R1200 GS & R1200 GSA L/C _ 2013+

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Οι σελες μπαίνουν όλες σε όλα..
Φυσικά του ραλλυ είναι η χειρότερη σε άνεση, αλλά η ομορφότερη και η καλύτερη στο χώμα.
Στα απλά lc υπάρχει πρόβλημα με τον συναναβατη ο οποίος κάθεται πολύ ψηλά και για αυτό βάζουν σελες από adve.
Κώστα ή οποιος ξέρει, και στο LC γίνεται οτι και στα αερόψυκτα, δηλ. οι σελες του Adve μπορούν να μπουν στο απλο; Του οδηγού μου φαίνονται ίδιες πάντως

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα ή οποιος ξέρει, και στο LC γίνεται οτι και στα αερόψυκτα, δηλ. οι σελες του Adve μπορούν να μπουν στο απλο; Του οδηγού μου φαίνονται ίδιες πάντως

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έκανα αυτή την κουβέντα με κάτοχο απλού που έβαλε σελες adve, μετά τις τσοκαριες της κυρίας του.
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Εμένα πάντως η δικιά μου με "αναγκάζει" να έχω τη θέση στη χαμηλή μπροστά για να έχει πανοραμική θέα από πίσω... Στο απλό..
Γούστα είναι αυτά..!
Στα απλά lc υπάρχει πρόβλημα με τον συναναβατη ο οποίος κάθεται πολύ ψηλά και για αυτό βάζουν σελες από adve.
Γιατί είναι πρόβλημα αυτό.? Θέλω να πω, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος ή είναι απλά ψυχολογικός ο λόγος..? Γιατί αν είναι ψυχολογικός δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις πρόβλημα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμένα πάντως η δικιά μου με "αναγκάζει" να έχω τη θέση στη χαμηλή μπροστά για να έχει πανοραμική θέα από πίσω... Στο απλό..
Γούστα είναι αυτά..!

Γιατί είναι πρόβλημα αυτό.? Θέλω να πω, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος ή είναι απλά ψυχολογικός ο λόγος..? Γιατί αν είναι ψυχολογικός δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις πρόβλημα...
Αν δεν καλύπτεται ο συναναβατης και τρώει "ξύλο" από τον αέρα είναι "πρόβλημα" για κάποιους.
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Αν δεν καλύπτεται ο συναναβατης και τρώει "ξύλο" από τον αέρα είναι "πρόβλημα" για κάποιους.
Με μαμά ζελατίνα μπροστά και 1.75 κορίτσι πίσω, ευτυχώς δεν μου εμφανίζει ένδειξη "πρόβλημα" εμένα...!!:ha:ha:ha
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Με μαμά ζελατίνα μπροστά και 1.75 κορίτσι πίσω, ευτυχώς δεν μου εμφανίζει ένδειξη "πρόβλημα" εμένα...!!:ha:ha:ha
Εσένα λογικά έχει καλό κράνος. Και λόγω ύψους της και χαμηλης σου θέσης βγαίνει καθαρή απο πάνω και δεν τρώει και τα αεροδυναμικα "απόνερα" του κράνους σου

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Εσένα λογικά έχει καλό κράνος. Και λόγω ύψους της και χαμηλης σου θέσης βγαίνει καθαρή απο πάνω και δεν τρώει και τα αεροδυναμικα "απόνερα" του κράνους σου

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βγάζει λογική αυτό που λες Χρήστο..! :ok:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
υπαρχει καποιος που να μπορει να μετρησει την αποσταση των μπροστινων δισκων σε υδροψυκτο μποξερ ? ευχαριστω
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Παιδιά έχω ένα top case μαμά Vario από 1200 gs 08 αλλά η βάση του δεν ταιριάζει σε LC.Μπορώ να το κρατήσω και να αλλάξω απλώς τη βάση ή πάνε πακέτο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φέτος ΔΕΝ κέρδισε το Mega Test.

Το οποίο είναι έκπληξη...

Ομοίως εκπληκτική η μετρημένη κατανάλωση ίδια ή μικρότερη από το Τ700, αναλογιζόμενοι την διαφορά σε κιλά και κυβικά. Και ίσως η πρώτη φορά που γράφεται ευθέως ότι τα κιλά βάζουν όριο κάποιες φορές γιατί ως φέτος ήταν το φάρμακο δια πάσαν νόσον. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες παραπάνω γιατί είναι τεύχος που κυκλοφορεί ακόμα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φέτος ΔΕΝ κέρδισε το Mega Test.

Το οποίο είναι έκπληξη...

Ομοίως εκπληκτική η μετρημένη κατανάλωση ίδια ή μικρότερη από το Τ700, αναλογιζόμενοι την διαφορά σε κιλά και κυβικά. Και ίσως η πρώτη φορά που γράφεται ευθέως ότι τα κιλά βάζουν όριο κάποιες φορές γιατί ως φέτος ήταν το φάρμακο δια πάσαν νόσον. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες παραπάνω γιατί είναι τεύχος που κυκλοφορεί ακόμα.
Το κέρδισε μια χαρά..
Η τιμή το αποκεφάλισε.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ε.


