R1200 GS & R1200 GSA

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και εγω το ιδιο θεμα εχω... Κανενα 500€ παει το σετ γιατι παει κομπλε με την τρομπα.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Όχι τον σύνδεσμο, αλλά όλο το κομμάτι?
Ναι ραγίζει μαλλον απο παλαιότητα, αυτο το κυκλικό μαυρο που βλεπουμε σε κάποιο σημείο και δακρύζει που και που.
Εγω παιζει να το εχω αυτο το θέμα χρονια αλλα τωρα το πηρα χαμπάρι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Να γραψω και εσας τον πονο μου.

Θελω ολο αυτο το εξαρτημα που περιλαμβανει αντλια και το πλαστικο, ολο φιξ.
Εχει διαρροη που αν την αφησω θα τα χαλασει ολα... Να παρω μεταχειρισμενο δεν....

520 ευρω κοστος το ανταλλακτικο, λεω οκ τι να κανουμε...

Το θεμα ειναι οτι το περιμενουμε ρεαλιστικα απο Γεναρη με επιφύλαξη.

Αγιος Βασιλης!!! Ακουει?????!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει 20% αυτήν την περίοδο εκπτώσεων σε ανταλλακτικά.

Τόσα χρόνια δεν έχει βγει λύση από ιδιώτη;
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Έχει 20% αυτήν την περίοδο εκπτώσεων σε ανταλλακτικά.

Τόσα χρόνια δεν έχει βγει λύση από ιδιώτη;
Όσες αντιπροσωπείες ρωτησα δεν ειπε κανεις για έκπτωση.
Το γνωρίζω για την έκπτωση παντως αλλα ίσως επειδή ειναι σε έλλειψη και ειναι παραγγελία δεν υφίσταται.
 

DayDreamer

Μέλος
Περιοχή
Δραπετσώνα
Όνομα
Dimitris
Μοτό
BMW, KTM
Κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία μήπως είσαι τυχερός και δεν είχε κάνει ο προηγούμενος την ανάκληση και την κάνεις εσύ. Δύσκολο αλλά δεν ξέρεις ποτέ...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία μήπως είσαι τυχερός και δεν είχε κάνει ο προηγούμενος την ανάκληση και την κάνεις εσύ. Δύσκολο αλλά δεν ξέρεις ποτέ...
Την ειχα κανει εγω, στα 40.000χλμ.
Τωρα η μηχανη εχει 120.000χλμ...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι ξενέρωτο, αλλά κάθε 80,000 χλμ περίπου ένα 500ρικο δεν είναι το τέλος του κόσμου.
Θα επέμενα λίγο στο θέμα "έκπτωση σε εργασία και ανταλλακτικά" ως το τέλος του χρόνου που διαφημίζουν.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Είναι ξενέρωτο, αλλά κάθε 80,000 χλμ περίπου ένα 500ρικο δεν είναι το τέλος του κόσμου.
Θα επέμενα λίγο στο θέμα "έκπτωση σε εργασία και ανταλλακτικά" ως το τέλος του χρόνου που διαφημίζουν.
Δεν επελεξα τελικα επισημο για την επισκευη. Οποτε το 20% θα το γλυτωσω απο το 24% του ΦΠΑ.
Oυτε εμενα μου επεσε ''βαρυ'' καθως ενα μηχανακι 12-13 χρονων ειναι λογικο να βγαζει τετοια θεματα παλαιοτητας, γενικοτερα μιλωντας.
Ακομα και την ανακληση την ειχα κανει το 2015. Πολυμεριζεται μαλλον το πλαστικο και κανει μικρα ραγισματα οπου περναει το καυσιμο στην επιφανεια, το οποιο με την σειρα του χαλαει το ρελε.

Το καλο της υποθεσης ειναι οτι θα εχω νεα αντλια και μια spare παλια.
To κακο ειναι οτι θεωρητικα, θα μεινω χωρις μηχανη 2 μηνες τουλαχιστον..
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
ενημερωση
υστερα απο mail στην αντιπροσωπεια ,τον πηραν τηλ.απο τον Παναγιωτοπουλο και η τρομπα αλλαχτηκε δωρεαν.πληρωσε 16 ευρω μονο κατι λαστιχακια.

(η μηχανη ειχε περασει ολες τις ανακλησεις και τα σερβις οσο την ειχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα εκανε στον Παναγιωτοπουλο.)
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
ενημερωση
υστερα απο mail στην αντιπροσωπεια ,τον πηραν τηλ.απο τον Παναγιωτοπουλο και η τρομπα αλλαχτηκε δωρεαν.πληρωσε 16 ευρω μονο κατι λαστιχακια.

(η μηχανη ειχε περασει ολες τις ανακλησεις και τα σερβις οσο την ειχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα εκανε στον Παναγιωτοπουλο.)
Τυχερος μεσα στην ατυχια του!
Ετσι ακριβως ειχα παρει μια νεα μοναδα abs.
Kαλες βολτες !!!

edit: Ποσα χλμ ειχε η μηχανη?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μου έχει κολλήσει νά αλλάξω τό χρώμα στη χοντρούλα...
Φτερό και τεποζιτο...σε κόκκινο
Μπορούμε νά βρούμε τον κωδικό χρώματος?
 
Top Bottom