R1200 GS & R1200 GSA

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Για ισιωμα και ακτινολογιση ζαντών τής παραπάνω μοτό έχουμε κάποιον?
Έκανε κανείς πρόσφατα νά μου πει κόστος?
:cry::cry::cry:

100€ ... BoxerGarage, το πήγανε οι Πετσάκηδες σε κάποιον που συνεργάζονται. Φαντάζομαι στην περιοχή Νέου Κόσμου-Φιξ...

Την πήγα στραβή, την πήρα ίσια. Μετά το trOFFy θα σου πω επιπλέον εντυπώσεις.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
:cry::cry::cry:

100€ ... BoxerGarage, το πήγανε οι Πετσάκηδες σε κάποιον που συνεργάζονται. Φαντάζομαι στην περιοχή Νέου Κόσμου-Φιξ...

Την πήγα στραβή, την πήρα ίσια. Μετά το trOFFy θα σου πω επιπλέον εντυπώσεις.
Εκατό ευρώ η μία, ή και οι δύο ζάντες;;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
η μία βέβαια....
Το "βέβαια" μου αρέσει!!!! :laugh:

Διακόσια ευρώ οι δύο ζάντες δηλαδή :wacky:!!!
Τελευταία φορά που είχα ξαναρωτησει τιμή εδώ στο φόρουμ (ενημερωτικά και μόνο) ήταν εκατόν εξήντα ευρώ οι δύο!!!!!
Οι τιμές καλά κρατούν βλέπω :rolleyes:

Πρέπει να φταίει ο πόλεμος και για αυτό, δεν ερμηνεύεται αλλιώς :roflmao:!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θυμάσαι πότε ήταν αυτό; Το μαγαζί πρέπει να πληρώσει ρεύμα, ΕΦΚΑ (τσίμπησε κάμποσο γιατί η οικονομία πάει τρένο) και να βγει και η ζωή του επαγγελματία. Ξέρουμε ότι δεν φταίει ο πόλεμος αλλά μιά χούφτα άπληστοι, έχει διαφορά;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Θυμάσαι πότε ήταν αυτό; Το μαγαζί πρέπει να πληρώσει ρεύμα, ΕΦΚΑ (τσίμπησε κάμποσο γιατί η οικονομία πάει τρένο) και να βγει και η ζωή του επαγγελματία. Ξέρουμε ότι δεν φταίει ο πόλεμος αλλά μιά χούφτα άπληστοι, έχει διαφορά;
Δεν θυμάμαι, αυτό είναι σίγουρο!
Αν κάποιος από εδώ, είχε δώσει για ακτινολόγηση και των δύο, γύρω στα εκατόν εξήντα ευρώ, ας μας πει πότε ήταν περίπου!!!
Έχω και μια ηλικία που ξεχνάω εύκολα :laugh:!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θυμάσαι πότε ήταν αυτό; Το μαγαζί πρέπει να πληρώσει ρεύμα, ΕΦΚΑ (τσίμπησε κάμποσο γιατί η οικονομία πάει τρένο) και να βγει και η ζωή του επαγγελματία. Ξέρουμε ότι δεν φταίει ο πόλεμος αλλά μιά χούφτα άπληστοι, έχει διαφορά;
100 ευρώ την μια ζάντα παιρνουν εδώ και μια δεκαετία, οι περισσότεροι που γνωρίζω εγώ, εκτός του Κουζή που χρεώνει αναλόγως την κατάσταση της ζάντας...
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Παίζει ρόλο και η ζάντα....
Άλλο είναι να πιάνεις στα χέρια σου ζάντα από άγιο δισκοπότηρο κι άλλο από την πλέμπα το steed ....

Και μετά ισχυριζόμαστε πως δεν υπάρχουν καρτέλ.... Όλοι που φτιάχνουν-ισιώνουν ζάντες 100€ θέλουν για BMW ισχυριζόμενοι το ειδικό ( :oops: ) της κατασκευής και πως κολλάνε τα καψούλια επειδή είναι εξωτερικά.... :UH:
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
100 ευρώ την μια ζάντα παιρνουν εδώ και μια δεκαετία, οι περισσότεροι που γνωρίζω εγώ...
Πέρα απ'την πλάκα, υπηρχε (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Λογικά θα υπαρχει) ένα μαγαζί στην Αχαρνών, το οποίο έπαιρνε εκατόν εξήντα ευρώ, για τις δύο ζάντες!

