R1200 GS & R1200 GSA

Tsoulos

Μέλος
Όνομα
Dionisios
Μοτό
Gs 1200
Καλησπέρα συντροχοι.. νέος και εγώ στο gs 1200 2007 μοντέλο το απλό..διάβασα κάτι για τοποθέτηση το ντεπόζιτο του adv στο απλό gs. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ξέρει ή το έχει κάνει γιατί όποιον μηχανικό κ αν έχω ρωτήσει μου λέει τα δικά του.. ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα συντροχοι.. νέος και εγώ στο gs 1200 2007 μοντέλο το απλό..διάβασα κάτι για τοποθέτηση το ντεπόζιτο του adv στο απλό gs. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ξέρει ή το έχει κάνει γιατί όποιον μηχανικό κ αν έχω ρωτήσει μου λέει τα δικά του.. ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Καλώς ήρθες
Για να γίνει η μετατροπή.. Χρειάζεσαι τεποζιτο, κάγκελα, πλαστικά τεποζιτου, σελες, ζάντες ακτινωτες, ουρά από adve, ζελατίνα και φλαπς... Και δεν θα σου δείχνει το οργανι της βενζίνης σωστά.
Αυτά σε γενικές γραμμες
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς ήρθες
Για να γίνει η μετατροπή.. Χρειάζεσαι τεποζιτο, κάγκελα, πλαστικά τεποζιτου, σελες, ζάντες ακτινωτες, ουρά από adve, ζελατίνα και φλαπς... Και δεν θα σου δείχνει το οργανι της βενζίνης σωστά.
Αυτά σε γενικές γραμμες
Δύο τρία πράγματακια που λένε δηλαδή κ είσαι adv. :roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δύο τρία πράγματακια που λένε δηλαδή κ είσαι adv. :roflmao:
Δεν αξίζει η μετατροπή οικονομικά, εκτός και έχεις τα πράγματα τσαμπε.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Δεν αξίζει η μετατροπή οικονομικά, εκτός και έχεις τα πράγματα τσαμπε.
Πουλάς το μουλάρι βάζεις κάτι παραπάνω κ παίρνεις γνήσια αγελάδα .
Καλύτερα έρχεται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πουλάς το μουλάρι βάζεις κάτι παραπάνω κ παίρνεις γνήσια αγελάδα .
Καλύτερα έρχεται.
Εγώ στην μαύρη είχα όλα τα πράγματα εκτός τεποζιτου... Οπότε την έκανα οικονομικά.
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Εγώ στην μαύρη είχα όλα τα πράγματα εκτός τεποζιτου... Οπότε την έκανα οικονομικά.
Κι εγώ το έχω κάνει αυτό, αλλά δεν το λες και οικονομικό, αγαπητέ μου. Ζάντες, σέλα, ζελατίνα, μασπιέ έχω (μου λείπουν κάγκελα και σχάρα πίσω) και τα χρυσοπλήρωσα.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κι εγώ το έχω κάνει αυτό, αλλά δεν το λες και οικονομικό, αγαπητέ μου. Ζάντες, σέλα, ζελατίνα, μασπιέ έχω (μου λείπουν κάγκελα και σχάρα πίσω) και τα χρυσοπλήρωσα.
Εχει τον τροπο του...ο μανιακ...
Τα πηρε σε τιμες..."ταφος".....χαχα...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κι εγώ το έχω κάνει αυτό, αλλά δεν το λες και οικονομικό, αγαπητέ μου. Ζάντες, σέλα, ζελατίνα, μασπιέ έχω (μου λείπουν κάγκελα και σχάρα πίσω) και τα χρυσοπλήρωσα.
Αυτά που σου λείπουν κοστίζουν γύρω στα 300 με 400 ευρω
Εγώ την μετατροπή την είχα κάνει το μακρινό 2011 και είχα πράγματα από φίλους
Ζάντες, ζελατίνα, κάγκελα, σελα... Δεν τα πλήρωσα ποτέ.

