Pirelli Scorpion Trail 2

Onastrom

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200Gs 2009
Καλησπέρα σας

Ως πρώην κάτοχος Vstrom είχα λατρέψει το Scorpion trail σαν λάστιχο.
Τώρα με το gs που ήρθε η ώρα για παπουτσάκια στην καλή μου σκέφτομαι να φορέσω και σε αυτή τα ίδια, τον αντικαταστατη του για την ακρίβεια το Scorpion Trail 2.

Η ερώτηση μου είναι αν το έχει δοκιμάσει κανείς σαν ελαστικό και ακόμα καλύτερα αν το έχει φορέσει κάνεις σε R1200Gs
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φιλε νομιζω οτι κάπου υπαρχει θέμα για αυτο το λάστιχο και αν δεν απατώμαι ενας ηπερηλικας!!!! του χώρου το φοράει ......
Κώστας μανιακ κάτι τέτοιο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φιλε νομιζω οτι κάπου υπαρχει θέμα για αυτο το λάστιχο και αν δεν απατώμαι ενας ηπερηλικας!!!! του χώρου το φοράει ......
Κώστας μανιακ κάτι τέτοιο
Αι μαρή γριά. .....:friend:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιώργη .....Τα έχω εδώ και 5000 χλμ
Ειναι το ίδιο καλά με τα προηγούμενα και αν δεν βγάλουν το ελλατωμα, που είχε το προηγούμενο μοντέλο, θα είναι άριστα.
Τρομερή ποιότητα κύλισης, καλό στο βρεγμενο, κλπ
Αυτά. ...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Φιλε νομιζω οτι κάπου υπαρχει θέμα για αυτο το λάστιχο και αν δεν απατώμαι ενας ηπερηλικας!!!! του χώρου το φοράει ......
Κώστας μανιακ κάτι τέτοιο
χααχχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχααχχααχχαχααχχα δεν μπορω να μην κλαιω απ'τα γελια
 

Onastrom

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200Gs 2009
Ελπίζω στο καινουργιο να το εχουν φτιάξει αυτό με τα σκασίματα
 

Onastrom

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200Gs 2009
Σήμερα τοποθετήθηκε καινούργιο ζευγαράκι παπούτσια στην καλή καλή μου. Ο χρόνος θα δείξει πόσο και πως θα βγουν τα νέα scorpion trail 2
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Φιλε νομιζω οτι κάπου υπαρχει θέμα για αυτο το λάστιχο και αν δεν απατώμαι ενας ηπερηλικας!!!! του χώρου το φοράει ......
Κώστας μανιακ κάτι τέτοιο
Αι μαρή γριά. .....:friend:
Τι μου θυμιζουν αυτοι οι δυο...τι μου θυμ...!:thinking:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν.......μετά από 13000 χλμ ήρθε η ώρα να πεταχτουν.
Από τις 110000 ήθελαν πέταμα, αλλά τα κράτησα για μια τελευταία βόλτα 2000 χλμ σε μεικτα οδοστρωματα με πολύ φόρτωμα.
Το pirelli 2 δεν έβγαλε τα σκασιματα του 1, ήταν πολύ καλό μέχρι τις 5000 χλμ σε όλες τις συνθήκες, αλλά μετά τετραγωνισε υπερβολικά και γενικά δεν άντεξε στην δική μου χρήση.
Είναι πολύ καλό ελαστικό, αλλά μικρης αντοχής στο gs.
 
Top Bottom