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ήταν πριν δέκα χρόνια, και σίγουρα ακόμα και σήμερα, είναι πολλά λεφτά για ακτινολόγηση!!!

Και όπως πολύ σωστά έγραψε ο Padis:

.... Όλοι που φτιάχνουν-ισιώνουν ζάντες 100€ θέλουν για BMW ισχυριζόμενοι το ειδικό ( :oops: ) της κατασκευής......
Πιο μεγάλη μ@λ@κια από αυτή δεν υπάρχει, και το ακούω αυτό παραπάνω από δέκα χρόνια.
Μια προσπάθεια να καλύψουν την υπερχρέωση που κάνουν, στο όνομα της μάρκας!!!

Τα λένε αυτά, γιατί βρίσκουν και τα λενε.
Και όσο πάνε καλά οι δουλειές στο Στρουμφοχωριό για τον Παπαστρουμφ, ο οποίος έχει να τα δίνει, όλα καλά.
Για τα υπόλοιπα στρουμφάκια όμως;
Όσα ξέρουν (ελάχιστα), κάνουν τη δουλειά μόνα τους και τα υπόλοιπα, παρασύρονται από τον Παπαστρουμφ και δεν κάνουν έρευνα στην πιάτσα!!!!
Είπε διακόσια; Τόσο την κάνουν όλοι λοιπον, πάμε να τα σκάσουμε.
Και βλέπουν οι "επιστήμονες" ότι έρχονται πελάτες, αβίαστα και ωραία, και τα χώνουν και αυτοί αβίαστα και ωραία στην τιμή !!!

Η ακτινολόγηση είναι μια απλή διαδικασία, θέλει το χρόνο της και ελάχιστα εργαλεία (χειρός) για να γίνει.
Ο καθένας, που πιάνουν τα χέρια του έστω και ΛΙΓΟ, αξίζει να το κάνει μόνος του.
Άς το προσπαθήσει τουλάχιστον, και αν δει ότι δεν τα καταφέρνει, ας το πάει σε μαγαζι. Σίγουρα όμως, ΟΧΙ σε αυτό με τα διακόσια ευρω, γιατί έτσι διαιωνίζεται και χειροτερεύει αυτή η "τιμολογιακή" κατάσταση, για να μην την πώς αλλιώς...
Κατάσταση επίσης, της δήθεν σούπερ ντουπερ κατασκευής, της πολυπλοκότητας και ότι άλλο έχετε ακούσει, ΑΠΛΑ για να δικαιολογήθει το διακοσάρι!!!!!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Σέ έλεγχο του άξονα βρέθηκε σχεδόν διαλυμένος ο σταυρός
Τα υπόλοιπα είναι οκ
Με μόνο αλλαγή του σταυρού θα είμαι εντάξει?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σέ έλεγχο του άξονα βρέθηκε σχεδόν διαλυμένος ο σταυρός
Τα υπόλοιπα είναι οκ
Με μόνο αλλαγή του σταυρού θα είμαι εντάξει?
Και τους 2 σταυρούς...ευθυγράμμιση και είσαι οκ.
Κανένα 250 υπολογισε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Που το κάνουν με 250€ ?
Όλα εγώ πρέπει να σας τα μαθαίνω??
Αφού έχω εγκαταλείψει τους τάφους.
Ρώτα εκεί που σε έστειλα για δισκο
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Που το κάνουν με 250€ ?
Οι σταυροί, επώνυμοι/μάρκα, έχουν είκοσι ευρώ ο ένας!!!! Σαράντα ευρώ δηλαδή.
Επειδή είμαι "κουβαρντάς", το κάνω ένα πενηντάρι!!!!!
Τα άλλα διακόσια;;;;; :mad:
Τοποθέτηση, ευθυγράμμιση/ζυγοστάθμιση;;;;;
Δεν πάνε καθόλου καλά μου φαίνεται!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή ρώτησα ρωτάω...
Βάζουν μόνο γνήσιο καινούργιο πλέον. Έτσι μούπαν.
Αλλάξανε τα Κόζα.....και εγώ αλλαξα από αξονα σε αλυσίδα την σωστή στιγμή.
 
Top Bottom