R1200 GS & R1200 GSA L/C _ 2013+

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Άντε κι ένα θεματάκι για το νυν μοδελάκι.....:D

Οι κάτοχοι και οι wannabe έχουν το λόγο ;)
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Άντε κι ένα θεματάκι για το νυν μοδελάκι.....:D

Οι κάτοχοι και οι wannabe έχουν το λόγο ;)
Κάτοχος δεν είσαι και θέλω να πιστεύω πως ούτε wannabe είσαι;)..
Την έχεις πατήσει άσχημα γιατί έχεις την καλύτερη και δεν σου αφήνει περιθώρια ούτε να κοιτάξεις άλλη!!!:secret:
Καλό όμως το θεματάκι για να μαθαίνουμε απο άλλους!!!:yew:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάτοχος δεν είσαι και θέλω να πιστεύω πως ούτε wannabe είσαι;)..
Την έχεις πατήσει άσχημα γιατί έχεις την καλύτερη και δεν σου αφήνει περιθώρια ούτε να κοιτάξεις άλλη!!!:secret:
Καλό όμως το θεματάκι για να μαθαίνουμε απο άλλους!!!:yew:
+1200 σε όλα!
Απλώς θέλει και το υδρόψυκτο το θέμα του! Τόσα και τόσα έχουν δικό τους θέμα εδώ μέσα ;)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Μπαχαχαχα εδω να δεις τι εχει να γίνει τωρα...!
Μονόδρομος και κατηφόρα κιολα οι επιλογές!:p
Προσωπικά δεν το εχω καβαλημένο (το lc:D) αλλα νομιζω πως ενα καλα στημένο gs lcυπερτερεί σε ομορφιά και πρακτικότητα του αντίστοιχου gsa lc. Η οικονομία στο καύσιμο οποτε σε καθε περιπτωση καλυτερη αυτονομία απο το προηγούμενο (θεωρητικα τουλάχιστο) και οι "μαζεμένες" αναλογίες όγκων στο μηχανάκι νομιζω ειναι οι κύριοι λόγοι που με οδηγούν σε αυτη τη γνωμη.
Και δε μιλαω βεβαια σε σύγκριση με άλλους σταύλους αλλα πιστευω πως το αποτελεσμα του "καινουριου" μοντέλου αποτελει επάξια παρουσία στην εξέλιξη της ιστορίας του gs.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπαχαχαχα εδω να δεις τι εχει να γίνει τωρα...!
Προσωπικά δεν το εχω καβαλημένο (το lc:D) αλλα νομιζω πως ενα καλα στημένο gs lc υπερτερεί σε ομορφιά και πρακτικότητα του αντίστοιχου gsa lc.
Big time! :ok:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τι εγινε ρε παιδια, δεν υπαρχει κανεις κατοχος LC εδω μεσα? :)

Κατι αλλο: στο Νησι θα κυκλοφορησει επετειακο GS LC το 2016 σε περιορισμενα κομματια, αλλα το απλο (μη GS) εχει "αλουμινι" και οχι μαυρους τροχους οπως το προηγουμενο επετειακο:




Να και το επετειακο Adv:




Οι τιμες ομως "καινε", 16800GBP/21800€ το απλο και 17900GBP/23300€ το Adv. Το απλο εχει και gear shift assist pro.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι εγινε ρε παιδια, δεν υπαρχει κανεις κατοχος LC εδω μεσα? :)

Κατι αλλο: στο Νησι θα κυκλοφορησει επετειακο GS LC το 2016 σε περιορισμενα κομματια, αλλα το απλο (μη GS) εχει "αλουμινι" και οχι μαυρους τροχους οπως το προηγουμενο επετειακο:

Καταραμένη φτωχια Γιωργο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι εγινε ρε παιδια, δεν υπαρχει κανεις κατοχος LC εδω μεσα? :)

Κατι αλλο: στο Νησι θα κυκλοφορησει επετειακο GS LC το 2016 σε περιορισμενα κομματια, αλλα το απλο (μη GS) εχει "αλουμινι" και οχι μαυρους τροχους οπως το προηγουμενο επετειακο:




Να και το επετειακο Adv:




Οι τιμες ομως "καινε", 16800GBP/21800€ το απλο και 17900GBP/23300€ το Adv. Το απλο εχει και gear shift assist pro.
Καινε.......αλλά κοίτα ομορφιά το adve
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Τι να πούμε για το LC , μακράν το καλύτερο On/off όλων τον εποχών (Ο γύφτος αν δεν παινέψει το σπίτι του, θα πέσει να τον πλακώσει) :D:D:D:p:p

Το μοντέλο που έχω είναι 2015 (keyless ride, gear shift assistancepro ) αν το συγκινώ όμως με το παλιό 2008 RT θα σας πω ότι το RT αν και πιο παλιό είναι πολύ μπροστά στην άνεση που προσφέρει (οδηγάς άνετα 12 ώρες) :cool::cool::cool: ..... από την άλλη το LC τρελό γκάζι :happy::happy::happy:

P.S

Δεν το λες και ακριβό 23300 το adv, μην ξεχνάμε οτι θα είναι μόνο 100 κομμάτια ......:cry::cry::cry:
Τι εγινε ρε παιδια, δεν υπαρχει κανεις κατοχος LC εδω μεσα? :)

Κατι αλλο: στο Νησι θα κυκλοφορησει επετειακο GS LC το 2016 σε περιορισμενα κομματια, αλλα το απλο (μη GS) εχει "αλουμινι" και οχι μαυρους τροχους οπως το προηγουμενο επετειακο:




Να και το επετειακο Adv:




Οι τιμες ομως "καινε", 16800GBP/21800€ το απλο και 17900GBP/23300€ το Adv. Το απλο εχει και gear shift assist pro.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν το λες και ακριβό 23300 το adv, μην ξεχνάμε οτι θα είναι μόνο 100 κομμάτια ......:cry::cry::cry:
Τι ακριβό ? Τόσο έχει full extra και το "μη επετειακό".... ;)
Κελεπούρι είναι, για όποιον του αρέσει αισθητικά.
Προσωπικά θα προτιμούσα ένα Triple Black GS, ή ένα ADVE σε λευκό , με απ' ούλα πάνω του ;)
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Η τιμή ειναι σούπερ, 24,000 εχω πληρώσει εγω.

Εξοπλισμός:

Πακέτο Comfort
Πακέτο Touring
Πακέτο Dynamic
Quickshifter
Keyless ride
Alarm
3βαλιτσο μαμά
Χρώμα: Alpinweiss
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η λογικη λεει οτι επρεπε στο επετειακο να εχει και μια akrapovic εξισου επετειακη για αυτα τα 100 μοντελα και σε αυτη τη τιμη!
Η τιμή ειναι σούπερ, 24,000 εχω πληρώσει εγω.

Εξοπλισμός:

Πακέτο Comfort
Πακέτο Touring
Πακέτο Dynamic
Quickshifter
Keyless ride
Alarm
3βαλιτσο μαμά
Χρώμα: Alpinweiss
Όπως το λέει ο Έλις.....
Τόσα πλέρωσε κι ο Νίκος ο Λέλος...
Το triple black χωρίς βαλίτσες και χωρίς quickshifter, βγαίνει 23 χιλιάρικα....παρά κάτι ψιλά, με αντίστοιχο πακέτο εξοπλισμού (ρώτησα πριν ένα μήνα).
Οπότε το επετειακό είναι κελεπούρι! ;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πάντως ρε παίδες, μιλάμε για τόσες χιλιάδες ευρώ με τόση φυσικότητα...
Το μακρυνό 2006 των παχιών αγελάδων, το adventure έφτανε πλουσιοπάροχο και φορτωμένο γύρω στα 19000 € και ήταν αρκετά λεφτά, ΤΩΡΑ τα 22,23,24 χιλιάρικα μΕ φαίνονται πολλλλλά λεφτά....:(:arghh::hungover:

Γερός να είσαι Έλις να το χαίρεσαι και να του γράφεις χιλιόμετρα στο οδόμετρο... :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πάντως ρε παίδες, μιλάμε για τόσες χιλιάδες ευρώ με τόση φυσικότητα...
Το μακρυνό 2006 των παχιών αγελάδων, το adventure έφτανε πλουσιοπάροχο και φορτωμένο γύρω στα 19000 € και ήταν αρκετά λεφτά, τώρα τα 22,23,24 χιλιάρικα μΕ φαίνονται πολλλλλά λεφτά....:(:arghh::hungover:

Γερός να είσαι Έλις να το χαίρεσαι...:ok:
Έχει αλλάξει ο εξοπλισμός Χρησταρα! Ότι παραπάνω έχει μπει από τεχνολογία το πληρώνεις, αν το πάρεις μόνο με abs και traction αντε να κάνει 500- 800 πιο ακριβό απ το παλιό
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πάντως ρε παίδες, μιλάμε για τόσες χιλιάδες ευρώ με τόση φυσικότητα...
Το μακρυνό 2006 των παχιών αγελάδων, το adventure έφτανε πλουσιοπάροχο και φορτωμένο γύρω στα 19000 € και ήταν αρκετά λεφτά, ΤΩΡΑ τα 22,23,24 χιλιάρικα μΕ φαίνονται πολλλλλά λεφτά....:(:arghh::hungover:

Γερός να είσαι Έλις να το χαίρεσαι και να του γράφεις χιλιόμετρα στο οδόμετρο... :ok:
άμα ήταν λίγα θα το είχαμε πάρει ρε φίλε!
:pointu:
Πάντα πολλά ήταν, απλώς κάποτε μας δόθηκε η δυνατότητα. Δεν είναι κάθε μέρα αυτά, τι να κάνουμε?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καινε.......αλλά κοίτα ομορφιά το adve
Γκουχ, γκουχ, γκουχ Νταξ' δεν το λες και εργο τεχνης

Ξερω, ξερω, περι κολοκυθοπιτας και τα τοιαυτα Αλλα ρε παιδια πονεσανε τα ματια μου και που το ειδα σε φωτογραφια Και ποσα ειπαμε? 24 χιλιαρικα? :roflmao::roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γκουχ, γκουχ, γκουχ Νταξ' δεν το λες και εργο τεχνης

Ξερω, ξερω, περι κολοκυθοπιτας και τα τοιαυτα Αλλα ρε παιδια πονεσανε τα ματια μου και που το ειδα σε φωτογραφια Και ποσα ειπαμε? 24 χιλιαρικα? :roflmao::roflmao:
Κάτι άλλο πόνεσε και σου βγήκε ο πόνος στο μάτι. . :D
Όντως. ..πολλά τα φράγκα για τις εποχές αυτές.

advφον!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κάτι άλλο πόνεσε και σου βγήκε ο πόνος στο μάτι. . :D
Όντως. ..πολλά τα φράγκα για τις εποχές αυτές.

advφον!!
Σε ολες τις εποχες πολλα φραγκα ητανε τα 24 για τους περισσοτερους! Ποσο μονο αν αυτα τα 24 ηταν για να πληρωθει απλα μια κα@λα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γκουχ, γκουχ, γκουχ Νταξ' δεν το λες και εργο τεχνης

Ξερω, ξερω, περι κολοκυθοπιτας και τα τοιαυτα Αλλα ρε παιδια πονεσανε τα ματια μου και που το ειδα σε φωτογραφια Και ποσα ειπαμε? 24 χιλιαρικα? :roflmao::roflmao:
Κι εμένα δε μ' αρέσει Κώστα. Ούτε το αερόψυκτο επετειακό μου αρέσει. Πολύ χρώμα... κι αυτή σέλα η κόκκινη:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Τα λ7 είναι άλλο ζήτημα...:( Εδώ μιλάω σαν να μην υπάρχει αυτός ο παράγοντας. Και για μένα δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς, οπότε τι με νοιάζει?:D Ασκώ την κριτική μου αναπόσπαστος από καθημερινές έγνοιες κοινών θνητών:wacky:
 
Top Bottom