Οπως είπα παραπνω, δεν αξίζει η μετατροπή αν αναγκαστείς να τα πληρώσεις όλα όσα χρειαζονται
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Κι εγώ το έχω κάνει αυτό, αλλά δεν το λες και οικονομικό, αγαπητέ μου. Ζάντες, σέλα, ζελατίνα, μασπιέ έχω (μου λείπουν κάγκελα και σχάρα πίσω) και τα χρυσοπλήρωσα.
Δεν ακολούθησες τη σωστή διαδικασία για αυτό. Η σωστή διαδικασία είναι η παρακάτω. Επικοινωνείς με bmw motorrad τους λες τι θες να κάνεις και πριν προλάβεις να ολοκληρώσεις τη φραση σου σου δίνουν το τηλέφωνο του gsmaniac. Τωρα αν είσαι μέλος εδώ παρακάμπτεις το πρώτο σκέλος δηλαδή να επικοινωνήσεις με bmw motorrad. Δεν τον έχουν χρίσει επίτιμο διδάκτορα GSολογίας από τα κεντρικά της BMW στο Μόναχο αδίκως. Ο ανθρωπος έχει ντοκτορα, πώς αλλιώς να το πούμε; Για όλα τα υπόλοιπα σοβάρα ζητήματα που σε απασχολούν, δηλαδή από τι παπούτσια trekking θα αγοράσεις μέχρι ποιο εμβόλιο covid-19 θα κάνεις, απευθύνεσαι στον amyroukai αν θες εμπεριστατωμένες αναλύσεις. Τωρα αν δεν μπορείς να αποφασίσεις τι μηχανή θα πάρεις τότε μιλάς με τον todor . Αν πάλι θες να τις αλλάζεις σαν τα πουκάμισα μιλάς με μένα. Κοινώς αν θες να ακολουθήσεις το δρόμο της αρετής και της σοφίας ρωτάς τους 2 πρώτους...αν θες να πάρεις το δρόμο της καταστροφής και της ασωτίας ρωτας εμένα και τον todor! Ξεκάθαρα πράματα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ακολούθησες τη σωστή διαδικασία για αυτό. Η σωστή διαδικασία είναι η παρακάτω. Επικοινωνείς με bmw motorrad τους λες τι θες να κάνεις και πριν προλάβεις να ολοκληρώσεις τη φραση σου σου δίνουν το τηλέφωνο του gsmaniac. Τωρα αν είσαι μέλος εδώ παρακάμπτεις το πρώτο σκέλος δηλαδή να επικοινωνήσεις με bmw motorrad. Δεν τον έχουν χρίσει επίτιμο διδάκτορα GSολογίας από τα κεντρικά της BMW στο Μόναχο αδίκως. Ο ανθρωπος έχει ντοκτορα, πώς αλλιώς να το πούμε; Για όλα τα υπόλοιπα σοβάρα ζητήματα που σε απασχολούν, δηλαδή από τι παπούτσια trekking θα αγοράσεις μέχρι ποιο εμβόλιο covid-19 θα κάνεις, απευθύνεσαι στον amyroukai αν θες εμπεριστατωμένες αναλύσεις. Τωρα αν δεν μπορείς να αποφασίσεις τι μηχανή θα πάρεις τότε μιλάς με τον todor . Αν πάλι θες να τις αλλάζεις σαν τα πουκάμισα μιλάς με μένα. Κοινώς αν θες να ακολουθήσεις το δρόμο της αρετής και της σοφίας ρωτάς τους 2 πρώτους...αν θες να πάρεις το δρόμο της καταστροφής και της ασωτίας ρωτας εμένα και τον todor! Ξεκάθαρα πράματα...
Έπεσες στην περίπτωση... Ο Γιώργης φοράει ένα σαζμαν, που του είχα πουλήσει από triple black 2011 μοντελο.
Σοφός ειναι
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Έπεσες στην περίπτωση... Ο Γιώργης φοράει ένα σαζμαν, που του είχα πουλήσει από triple black 2011 μοντελο.
Σοφός ειναι
Ισχύει. Και δίσκο και άξονα . Άσχετο, αλλά το μοτέρ εκείνο υπάρχει ακόμα;
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ρε παιδια,να ρωτησω κατι θελω.
Πες οτι το κανεις το προτζεκτ.
Και ερχεται η ωρα να το πουλησεις το μοτορι γιατι θες να πας παρακατω.
Ποσο μπορει να πιασει ;
Ειστε σιγουροι οτι θα φυγει ,ή πρεπει να το σκοτωσεις ή στην καλυτερη να το ξαναγδυσεις;

Κι Εννοειται οτι με την καχυποψια που υπαρχει εκει εξω ,σκεπτομενος ως αγοραστης ,τουλαχιστον εγω δεν θα επαιρνα ενα gs με μετατροπη .
Θα πηγαινα καρφι σε ενα μανισιο
Εσεις θα παιρνατε ;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν μιλάμε τώρα, για πχ μαρσπιε, χούφτες, ζελατίνες κτλ.....
Μιλάμε για μηχανολογικές μετατροπές!
 
Top Bottom