R1200 GS & R1200 GSA

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το είδα. Αλλά εγώ έχω τον Τασούλη δίπλα μου. :p

Τα εργοστασιακά είναι κλειστά, σφραγισμένα. Υπάρχουν μέρη τους, στα οποία ΔΕΝ μπορείς να επέμβεις. Σαφώς γίνεται επισκευή, αλλά όχι ολοκληρωμένη και ναι, μπορεί να έχεις αποτέλεσμα, αλλά δεν είναι το επιθυμητό, το ιδανικό. Γι'αυτό και δεν αναλαμβάνει τέτοια δουλειά, γιατί δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις (του) και κατ'επέκταση δεν μπορεί να εγγυηθεί γι'αυτή.

Φαντάζομαι ότι και τότε θα σου εξήγησε ότι δεν μπορεί να σου παρέχει εγγύηση, κάτι που παρέχεται σε οποιαδήποτε εργασία.
Η αληθεια ειναι οτι δε μιλησαμε καν για εγγυηση.
Τον εμπιστευτηκα και τον εμπιστευομαι. Πλεον εχει +50000 χλμ η αναρτηση κι ειναι αψογη.
Του ειπα μαλιστα να κανουμε και την πισω , αλλα αρνηθηκε. Κι ειχε δικιο. Η πισω εχει 105000 χλμ και steel going on ;)
Ohlins ttx 36 καποια στιγμη και τελος ;)
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Καλά κάνεις. Είναι εξαιρετικός άνθρωπος. Ό,τι έγραψα παραπάνω, είναι απαντήσεις του ίδιου, απλά τις μετέφερα. Προφανώς δεν είμαι επαγγελματίας τεχνικός αναρτήσεων για να μπω σε λεπτομέρειες. Ο ίδιος θα τα εξηγήσει καλύτερα, αν κάποιος ενδιαφέρεται.
 

chaosm

Μέλος
Εχεις δικιο.Πριν μιση ωρα μιλησα με k-shock και αναλαμβανουν την μπροστα λεει...
Εχει φτιαξει και την πισω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα.

Τωρα σχετικα με τον τασουλη δεν ξερω τι μπορει να εγινε...
Κωνσταντίνε από την αρχή εκεί έλεγα να πας. Δεν τους ξέρω προσωπικά αλλά και σε άλλα φόρουμ που ήμουν όλοι εκεί πήγαιναν
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Καλημέρα, σχετικά νέος με τη GS(2005) έπεσα επανειλημμένος σε ελαφριά βροχή -κυρίως δρόμο που έχει κρατήσει νερό και έγινα χάλια έως τα γόνατα. Πέρα από αδιάβροχες μπότες και παντελόνι υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση? Χρησιμοποιώ την μηχανή για να πηγαίνω στην δουλεία και δεν βολεύει καθόλου να φοράω αδιάβροχο εξοπλισμό μήπως και βρέξει ή βρω νερά...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φι
Καλημέρα, σχετικά νέος με τη GS(2005) έπεσα επανειλημμένος σε ελαφριά βροχή -κυρίως δρόμο που έχει κρατήσει νερό και έγινα χάλια έως τα γόνατα. Πέρα από αδιάβροχες μπότες και παντελόνι υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση? Χρησιμοποιώ την μηχανή για να πηγαίνω στην δουλεία και δεν βολεύει καθόλου να φοράω αδιάβροχο εξοπλισμό μήπως και βρέξει ή βρω νερά...
Φιλε τα αδιάβροχα ειναι μονόδρομος ολα τα αλλα ειναι για να λεμε ( προςωπικη μου γνωμη )
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ενδιαφέροντα όλα αυτά περί ανάρτησης.. Δεν έχω οδηγήσει ποτέ 1200άρι GS (και δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω) παρά μόνο HP2 enduro και αυτό σε άσφαλτο. Αλλά αυτό που μένει στην ιστορία είναι πως όταν η BΜW αποφάσισε να φτιάξει ένα σοβαρό 1200άρι για χώμα του έβαλε upside down... :D

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενδιαφέροντα όλα αυτά περί ανάρτησης.. Δεν έχω οδηγήσει ποτέ 1200άρι GS (και δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω) παρά μόνο HP2 enduro και αυτό σε άσφαλτο. Αλλά αυτό που μένει στην ιστορία είναι πως όταν η BΜW αποφάσισε να φτιάξει ένα σοβαρό 1200άρι για χώμα του έβαλε upside down... :D

