R1150GS stage 9 John 1100

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μονο προγραμμα ;
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Για πες λεπτομεριες

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λεπτομέρειες θα μας πει ο Τζον 1100.
Βασικά του λες αν το μηχανάκι είναι μαμά αν έχει εξάτμιση αν εχει φίλτρο και αναλόγως σου φτιάχνει το τσιπ.

Στάλθηκε από το iQ1470 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Είναι πανεύκολο στην τοποθέτηση και Το κόστος πολύ μικρό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Λεπτομέρειες θα μας πει ο Τζον 1100.
Βασικά του λες αν το μηχανάκι είναι μαμά αν έχει εξάτμιση αν εχει φίλτρο και αναλόγως σου φτιάχνει το τσιπ.

Στάλθηκε από το iQ1470 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Είναι πανεύκολο στην τοποθέτηση και Το κόστος πολύ μικρό.
Και τι διαφορες εχεις δει??
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Νομίζω το βίντεο μιλάει από μόνο του.
Πολύ δύναμη πολύ ροπή θα έχεις άλλη μηχανή!!!

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταναλωση?
Καλυτερη η πιο αυξημενη?
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Κατανάλωση έχω δει 5,5 εκτός πόλης
Και 8,5 εντός
Το 8,5 εντός πόλης είναι σπίτι Δουλειά δουλειά σπίτι 3 χιλιόμετρα να πάω και 3 να γυρίσω η μηχανή δεν προλαβαίνει ούτε να ζεσταθεί.


Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έβαλα στο 1150 το stage 5 του Γιάννη, έχω και φίλτρο + Remus revolution χωρίς να καταργήσω τον καταλύτη και η απόδοση δεν έχει καμμιά σχέση με μαμά, έγινε άλλο μηχανάκι.

Πολύ περισσότερη ροπή - δύναμη και το βασικό ευστροφία. Πλέον το θεματακι με την μακριά έκτη του απλού 1150 δεν ισχυει, την κρατάει και την επιταχύνει γρηγορα ακόμα και από τις 2500 στροφές. Από τις 4000 και πάνω ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα πλέον.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Έβαλα στο 1150 το stage 5 του Γιάννη, έχω και φίλτρο + Remus revolution χωρίς να καταργήσω τον καταλύτη και η απόδοση δεν έχει καμμιά σχέση με μαμά, έγινε άλλο μηχανάκι.

Πολύ περισσότερη ροπή - δύναμη και το βασικό ευστροφία. Πλέον το θεματακι με την μακριά έκτη του απλού 1150 δεν ισχυει, την κρατάει και την επιταχύνει γρηγορα ακόμα και από τις 2500 στροφές. Από τις 4000 και πάνω ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα πλέον.
Το κοστος και η καταναλωση?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το τσιπ δεν είναι ακριβό, κάπου 75 Ε κάνει. Ομως για να δουλέψει σε μονόμπουζο πρώτης γενιάς 1150 gs θέλει την ecu από τα πιο νέα 1150. Εγώ βρήκα από ιδιώτη σε πολύ καλή τιμή. Tην εξάτμιση την είχα πάρει μεταχειρισμένη σε πολύ καλή κατάσταση και το φίλτρο το είχα.

Η κατανάλωση με τους δικούς μου ήρεμους ρυθμούς, δηλαδή όχι σπάσιμο 1η - 2α και γοργό δούλεμα ως τις 5000 στροφές το πολύ και σπάνια 5500 στην εθνική αν βαριέμαι, καίει κάπου 6-6,5 λίτρα /100 σε μικτές διαδρομές αλλά θέλω να το ξαναμετρήσω γιατί δεν εχω ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα.

(Στις 5000 εχει 160 κοντεράτα/150 πραγματικά)
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Να ευχαριστησω και γω τον @JOHNGS1100 αν και καθυστερημενα.
Το χω βαλει απο 27/07.

Αισθητη βελτιωση στην ευστροφια και προθυμία.
Αξιζει ξεκαθαρα η "αναβαθμιση".


 
Τελευταία επεξεργασία:

nikthechris

Μέλος
Όνομα
Νίκος Χριστόπουλος
Μοτό
GS 1150 R Adv
330 χλμ αυτονομία μέχρι να ανάψει Ρεζέρβα ότι και να κάνω. Καλύτερο γίνεται χειρότερο δεν γίνεται. Ευχαριστώ τον Γιάννη ειδάλλως θα το χα πουλήσει.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Το έβαλα κι εγώ σήμερα....εκ πρώτης διαπίστωσα μια πιο ομαλή λειτουργία χαμηλά, και χαμηλότερη θερμοκρασία, μιας κι έπεσα σε μποτιλιάρισμα πρωί πρωί....βέβαια μέσα στην πόλη δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά, το μόνο που είδα σε κάποια ανοίγματα, είναι ότι πρέπει να αλλάζει αισθητά μετά τις 4000. Ίδωμεν....Όταν βγω εκτός...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το έβαλα κι εγώ σήμερα....εκ πρώτης διαπίστωσα μια πιο ομαλή λειτουργία χαμηλά, και χαμηλότερη θερμοκρασία, μιας κι έπεσα σε μποτιλιάρισμα πρωί πρωί....βέβαια μέσα στην πόλη δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά, το μόνο που είδα σε κάποια ανοίγματα, είναι ότι πρέπει να αλλάζει αισθητά μετά τις 4000. Ίδωμεν....Όταν βγω εκτός...
Χαμηλότερη θερμοκρασια ;;
Για κάνε αναλυση ;
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Χαμηλότερη θερμοκρασια ;;
Για κάνε αναλυση ;
Δεν υπάρχει ανάλυση.....Είναι γνωστό μηχανολογικα, ότι ένα μοτέρ με πιο στρωτή και ομαλή λειτουργία από θέμα μίγματος, ανεβάζει κάπως πιο αργά θερμοκρασία....διότι έχει καλύτερη καύση χωρίς απώλειες...Χωρίς καταλύτη ακόμα καλύτερα..ανάσα...
 
Top Bottom