R1200 GS & R1200 GSA

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γλουπ!!! Κλαψ! Λυγμ!

Η απλή στο απλό που έχω, δεν με καλύπτει (1,82), η adv σε adv, που έχω οδηγήσει, μου κάθεται μια χαρά και πλευρικά μεγάλη διαφορά. Έλεγα να βάλω την μεγάλη και τα flaps και να γίνω αντβε, να μην...????

PS δεν με νοιάζει η κατανάλωση,,
κοίτα το μηχανάκι που έχεις για να το κατανοήσεις πρέπει να κάνεις τουλάχιστον κατά την δική μου άποψη πχ ένα ταξίδι το λιγότερο 3000 χλμ
Δηλαδή να δεθεις μαζί του να γίνεις ένα ,να πάρει το σώμα σου την στάση που θα του δώσει το ίδιο το μηχανάκι και τοτε μονο τότε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
κοίτα το μηχανάκι που έχεις για να το κατανοήσεις πρέπει να κάνεις τουλάχιστον κατά την δική μου άποψη πχ ένα ταξίδι το λιγότερο 3000 χλμ
Δηλαδή να δεθεις μαζί του να γίνεις ένα ,να πάρει το σώμα σου την στάση που θα του δώσει το ίδιο το μηχανάκι και τοτε μονο τότε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα
Εκεί καταλαβαίνεις το νόημα της μεγάλης μοτοσυκλέτας!!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
κοίτα το μηχανάκι που έχεις για να το κατανοήσεις πρέπει να κάνεις τουλάχιστον κατά την δική μου άποψη πχ ένα ταξίδι το λιγότερο 3000 χλμ
Δηλαδή να δεθεις μαζί του να γίνεις ένα ,να πάρει το σώμα σου την στάση που θα του δώσει το ίδιο το μηχανάκι και τοτε μονο τότε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα

Καταλαβαίνω!

:yew:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φαντάσου φύγαμε από την Πάρμα το πρωί και φτάσαμε Παρίσι
και από το Άουσβιτς Πολωνία έφτασα Βελιγράδι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω κάτι... Μια που πιάσαμε την αεροδυναμική κουβέντα.
Μέχρι πριν ένα χρόνο είχα τα φλαπς της airmax νομίζω ότι λέω σωστά τη μάρκα.
Έσπασαν σε μια πτώση και έβαλα τα μαμα φλαπς.... Τα οποία είναι χειρότερα από τα aftermarket σε στροβιλισμους.
Τα φλαπς κάνουν πολύ δουλειά.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
ειχα παρει ενος φιλου 08 απλο με adv ζελατινα και ηταν τελεια μεχρι τα 150 και χωρις καθολου θορυβο...
1,73 υψος εγω... τη θελω και στο δικο μου αλλα πολλα τα λεφτα Αρη...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να πω κάτι... Μια που πιάσαμε την αεροδυναμική κουβέντα.
Μέχρι πριν ένα χρόνο είχα τα φλαπς της airmax νομίζω ότι λέω σωστά τη μάρκα.
Έσπασαν σε μια πτώση και έβαλα τα μαμα φλαπς.... Τα οποία είναι χειρότερα από τα aftermarket σε στροβιλισμους.
Τα φλαπς κάνουν πολύ δουλειά.
Κώστα το παιδί έχει άπλο με αντβε ζελατίνα χωρίς φλαπς
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Στο Motoraid έχει φλαπς aftermarket, δεν θυμάμαι την μάρκα απλά αλλά και ρυθμιζόμενα. Απλό και εγώ με φλαπς mpf που κάνουν καλή δουλειά. Ζελατίνα ειχα απλή, λίγοι στροβολισμοί. Μετά για λιγο Adve Mpf. Και μετά γνήσια, η οποία ήταν καλύτερη σε απόδοση λόγω του φρυδιου που έχει στο τελείωμα. Αφού το καλοκαίρι την έβγαζα για να παίρνω αέρα! Δυστυχώς το φρύδι στο τέλος ηταν ακριβώς σρην γραμμή όρασής μου και το βράδυ με μπέρδευε (1.80 υψος, σέλα στην ψηλή θεση). Τώρα φοράω μια Puig που έχει ενδιάμεσο ύψος, πιο ψηλή απο την απλή και ισως λιγο πιο φαρδιά. Απόλυτα ικανοποιημένος, σε συνδυασμό με τα φλαπς. Λογω σχήματος αποκλείει και εξομαλύνει πολύ τον αέρα. Στο Motoraid κι αυτή, την προτείνω!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Κι όποιος δεν έχει ,κ θέλει flaps ,40 €υρά στην Καλλιθέα (MPF) ,κι είναι μια χαρά.
Δεν είναι καλά ποιοτικά , τα είχα στην προηγούμενη μηχανή με καθόλου καλή ποιότητα και αν αναλογιστείς ότι από αντιπροσωπεία παίρνει κάποιος τα μαμά με 50κατι ευρώ, δεν αξίζει για τόση μικρή διαφορά
Δεν ειναι μια χαρα απο τον συγκεκριμενο....Προσωπικη εμπειρια....
ΣΥΝΦΩΝΩ
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Στο Motoraid έχει φλαπς aftermarket, δεν θυμάμαι την μάρκα απλά αλλά και ρυθμιζόμενα. Απλό και εγώ με φλαπς mpf που κάνουν καλή δουλειά. Ζελατίνα ειχα απλή, λίγοι στροβολισμοί. Μετά για λιγο Adve Mpf. Και μετά γνήσια, η οποία ήταν καλύτερη σε απόδοση λόγω του φρυδιου που έχει στο τελείωμα. Αφού το καλοκαίρι την έβγαζα για να παίρνω αέρα! Δυστυχώς το φρύδι στο τέλος ηταν ακριβώς σρην γραμμή όρασής μου και το βράδυ με μπέρδευε (1.80 υψος, σέλα στην ψηλή θεση). Τώρα φοράω μια Puig που έχει ενδιάμεσο ύψος, πιο ψηλή απο την απλή και ισως λιγο πιο φαρδιά. Απόλυτα ικανοποιημένος, σε συνδυασμό με τα φλαπς. Λογω σχήματος αποκλείει και εξομαλύνει πολύ τον αέρα. Στο Motoraid κι αυτή, την προτείνω!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπορεις να μου πεις ποια ακριβως φορας τωρα;; Ακουγεται καλη περίπτωση
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν ειναι μια χαρα απο τον συγκεκριμενο....Προσωπικη εμπειρια....
Δεν είναι καλά ποιοτικά , τα είχα στην προηγούμενη μηχανή με καθόλου καλή ποιότητα και αν αναλογιστείς ότι από αντιπροσωπεία παίρνει κάποιος τα μαμά με 50κατι ευρώ, δεν αξίζει για τόση μικρή διαφορά

