R1250 GSA

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
To 1250 ε?

Για πες...
Σαν πρώτη αίσθηση ,που είναι ο άξονας σκεφτόμουν,έχει πολύ καλύτερα φρένα απ ktm 1290t και σαφώς πιο απλωμένη τη δύναμη του ώστε να είναι αξιοποιήσιμη όπως θέλεις..Δεν έχει το μπραου των κτμ δηλ..
Το ύψος μου βέβαια στα 1,75 το θεωρώ οριακό για αυτό το μοντέλο,με δυσκολεύει στην εκκίνηση κτλπ..
Ψηλέ θα σου πηγαίνει..
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Σαν πρώτη αίσθηση ,που είναι ο άξονας σκεφτόμουν,έχει πολύ καλύτερα φρένα απ ktm 1290t και σαφώς πιο απλωμένη τη δύναμη του ώστε να είναι αξιοποιήσιμη όπως θέλεις..Δεν έχει το μπραου των κτμ δηλ..
Το ύψος μου βέβαια στα 1,75 το θεωρώ οριακό για αυτό το μοντέλο,με δυσκολεύει στην εκκίνηση κτλπ..
Ψηλέ θα σου πηγαίνει..
Περίμενα τις εντυπώσεις σου γιατί έκανα το σάββατο μια αρκετά μεγάλη βόλτα το R1200R του ξαδέρφου (μοντέλο 2006-2007 νομίζω, ΟΚ αρκετές γενιές πίσω). Ήταν κάπως ενοχλητικός ο άξονας στο άνοιξε/κλείσε το γκαζιού, πολύ χαμηλά διαμαρτυρόταν το μοτέρ και στις αλλαγές τραβάγε και λίγο στο πλάι. Παρόλα αυτά, έστριβε πολύ ευκολα, γρήγορα και ξεκούραστα ακόμα και σε φουρκέτες που με εντυπωσίασε.

(Στα υπόψιν το 1250 αλλά για πιο μετά)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περίμενα τις εντυπώσεις σου γιατί έκανα το σάββατο μια αρκετά μεγάλη βόλτα το R1200R του ξαδέρφου (μοντέλο 2006-2007 νομίζω, ΟΚ αρκετές γενιές πίσω). Ήταν κάπως ενοχλητικός ο άξονας στο άνοιξε/κλείσε το γκαζιού, πολύ χαμηλά διαμαρτυρόταν το μοτέρ και στις αλλαγές τραβάγε και λίγο στο πλάι. Παρόλα αυτά, έστριβε πολύ ευκολα, γρήγορα και ξεκούραστα ακόμα και σε φουρκέτες που με εντυπωσίασε.

(Στα υπόψιν το 1250 αλλά για πιο μετά)
Το r ...είναι το πιο στριφτερο boxer μακραν
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αεροδυναμική το Adventure είναι το ίδιο η/και χειρότερο από XR ψηλέ.

Αφήνω από έξω την "ταλσντουμενη" ζελατίνα που δεν είναι κακό engineering, είναι feature.

Κατά τα λοιπά είναι απλά εξαιρετική μοτοσυκλέτα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αεροδυναμική το Adventure είναι το ίδιο η/και χειρότερο από XR ψηλέ.

Αφήνω από έξω την "ταλσντουμενη" ζελατίνα που δεν είναι κακό engineering, είναι feature.

Κατά τα λοιπά είναι απλά εξαιρετική μοτοσυκλέτα
Την έχω στο χαμηλότερο σημείο.
Όσον αφορά τον άξονα είναι άλλο πράμα,δεν χορεύει,δεν τραβάει σε σχέση με τις αεροψυκτες γενιές..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την έχω στο χαμηλότερο σημείο.
Όσον αφορά τον άξονα είναι άλλο πράμα,δεν χορεύει,δεν τραβάει σε σχέση με τις αεροψυκτες γενιές..
Ναι.....αλλα
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Μακρυά από τα bmw, είναι μάπα :ha
 
Top Bottom