R 1200 GS Oil cooled 21" Front wheel

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μου τριγυρίζει το μυαλό και μάλλον θα είναι το επόμενο project . Έχω διαβάσει ότι από το HP2 (για να είναι ίδιες οι ζάντες μπρος πίσω) παίρνεις το στεφάνι και ακτίνες και τα προσαρμόζεις στα κέντρα που έχω (ακτινωτες adve) και έτσι κρατάς τα πάντα (δίσκους , δαχτυλίδι abs κλπ)
Για πείτε το χει ψάξει κάποιος?
Το δύσκολο βέβαια είναι να βρεθεί μπροστινός τροχός Hp2 αλλά μπορείς να βάλεις κι άλλο στεφάνι αλλά με τα κέντρα δεν ξέρω τι παίζει μετά.



 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γιατι θες να χαλασεις το μηχανακι Γιαννο; Μονο για χωμα το θες απ εδω κι εμπρος;
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιατί θέλω να πηγαίνω χώμα πιο άνετα, να περνάει εμπόδια πιο εύκολα επίσης σε λίγο καιρό θα αλλάξω και αναρτήσεις με wilbers Wesa και θα τις πάρω στο ύψος του adventure . (ξέρω θέλω τα σταντ του αντβε μετά)
Γενικά και στο ταξίδι που πήγα θα βόλευε καλύτερα άλλωστε όταν ταξιδεύεις δεν πας με πολλά χιλιόμετρα , κοιτάω πλέον τι με εξυπηρετεί αφού να το πουλήσω και να πάρω άλλο δεν παίζει γιατί θα το χαρίσω...
Και τέλος το επόμενο ταξίδι που έχω στο μυαλό το απαιτεί
Στην Αμερική το έχουν κάνει πολλοί και δεν χαλάει η συμπεριφορά απ ότι λένε

BMW R1200GS W/ 21" FRONT Wheel
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
μπροστινο στεφάνι απο r100gs με τις ακτινες του, ταιριαζει επισης, και αυτο λιγο σπανιο, αλλα πιο φθηνο απο το hp2 (alekni)
Σωστός Mr Alekni! Ευχαριστώ! Αν ακούσετε για καμιά ζάντα πείτε μου!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ok λοιπον! Με το καλο :)
Δε μπορω να βοηθησω, οποτε σου κανω παρεα στην αναμονη :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θεωρώ λάθος όλη αυτή την μετατροπή, αλλά περί ορέξεως γλαροσουπα....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Θεωρώ λάθος όλη αυτή την μετατροπή, αλλά περί ορέξεως γλαροσουπα....
Όταν την κάνουν τόσοι στην Αμερική πάει να πει ότι δεν είναι λάθος αλλά κάπου εξυπηρετεί! ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και την έχει κάνει και ο Ισπανός που τρέχει ράλι με το ADV το ελαιόψυκτο. Φέτος είχε τρέξει και στην χώρα μας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όταν την κάνουν τόσοι στην Αμερική πάει να πει ότι δεν είναι λάθος αλλά κάπου εξυπηρετεί! ;)
Κάνουν "ειδική" χρήση όλοι αυτοί οι ΑμερικΛανοι και φυσικά χαλάνε το μηχανακι των Γερμανών, που φυσικά ξέρουν καλύτερα.
Αλλά όπως είπα... Περί ορέξεως!
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
αν το παρεις αποφαση ,μονο απο εξωτερικο εχουν ανταλλακτικα(οταν εμεις τα σκεφτομαστε στην αμερικη εχουν ετοιμα κιτ),
αν ρωτησεις εδω ολα τα μαγαζια θα σε αποτρεψουν....
BMW R1200GS/R1200ADV
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πουλα το και παρε 800αρι...πυτε να βιάσεις το 1200 σου και να χαιρεσαι και οσα λες οτι θες...:)
Και να το χαρίσω ειδικά έτσι που το έχω φέρει? Μπαααα
Επίσης από 800 θα κοίταζα από 12 και μετά
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
αν το παρεις αποφαση ,μονο απο εξωτερικο εχουν ανταλλακτικα(οταν εμεις τα σκεφτομαστε στην αμερικη εχουν ετοιμα κιτ),
αν ρωτησεις εδω ολα τα μαγαζια θα σε αποτρεψουν....
BMW R1200GS/R1200ADV
Δεν θες πολλά πράγματα μια ζάντα με ακτίνες που να μπαίνουν τα κέντρα που έχωτα υπόλοιπα κάθονται , Α και ίσως μακρύτερα σωληνακια υψηλής για τα μπροστά φρένα.
Ακόμα και το μπροστά φτερό αφήνει μεν ελάχιστη απόσταση αλλά μπαίνει, αν πας βέβαια λάσπη το βγάζεις
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αν φτιάξεις και "δίσκο" με τα σωστά δόντια για το ABS (το κάνουν στα 1290R όταν βάζουν 19" τροχούς από το S) θα δουλεύει και το ABS σου
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
αν φτιάξεις και "δίσκο" με τα σωστά δόντια για το ABS (το κάνουν στα 1290R όταν βάζουν 19" τροχούς από το S) θα δουλεύει και το ABS σου
Μα αφού θα πάρω το κέντρο της μπροστινής που έχω τώρα, πάνω στο κέντρο είναι το δαχτυλίδι του Abs και τα δισκόφρενα! Γι αυτό ψάχνω τροχό από HP 2 η από R100gs που είπε ο Alekni. Ουσιαστικά θέλω την ζάντα με τις ακτίνες και θα βάλω τα δικά μου κέντρα

Άσε που καλύτερα να βρω από τρακαρισμενο μπροστά τα κέντρα του που να κρατήσω και τον 19 τροχό τον δικό μου και να τον αλλάζω αν θέλω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Το βρήκα, σου δίνω το 990 (και ένα Vectra 1600 για όταν βρέχει) και μου δίνεις το 1200, έχεις και τον 21'' και ABS και μηχάναρο με τριβάλιτσο, είσαι και μικρός, μέσα στην τρέλα, σου ταιριάζει το KTM καλύτερα!
(και θα έχουμε και μετά να γελάμε για μήνες...)
:p

Υ.Γ. ΜΗΝ το κάνεις, δεν είναι το 1200 GS για τέτοια.
 
Top Bottom