Πλάκα κάνεις......οτι δεν έχεις οδηγήσει γελαδα!!:eek:
Στην επόμενη που θα βρεθούμε....για να "κλείσεις " σαν καβαλαρης:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενδιαφέροντα όλα αυτά περί ανάρτησης.. Δεν έχω οδηγήσει ποτέ 1200άρι GS (και δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω) παρά μόνο HP2 enduro και αυτό σε άσφαλτο. Αλλά αυτό που μένει στην ιστορία είναι πως όταν η BΜW αποφάσισε να φτιάξει ένα σοβαρό 1200άρι για χώμα του έβαλε upside down... :D

Κι οταν αποφασισει ξανα να φτιαξει αγωνιαρικο, θα ξαναβαλει.
Τα τουριστικα all aroung GS, εχουν τα πλεονεκτηματα που λεμε ;)
Με την ευκαιρια, χθες καβαλησα ενα SH για μια εξυπηρετηση. Διαπίστωσα οτι οι δρομοι έχουν τελικα πολλες ανωμαλιες που αγνοουσα :D:wacky:
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
Με την ευκαιρια, χθες καβαλησα ενα SH για μια εξυπηρετηση. Διαπίστωσα οτι οι δρομοι έχουν τελικα πολλες ανωμαλιες που αγνοουσα :D:wacky:
ναι, αλλά όλο το sh έχει όσο τα φανάρια του τζιές (χωρίς τις βάσεις)

:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ναι, αλλά όλο το sh έχει όσο τα φανάρια του τζιές (χωρίς τις βάσεις)

:friend:
ναι, απλώς δεν κρίνω το SH.... και -ήμαρτον- δεν το συγκρίνω με μοτοσυκλέτα. Απλώς μ αυτό διαπίστωσα ότι με το GS δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα περνάω από πάνω ;)
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
ναι, απλώς δεν κρίνω το SH.... και -ήμαρτον- δεν το συγκρίνω με μοτοσυκλέτα. Απλώς μ αυτό διαπίστωσα ότι με το GS δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα περνάω από πάνω ;)
Μάλλον δεν έχετε δει τιμές από το sh.....:eek:
Έχει όσο ένα gs μεταχειρισμενο:D
πως τσιμπάνε αυτοί οι τζιεσάκηδες ρπστμ...... ούτε μέτοχοι να ήταν

:pointu:
 

tonyduke

Μέλος
Όνομα
Θέμης
Μοτό
R1200GSA
Χθες για δεύτερη φορά (σε ένα μήνα κτήσης GSA) με αναμένο λαμπάκι βενζίνης και 67χλμ range η μηχανή στη μονή στέκα έσβησε και δεν ξαναπήρε μπροστά. (μπιτόνια στα χέρια και ποδαράκια μέχρι το πρατήριο). Συμβαίνει και σε σας αυτό;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θεμη.....το θεμα με την ενδειξη καυσιμου σε καποιους υπαρχει και σε καποιους αλλους οχι.
Εγω θα σου προτεινα να φουλαρεις και να μηδενιζεις, ωστε να ξερεις οτι εχει σιγουρα 500 χλμ αυτονομια!
Και να μην αφηνεις χωρις καυσιμο το τεποζιτο, γιατι ισως θα δημιουργηθει προβλημα με την αντλια!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Χθες για δεύτερη φορά (σε ένα μήνα κτήσης GSA) με αναμένο λαμπάκι βενζίνης και 67χλμ range η μηχανή στη μονή στέκα έσβησε και δεν ξαναπήρε μπροστά. (μπιτόνια στα χέρια και ποδαράκια μέχρι το πρατήριο). Συμβαίνει και σε σας αυτό;;;
Εχεις μηπως φωτα ξενον? Τα μπαλαστ επηρεαζουν καμια φορα την τριχα καυσιμου (εγω το ειχα παθει). Επισης μερικες τριχες καυσιμου εχουν παρουσιασει καποια θεματακια.

Θεμη.....το θεμα με την ενδειξη καυσιμου σε καποιους υπαρχει και σε καποιους αλλους οχι.
Εγω θα σου προτεινα να φουλαρεις και να μηδενιζεις, ωστε να ξερεις οτι εχει σιγουρα 500 χλμ αυτονομια!
Και να μην αφηνεις χωρις καυσιμο το τεποζιτο, γιατι ισως θα δημιουργηθει προβλημα με την αντλια!!
Εσυ εισαι απο μετατροπη κι εχεις συνηθισει :friend:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχεις μηπως φωτα ξενον? Τα μπαλαστ επηρεαζουν καμια φορα την τριχα καυσιμου (εγω το ειχα παθει). Επισης μερικες τριχες καυσιμου εχουν παρουσιασει καποια θεματακια.



Εσυ εισαι απο μετατροπη κι εχεις συνηθισει :friend:
Υπάρχει θέμα γενικά με τις τρίχες μέτρησης.....τι να λέμε!
Άσε με εμένα....ειναι πολλά τα χλμ και έχουμε παραγνωριστει και με τις τρίχες και με τους "ατριχους ":p
 
Top Bottom