R1200 GS & R1200 GSA

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Χόνδα XR400AdvR
BMW R1200GSA
Θυμήσου να μας αναφέρεις σε 2-3 μήνες και αφού εκτεθεί στα καιρικά φαινόμενα, ήλιο, αέρα,νερό τι κατάσταση θα είναι.
Εμένα για παράδειγμα στην προηγούμενη μηχανή adve του 12 σε 2 μήνες ακριβώς έκανε σαν αράχνη σημάδια και στα δυο φλαπς τα οποία σαφως δεν τα έφτιαξα γιατί πουλήθηκε .
Προχθές πηρα από την BMW αντιπροσωπεία τα φιμέ για το LC στα 51 ευρώ, με καταπληκτική ποιότητα.
Οπότε για 10 ευρώ διαφορά δεν αξίζει ο κόπος να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία.
Το'χω ήδη 4 μήνες πάνω ,χωρίς να έχει θέμα.
Αν υπάρξει ,εννοείται θα ενημερώσω.

Αλλά ,αν η διαφορά είναι 10 € στο ζευγάρι ,σαφώς κ δεν τίθεται θέμα επιλογής ,πας σε ΟΕΜ ΒΜW.
Προσωπικά ,πήρα τηλ BMW k ρώτησα αν πουλιέται μόνο το δεξί , μου παν μόνο ζευγάρι ,οπότε δεν ρώτησα καν τιμή.

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1200GS ADVENTURE TRIPLE BLACK
Αλλά ,αν η διαφορά είναι 10 € στο ζευγάρι ,σαφώς κ δεν τίθεται θέμα επιλογής ,πας σε ΟΕΜ ΒΜW.
Προσωπικά ,πήρα τηλ BMW k ρώτησα αν πουλιέται μόνο το δεξί , μου παν μόνο ζευγάρι ,οπότε δεν ρώτησα καν τιμή.
Ερχονται σετ από Γερμανία, δεν σπάει το ζευγάρι δυστυχώς, αλλά η ποιότητα είναι κορυφαία(όχι όπως αλλά αξεσουάρ)

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS '10
θέλω να βάλω μια βάση για το κινητό στη μπάρα στήριξης της adve ζελατίνας. Ξέρει καποιος που το έχει δοκιμάσει τι διάμετρο έχει; δεν μπορώ να μετρήσω έτσι οπως είναι... 2010 μοντέλο

gsmaniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R1200adv-NX 650-HRC Gandhi!!
Στο μικρό μπαράκι νομίζω ότι είναι πολύ λεπτό για να στηρίξεις βάση.
Νομίζω ότι το τιμόνι είναι η καλύτερη λύση.

Advphone....

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS '10

gsmaniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
ναι, εκεί θα καταλήξω αν δεν καταφέρω να στηρίξω στο μπαράκι... σκεφτόμουν κάτι τέτοιο...

Opti Mirror, smartphone case fixing with calmp Ø 9-14 mm, mobile, phone holders, phone holders for bike

η κάτι τέτοιο.

Mirror Mount

ποια η άποψή σου σύντροχε;
Εγώ χρησιμοποιώ αυτά της ram γιατί τα ταλαιπωρω στο χώμα και δεν με έχουν προδώσει ποτέ.
Θα σου βάλω μια ωραία λύση που έχω στο domi λίγο αργότερα....ακομα πιο στιβαρή.

boxer

Μέλος
Περιοχή
Αττικοβοιωτία!!!
Όνομα
Νικος
Μοτό
R1200GS
Εγώ χρησιμοποιώ αυτά της ram γιατί τα ταλαιπωρω στο χώμα και δεν με έχουν προδώσει ποτέ.
Θα σου βάλω μια ωραία λύση που έχω στο domi λίγο αργότερα....ακομα πιο στιβαρή.
Αφού ο κυρίαρχος όλο στο συνεργείο είναι......:muted: πώς λες ότι είναι στοιβαρη;;; :fun

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Για πειτε γνώμες.
Σκεφτομαι να καταργήσω τα κάγκελα και να το δουλέψω μονο με προστασίες κυλινδρων η touratech η twalcom.

Θεωρείτε οτι η επιλογή αυτη παρέχει την απαιτούμενη προστασια;

Η θεωρείτε τα κάγκελα αναγκαίο κακο;

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Φοβάμαι να το κάνω. Ενδεχόμενη πτώση πιστεύω θα έχει επιπτώσεις. Το κάγκελο θα τραβήξει ζόρι, η προστασία κυλίνδρου τι να αντέξει.
Να πω οτι ενα μέλος απο εδω με 2 πτώσεις γερές που ειδα σε βιντεο και ηταν μια χαρα η μηχανη.
Επίσης φοβαμαι τον κορμό του μοτερ σε περίπτωση που καπου μαγκωσουν τα κάγκελα.

Εγω σε πρόσκρουση που ειχα με αυτοκίνητο που με έκλεισε τα κάγκελα στράβωσαν.
Να σημειώσω οτι ουτε που έπεσα απο την μηχανη.
Και σκεφτομουν, τι θα γινόταν σε περίπτωση που σερνόταν η μηχανη;;
Θα άντεχαν τα κάγκελα η θα διπλώναν;

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Σε πρόσφατη πτώση με το gs (το απλό 08 και όχι απλώς πτώση αλλά στραπάτσο κανονικό) ακούμπησε κάτω ο κύλινδρος και η χούφτα ενώ το ρεζερβουάρ με τα πλαστικά του έμειναν 'προστατευμένα' και δεν εσπασαν.

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS '10
Να πω οτι ενα μέλος απο εδω με 2 πτώσεις γερές που ειδα σε βιντεο και ηταν μια χαρα η μηχανη.
Επίσης φοβαμαι τον κορμό του μοτερ σε περίπτωση που καπου μαγκωσουν τα κάγκελα.

Εγω σε πρόσκρουση που ειχα με αυτοκίνητο που με έκλεισε τα κάγκελα στράβωσαν.
Να σημειώσω οτι ουτε που έπεσα απο την μηχανη.
Και σκεφτομουν, τι θα γινόταν σε περίπτωση που σερνόταν η μηχανη;;
Θα άντεχαν τα κάγκελα η θα διπλώναν;
Θεωρώ οτι μπορεί και να στράβωναν. Δεν μου έχει τυχει. Επισης πιστεύω οτι δεν ειναι ολα τα κάγκελα ίδια.
Τι ισχύει για τα προστατευτικά κυλίνδρων;

gsmaniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Τα κάγκελα αλλά και τα προστατευτικα κυλινδρων είναι υπολογισμένα από την εταιρεία και παρέχουν τρομερή προστασία στο 99% μιας πτώσης.
Μην αφαιρείται τίποτα.

Top Bottom