πρώτο βγήκε άλλο (το οποίο απορώ γιατί ΑΚΟΜΑ το λένε άσχημο) άρα δεν κέρδισε το πενφέ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ναι το άλλο βγήκε πρώτο, και δεν ειναι ασχημο εχεις δικιο, αλλά αν βγάλουμε την τιμή ως παράγοντα τότε η GSάρα έχει το σκήπτρο. Μιλάμε καθαρά σαν μηχάνημα και τι ικανότητες έχει.
Δηλαδή αν το GS έπαιζε ένα τάλαρο κάτω θα έκλεινε σπίτια.

Αυτό που βγήκε πρώτο, βγήκε γιατί παίρνεις πολύ μηχανή στο αντίστοιχο budget. Γίνεται και αντίστοιχη αναφορά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι το άλλο βγήκε πρώτο, και δεν ειναι ασχημο εχεις δικιο, αλλά αν βγάλουμε την τιμή ως παράγοντα τότε η GSάρα έχει το σκήπτρο. Μιλάμε καθαρά σαν μηχάνημα και τι ικανότητες έχει.
Δηλαδή αν το GS έπαιζε ένα τάλαρο κάτω θα έκλεινε σπίτια.

Αυτό που βγήκε πρώτο, βγήκε γιατί παίρνεις πολύ μηχανή στο αντίστοιχο budget. Γίνεται και αντίστοιχη αναφορά.
Σοβαρά τώρα... Βγαίνουν συμπεράσματα από τέτοια τεστ?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι γιατί να μη βγαίνουν?
Γιατί συγκρίνουν μονοκυλινδρα of fon με Δικύλινδρο on off... Και γενικά ένας αχταρμας
Αν βάλεις μέσα και δημόσιες σχέσεις εταιριών και δημοσιογράφων... Οκ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί συγκρίνουν μονοκυλινδρα of fon με Δικύλινδρο on off... Και γενικά ένας αχταρμας
Αν βάλεις μέσα και δημόσιες σχέσεις εταιριών και δημοσιογράφων... Οκ
Νταξ ένα μονοκυλινδρο έβαλαν για το γαμώτο. 'Άσε που γίνεται πολύ μικρή αναφορά σε αυτό, σαν να μην υπάρχει είναι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νταξ ένα μονοκυλινδρο έβαλαν για το γαμώτο. 'Άσε που γίνεται πολύ μικρή αναφορά σε αυτό, σαν να μην υπάρχει είναι.
ΟΚ.. Με το 790 που ακριβώς μπορεί να συγκριθεί το 1250??
Παίζετε χρόνια αυτό το παιχνίδι καπτεν... Προσωπικά δεν πείθομαι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι το άλλο βγήκε πρώτο, και δεν ειναι ασχημο εχεις δικιο, αλλά αν βγάλουμε την τιμή ως παράγοντα τότε η GSάρα έχει το σκήπτρο. Μιλάμε καθαρά σαν μηχάνημα και τι ικανότητες έχει.
Δηλαδή αν το GS έπαιζε ένα τάλαρο κάτω θα έκλεινε σπίτια.

Αυτό που βγήκε πρώτο, βγήκε γιατί παίρνεις πολύ μηχανή στο αντίστοιχο budget. Γίνεται και αντίστοιχη αναφορά.
Αν δεν ήταν η τιμή ΠΟΤΕ παράγοντας τότε ΟΛΑ θα έβγαιναν αλλιώς. Δεν νομίζω να έχει κάνει κανένα τάμα η zook στον θεό των V2 γενικότερα, το VFM της κοιτάζει τόσα χρόνια. Και με σταδιακή εξέλιξη το έφτασε εδώ που είναι, δηλαδή συνολικά να στέκεται επάξια απέναντι σε διπλής τιμής μηχανάκια. Το GS ένα τάλαρο κάτω έπρεπε να είναι και καινούριο και μεταχειρισμένο αλλά αν τολμήσεις να το πεις είσαι... πολλά διασκεδαστικά.

Δεν λέω ότι το GS έγινε πατσαβούρι σε μιά νύχτα λόγω ενός δημοσιεύματος. Πιο εντυπωσιακό είναι ότι "τόλμησαν" να το εκθρονίσουν παρά οτιδήποτε άλλο. Τα άλλα που λέει ο μάνιακ τα έχουμε χιλιομυριοδιαβάσει (και εκ των υστέρων μαθαίνοντας ιστορίες σε κάποιο βαθμό ισχύουν).


Το μονοκύλινδρο είναι σε τιμή Άφρικα και Βεστρόμ, οπότε ορθώς το περιλαμβάνουν. Το έχουν ξανακάνει με το 690.
 
Top Bottom