R 1200 GS Oil cooled 21" Front wheel

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και γιατί δεν περνεις ένα hp2 που είναι και Καυλα και να του βάλεις και ένα μούτρο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν υπάρχει στην Ελλάδα μεταχειρω και στο έξω το πουλάνε αν το βρεις
Κοντά στα 12Κ
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Και γιατί δεν περνεις ένα hp2 που είναι και Καυλα και να του βάλεις και ένα μούτρο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν θελω να χαρίσω το μηχανάκι μου έτσι όπως το χω φέρει , άσε που ταξιδεύει φορτωμένο ακλόνητο.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
...........( δεν είμαι σίγουρος για το φτερό)
Αύτα!!!!
Αμα-ν δεν είσαι εσύ σίγουρος για τα φτερά....τότε ποιά θα'ναι :p....πάμε χαμένοι λέμεναις...:fun
 
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
ktm 1290 SA R
Γνώμη μου είναι να μην το κάνεις καθώς αν αποφασίσεις να κάνεις τόσο χώμα εκτός από το 21'' θα στη σπάσει και το telelever. Προσωπικά αυτά μου την έσπασαν όταν πήγα από το 800 gs στο 1200gsa.

Αν πάλι το κάνεις 21'' και αλλάξεις και το μπροστινό σε USD πιθανόν να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά και πάλι δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε τόσο κόπο και έξοδα, ίσως να κοιτούσες να αλλάξεις μηχανάκι.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Γιατι ειστε τοσο αντιθετοι; Ουτε κανα πλαισιο θα κοψει ουτε κατι μη αναστρεψιμο θα κανει...μιλαμε για μοα ζαντα απλα και τιποτα παραπανω!

Προσωπικα ο μοναδικος μου ενδιασμος ειναι ως προς τη μεταβολη της γεωμετριας. Με τον 21 μπροστα θα παρει υψος στο μπροστινο μερος, οποτε θα πρεπει με καποιο τροπο να ψηλωσει και πισω (η μα χαμηλωσει μπροστα)
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
επειδη μεχρι τωρα, μοτοσυκλετα που νατα κανει ολα ,δεν εχει υπαρξει ...και ουτε προκειται....η μονη λυση,αν εχεις τα φραγκα ,απλα αγοραζεις κιαλλη με διαφορετικη χρηση,κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα....
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιατι ειστε τοσο αντιθετοι; Ουτε κανα πλαισιο θα κοψει ουτε κατι μη αναστρεψιμο θα κανει...μιλαμε για μοα ζαντα απλα και τιποτα παραπανω!
)


Of all the bike modifications I would make, if I were starting my journey over,
I would upgrade the suspension and upgrade to the 21″ in front wheel.
Looking back I wished I done this years earlier.

21' Conversion R1150GSA | Bike | Reviews | 2RidetheWorld

Ε Ναι δεν είναι καμιά πυρηνική Φυσική! Ένας τροχός θα αλλαχτεί για διευκόλυνση και μόνο δεν θα πάω αγώνες ούτε θα είμαι κάθε μέρα σε μονοπάτια!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γιατι ειστε τοσο αντιθετοι; Ουτε κανα πλαισιο θα κοψει ουτε κατι μη αναστρεψιμο θα κανει...μιλαμε για μοα ζαντα απλα και τιποτα παραπανω!

Προσωπικα ο μοναδικος μου ενδιασμος ειναι ως προς τη μεταβολη της γεωμετριας. Με τον 21 μπροστα θα παρει υψος στο μπροστινο μερος, οποτε θα πρεπει με καποιο τροπο να ψηλωσει και πισω (η μα χαμηλωσει μπροστα)
Γιατί είναι ζουλιαρηδες...
 

andreas.kris

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
R 1200 GS ADVENTURE
Νομιζω πως αν φτιαξεις μια δευτερη ζαντα σε 21 και την βαζεις για το χωμα και να ξαναβαζεις την 19 για τα ταξιδια και την καθημερινοτητα θα εισαι μια χαρα! Ισως οντως να μην σου δουλευει το abs... αλλα θα ειναι κ@υλα! Α και να εχεις και καμια σαμπρελα μαζι σου για παν ενδεχομενο!

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Με την μετάφραση δεν βγάζω άκρη, βλέπω μονο δίσκο μπροστά και χωρίς δαχτυλίδι abs , μήπως είναι μόνο για HP2?
Με 1290 ευρώ που κάνουν οι ρόδες του HP της αγγελίας αγοράζεις ένα παλιό μονοκύλινδρο και κάνεις ταξιδάρα. Και να σου χαλάσει/στο κλέψουν σιγά τα ωά. Και καίει και ό,τι βενζίνη βρεις εκεί..
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Με 1290 ευρώ που κάνουν οι ρόδες του HP της αγγελίας αγοράζεις ένα παλιό μονοκύλινδρο και κάνεις ταξιδάρα. Και να σου χαλάσει/στο κλέψουν σιγά τα ωά. Και καίει και ό,τι βενζίνη βρεις εκεί..
Κι αυτό σωστο! Οπότε πάμε αρχικά για στεφάνι και βλέπουμε
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Κι αυτό σωστο! Οπότε πάμε αρχικά για στεφάνι και βλέπουμε
τι στεφανι μοιρολογας ρε παλιοκοτσιδα?????
ο οφθαλμιατρος για μονοκυλιδρο λεει....
ασε που θα ξανανιωσεις....
καλη ωρα οπως ο αρχιτεκτονας ο θαλασσινος...

:p:p:p:p:p:friend:
 
Top Bottom