QUAD LOCK MOUNT ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ- 30 Ευρώ

mimakos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
SUZUKI V-STROM 650 2020
KAWASAKI KLE 500 1999
Πωλείται QUAD LOCK MIRROR MOUNT αχρησιμοποίητο στο κουτί του, γιατί το κινητό μου μάλλον είναι πολύ φτηνιάρικο για να ασχοληθεί η Quad Lock μαζί του και να βγάλει dedicated θήκη για αυτό. Έχω το Samsung A32 κι αγόρασα θήκη για παρεμφερές μοντέλο με ίδιες ίντσες οθόνης (νομίζω του Α54), αλλά δυστυχώς το κινήτο δεν ασφαλίζει ακριβώς στη θήκη και τρεμοπαίζει λίγο οπότε δεν νιώθω άνετα να το κουμπώσω στη βάση και να οδηγήσω στους μαγευτικούς δρόμους της Αθήνας.
Αγοράστηκε τον Αύγουστο από ΧΜΟΤΟ στα 40 ευρώ με δύο έτη εγγύησης. Τιμή πώλησης 30 ευρώ.

υ.γ. λέει mirror mount αλλά από όσο είδα βιδώνει και σε τιμόνι ή μπαράκι.



 

mimakos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
SUZUKI V-STROM 650 2020
KAWASAKI KLE 500 1999
Αν εννοείτε τη βάση με το αυτοκόλλητο 3M την έχω δει ήδη δύο φορές να ξεκολάει απο το κινητό του κολλητού μου, που τη χρησιμοποιεί στο ίδιο σκουτεράκι με αυτό που πήρα κι εγώ (Sym Symphony 200 ST με κραδασμούς στο ρελαντί λες και βρίσκεσαι στη Βαγδάτη μετά τους βομβαρδισμούς!). Πήρα ήδη άλλη βάση εξάλλου. Όποιου του έχει φύγει ήδη μία φορά κινητό στο δρόμο νομίζω με νιώθει, δεν εμπιστεύεται πια ούτε ηλεκτροκόλληση και φυσάει και το γιαούρτι:ha

Anyway αν κάποιον τον ενδιαφέρει και το σκεφτόταν για αγορά, το έχω αχρησιμοποίητο στο κουτί του και 10 ευρώ μείον...
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Αν κολλήσει η 3Μ πάνω στο κινητό δεν παθαίνει τίποτε.
Αν κολλήσει πάνω σε θήκη, ανάλογα την επιφάνειας της, τότε ναι ίσως έχει θέμα.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ακριβώς .. αν η θήκη είναι λαστιχένια ή σιλικόνης δεν κολλάει σωστά το λέει και η Q.L. στις οδηγίες. Θέλει να έχει σκληρή πλάτη.
Σε μια Spigen που έχω με σκληρό πλαστικό στην πλάτη έχει κολλήσει πάρα πολύ καλά και έχει φάει μπόλικο ξύλο χωρίς κανένα θέμα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπάρχει διαδικασία του πως κολλάμε οτιδήποτε με ταινίες 2πλης όψης.
Εκτός του αυτονόητου ότι καθαρίζουμε με καθαρό οινόπνευμα και κολλάμε αφού εξατμιστεί πιέζοντας 2-3 λεπτά το επόμενο βήμα είναι πως ΔΕΝ χρησιμοποιούμε την βάση για 24 ώρες. Τέλος οι θήκες πρέπει να είναι από σκληρό υλικό και όχι από μαλακό ούτε από σιλικόνη.
Τηρώντας τα παραπάνω -που δεν είναι τίποτα σπουδαίο- δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αντιθέτως μου έβγαινε η πίστη να ξεκολλήσω τις βάσεις από τις θήκες όταν αυτό ήταν απαραίτητο.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Ενδιαφέρομαι αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει αρκετά με τις βάσεις, αυτό βιδώνει στο τιμόνι στην ουσία και θες έξτρα θήκη του κινητού που κουμπώνει σε αυτό;
Είμαι noob;
:thinking:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ενδιαφέρομαι αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει αρκετά με τις βάσεις, αυτό βιδώνει στο τιμόνι στην ουσία και θες έξτρα θήκη του κινητού που κουμπώνει σε αυτό;
Είμαι noob;
:thinking:
Βάσεις για το τιμόνι υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Θα διαλέξεις ποια σου κάνει (Στη τιμονόπλακα; Στον καθρέπτη; Στο μπαράκι του τιμονιού;, Πάνω στο τιμόνι; κτλ).
Ως προς το κινητό υπάρχουν δυο τρόποι ή εντοπίζεις αν υπάρχει έτοιμη θήκη με ενσωματωμένη την αναμονή για να κουμπώνει στη βάση της quadlock ή αγοράζεις την αναμονή της Quadlock που έχει αυτοκόλλητο και τη κολλάς ή σε μια οποιαδήποτε σκληρή θήκη του κινητού σου ή απευθείας στο σώμα του κινητού σου.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Βάσεις για το τιμόνι υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Θα διαλέξεις ποια σου κάνει (Στη τιμονόπλακα; Στον καθρέπτη; Στο μπαράκι του τιμονιού;, Πάνω στο τιμόνι; κτλ).
Ως προς το κινητό υπάρχουν δυο τρόποι ή εντοπίζεις αν υπάρχει έτοιμη θήκη με ενσωματωμένη την αναμονή για να κουμπώνει στη βάση της quadlock ή αγοράζεις την αναμονή της Quadlock που έχει αυτοκόλλητο και τη κολλάς ή σε μια οποιαδήποτε σκληρή θήκη του κινητού σου ή απευθείας στο σώμα του κινητού σου.
Ωραίος ο Nudas, ευχαριστώ!
 

mimakos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
SUZUKI V-STROM 650 2020
KAWASAKI KLE 500 1999
Πωλήθηκε, παρακαλώ το thread να μεταφερθή! Ευχαριστώ!
 
Top Bottom