ΣΥΝΦΩΝΩ
Έτσι ακριβώς!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Μπορεις να μου πεις ποια ακριβως φορας τωρα;; Ακουγεται καλη περίπτωση
Καλημέρα, δεν την βρίσκω τώρα την είχε μέχρι πριν λίγο καιρό.
Αυτή μοιάζει αρκετά, και η δικη μου περίπου 40εκ ύψος είναι


Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Καταλαβα ειναι πιο πολύπλοκο απ ότι φαινόταν.
Και καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή!
Ότι είπε το πουλί. Ύψος κράνος συνθήκες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν ειναι μια χαρα απο τον συγκεκριμενο....Προσωπικη εμπειρια....
Δεν είναι καλά ποιοτικά , τα είχα στην προηγούμενη μηχανή με καθόλου καλή ποιότητα και αν αναλογιστείς ότι από αντιπροσωπεία παίρνει κάποιος τα μαμά με 50κατι ευρώ, δεν αξίζει για τόση μικρή διαφορά

ΣΥΝΦΩΝΩ
Έτσι ακριβώς!
Τι να πω...είμαι καιΡνούγιος στα Πενφέ ,κ πιθανόν αν έχετε δίκιο.
Εμένα μου σπασε το 1 ,το δεξί.
Ζευγάρι δεν ήθελα να πληρώσω ,ένα δεν έβρισκα ,πήγα εκεί με το σπασμένο κ μου φτιαξε 1 λοιπόν.
Τα βαλα διπλά-δίπλα ,κ το 1 πάνω στ'άλλο...οπτικά-μέγεθος-κλίσεις-απόχρωση ,πανομοιότυπα.
Λειτουργικά επίσης ,δεν εχω παρατηρήσει κάτι άσχημο.
Αν διαπιστώσω ,θα επανέλθω.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Τι να πω...είμαι καιΡνούγιος στα Πενφέ ,κ πιθανόν αν έχετε δίκιο.
Εμένα μου σπασε το 1 ,το δεξί.
Ζευγάρι δεν ήθελα να πληρώσω ,ένα δεν έβρισκα ,πήγα εκεί με το σπασμένο κ μου φτιαξε 1 λοιπόν.
Τα βαλα διπλά-δίπλα ,κ το 1 πάνω στ'άλλο...οπτικά-μέγεθος-κλίσεις-απόχρωση ,πανομοιότυπα.
Λειτουργικά επίσης ,δεν εχω παρατηρήσει κάτι άσχημο.
Αν διαπιστώσω ,θα επανέλθω.
Θυμήσου να μας αναφέρεις σε 2-3 μήνες και αφού εκτεθεί στα καιρικά φαινόμενα, ήλιο, αέρα,νερό τι κατάσταση θα είναι.
Εμένα για παράδειγμα στην προηγούμενη μηχανή adve του 12 σε 2 μήνες ακριβώς έκανε σαν αράχνη σημάδια και στα δυο φλαπς τα οποία σαφως δεν τα έφτιαξα γιατί πουλήθηκε .
Προχθές πηρα από την BMW αντιπροσωπεία τα φιμέ για το LC στα 51 ευρώ, με καταπληκτική ποιότητα.
Οπότε για 10 ευρώ διαφορά δεν αξίζει ο κόπος να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία.
 
Top Bottom