Ιρλανδια, άλλα 24000 με τα pilot σε καθημερινή βάση. Και 2700 με τα pirelli. Και όλα αυτά σε 1,5 χρόνο, με την ίδια μηχανή
Αν σ αρεσουν τα anakee iii, παω πασο. Παιζει να εισαι ο μοναδικος....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν σ αρεσουν τα anakee iii, παω πασο. Παιζει να εισαι ο μοναδικος....
Νομίζω ότι είναι συγκεκριμένος στο ότι τα έβαλε στους δρόμους της Ευρώπης και συμφωνώ με τον Τάσο.
Εκεί και με τις ζάντες να πας θα είσαι οκ....!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νομίζω ότι είναι συγκεκριμένος στο ότι τα έβαλε στους δρόμους της Ευρώπης και συμφωνώ με τον Τάσο.
Εκεί και με τις ζάντες να πας θα είσαι οκ....!
Σοβαρη παραμετρος οι δρομοι της Ευρωπης.
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Αν σ αρεσουν τα anakee iii, παω πασο. Παιζει να εισαι ο μοναδικος....
Δεν πειράζει. Είμαι Μισελενάκιας. Θες ο μόνος θες κι άλλοι. Εγώ με αυτά νοιώθω άνετος.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν πειράζει. Είμαι Μισελενάκιας. Θες ο μόνος θες κι άλλοι. Εγώ με αυτά νοιώθω άνετος.
Ειπαμε...., πάσο!!!!


ΥΓ: τα μονα μισλενια που μ αρεσουν , ειναι τα θεικά χωματινα anakee wild :)
 
Top Bottom