R1200 GS & R1200 GSA_Φώτα-led-προβολάκια

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Προσοχη να ειναι η version2 για να μην εχετε προβλημα με το κανμπας , η οπες στις βασεις να ειναι στρογγυλες κ οχι οβαλ .

Υπαρχουν κ εκει διαφορες ποιότητες , εμεις πηραμε απο καποιον μετα απο πολυ ψαξιμο που ειχε αριστες κριτικές (μεσω αμερικης )

Τελικη τιμη στην Ελλάδα 190€ (χωρίς τελωνείο)

Σιγουρα μπορειτε να βρειτε πιο οικονομικα , οπως βρηκαμε κ εμεις με 20-30€ λιγοτερα .

Αλλα πολλες φορες το φτηνο το κρεας δεν το τρωει ουτε ο σκύλος.
Και για να μην πεταξουμε τα χρηματα μας , αγορασαμε απο εκει που αγοραζουν κ οι περισοτεροι στο αντβραιντερ .

Πολλοι Κινέζοι εχουν κακες κριτικες για την ποιότητα , πρεπει να βρεις τον καλο κινεζο .

Ψαχνω το λινκ και δεν το βρίσκω , θα κανω μια προσπάθεια το απογευμα που δεν θα εχω τοσο δουλεια .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ειναι πλαγκ αντ πλει και η τοποθέτηση ειναι 10 λεπτα , καταργήτε το πορείας και αναβει αυτοματα το ντι ελ αρ .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ο φωτισμός με αυτο το φαναρι ειναι εκπληκτικός , τα προβολακια ειναξ πια αχρηστα , οριζονυια γραμμή φωτος και δεν τυφλώνουν τον απέναντι .
Ο φωτισμός ειναι σχεδόν 180 μοιρες .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν βρεις και βαλεις το link....θα ηταν ενδιαφερον για πολλους και πολλες ;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
επισης πολλα παραπονα γινονται για τις λαμπες λεντ οτι καιγονται ευκολα στα bmw 1200gs ,δεν εχω εμπειρια .

το λεντ φαναρι δεν εχει την ρυθμιση που εχει το εργοστασιακο φαναρι , ουτε εκεινο το πανω-κατω για το δικαβαλο , ρυθμιζετε μονο απο τις βιδες τις βασης.

Στη διαθεση σας
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
επισης πολλα παραπονα γινονται για τις λαμπες λεντ οτι καιγονται ευκολα στα bmw 1200gs ,δεν εχω εμπειρια .

το λεντ φαναρι δεν εχει την ρυθμιση που εχει το εργοστασιακο φαναρι , ουτε εκεινο το πανω-κατω για το δικαβαλο , ρυθμιζετε μονο απο τις βιδες τις βασης.

Στη διαθεση σας
Εγω εχω δοκιμασει τα παντα....
Καθε 6 μηνες η led σε χαιρεταει και τα xenon εχουν 2 μεριδες μακαροναδα σε καλωδια .
Και φυσικα οι απεναντι σου ριχνουν καντηλια
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Ερώτηση. Το DRL μπορεί να δουλέψει μόνο του ;

Επίσης με τον διακόπτη μικρής μεγάλης σκάλας τι ακριβώς συμβαίνει και πως λειτουργεί επάνω στο νέο φανάρι led η κάθε επιλογή του διακόπτη ;
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ερώτηση. Το DRL μπορεί να δουλέψει μόνο του ;

Επίσης με τον διακόπτη μικρής μεγάλης σκάλας τι ακριβώς συμβαίνει και πως λειτουργεί επάνω στο νέο φανάρι led η κάθε επιλογή του διακόπτη ;
Την δευτερη ερωτηση δεν την καταλαβαινω , οπως και πριν δουλευει .

για το dlr δεν θυμαμαι αλλα δουλευει οπως δουλευε πριν το πορειας μιας και μπαινει στην ιδια φυσα.
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Αυτος μου ελυσε ολες τις αποριες

Πιθανότατα είναι κι αυτός από όπου αγόρασες το φανάρι;
Ψάχνω παράλληλα, αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει πως βρίσκουμε το Version 2 που ανέφερες ..
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μέσο του ματτ , πολλοί απο τους πωλητές γραφουν νιου βερσιόν η βερσιον 2 .

Η βερσιον 1 ειναι πιο φτηνα αλλα με κανμπας ερορ (που δεν ξερω τι πρόβλημα θα βγαλουν )


Ανεβαζω κ μια φωτο με την οβαλ τρυπα που χανει ευκολα την ρύθμιση υψους


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Καλησπέρα και πάλι.
Μίλησα με τον Matt και μου είπε ότι κανένα από τα φανάρια του δε βγάζει error ούτε κίτρινο τριγωνάκι στη κονσόλα.

Παρακάτω λύνει τις απορίες περί Version 1-2!

 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Διαβασε λιγο τις κριτικες και στο αντβραιντερ και τι γραφουν επισης στις κριτικές για τα φαναρια απο το αλι εξπρες στο αλι εξπρες.

Δεν ειπα πουθενα οτι τα φαναρια του ματ βγαζουν ερορ .

Διαβασα οτι η βερσιον1 βγαζει κανμπας ερορ κ η βερσιον2 δεν βγαζει .

Αν η κριτικες απο εκει που βρηκες το φαναρι ειναι καλες , αγορασε το και κανε την δοκιμη σου και αν εισαι ευχαριστημένος προτεινε το κ στους επόμενους ενδιαφερομενους .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Δεν ειπα πουθενα οτι τα φαναρια του ματ βγαζουν ερορ .

Διαβασα οτι η βερσιον1 βγαζει κανμπας ερορ κ η βερσιον2 δεν βγαζει .
Στο προηγούμενο μήνυμα μου, απλά αναφέρω τι ειπωθηκε στη συνομιλία μας με τον τύπο και όχι «για να σου τη βγω» προς θεού.

Από AliExpress ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα στις αγορές, παρόλα αυτά το ψάχνω βαθειά προκειμένου να βρω ένα σωστό φανάρι, με τις σωστές κριτικές !
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Φήμες λένε ότι στο εξάμηνο χαλάνε..

Δε θέλω να το πιστέψω, αλλά τα ευρώ είναι αρκετά και ο κάδος θα είναι πανέμορφος με ένα θεσπέσιο aftermarket LED φανάρι καμμένο !!

(και χωρίς εγγύηση-αν υπάρχει) !


“Sent via carrier pigeon”
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
θα ενδιαφερόμουν και εγώ αν βρεθεί κάτι ποιοτικό και οπωσδήποτε με εγγύηση.
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Εχθές αποφάσισα να επισκεφτώ τον Ζήση (lightshot.gr), ύστερα από όλες τις θετικές κριτικές που διάβασα εδώ στο forum μας.

Ένα πραγμα θα πω μόνο.
«Υπέροχος άνθρωπος»

Η δουλειά εγινε όπως ακριβως έπρεπε.
Αλλάξαμε τις παλιές άθλιες λάμπες του προηγούμενου ιδιοκτήτη, με καινούριες Led, τόσο στο φανάρι όσο και στο ένα προβολακι αλογόνου της Hella (το οποίο τροποποιήθηκε από τον ίδιο με μοναδικότητα στο ειδος).. οι οποίες κάνανε τη νύχτα μέρα.

Ευχαριστώ μέσω του φόρουμ και το φόρουμ, στο να γνωρίσω τον Ζήση και να ξέρω πέντε πράγματα παραπάνω για το μηχανάκι..

Ευχαριστώ !


“Sent via carrier pigeon”
 
Top Bottom