R1250 GSA

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
υπερβολή και αυτό...
Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή , όμως εδώ φωτογράφισα τον εαυτό μου.
Ξεκίνησα για ένα off on μέχρι 2000 ευρά. Πέρασα εύκολα στα 3 , καλοκοίταξα κάτι με 4 και εδώ που φτάσαμε , μήπως ένα καλό 690 στα 5 αξίζει; και πες πες το κοπέλι κάνει την γριά και θέλει , 5 για single , δεν βάζεις κάτι παραπάνω για ένα 950 , 990;
Ξέρω ότι δεν είμαι μόνο εγώ επιρρεπής στην μλκια. Πολλοί φίλοι μου είναι το ίδιο. Απλά δεν ξέρω αν είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα γισ να βγάλω ποσοστα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή , όμως εδώ φωτογράφισα τον εαυτό μου.
Ξεκίνησα για ένα off on μέχρι 2000 ευρά. Πέρασα εύκολα στα 3 , καλοκοίταξα κάτι με 4 και εδώ που φτάσαμε , μήπως ένα καλό 690 στα 5 αξίζει; και πες πες το κοπέλι κάνει την γριά και θέλει , 5 για single , δεν βάζεις κάτι παραπάνω για ένα 950 , 990;
Ξέρω ότι δεν είμαι μόνο εγώ επιρρεπής στην μλκια. Πολλοί φίλοι μου είναι το ίδιο. Απλά δεν ξέρω αν είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα γισ να βγάλω ποσοστα
Παιδιά είμαστε...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχει φτάσει ο ίδιος ο Λάζαρος να τους κράζει στην τελευταία σελίδα του μοτό...
Δεν ξερω ποιους κραζει, αλλα εγω λεω ελευθερη αγορα εχουμε, ο καθενας ζηταει αυτα που θελει.

Και οι ιδιοι καφροι που μαζευονται να κραξουν αυτον που ζηταει 30000 για ενα σκουριασμενο R25 ειναι οι ιδιοι που μαζευνται σαν τα λιγουρια γυρω απο τη μοναδικη γκομενα στο μπαρακι οταν καποιος ποσταρει ενα ομορφο μηχανακι σε καλη τιμη γραφοντας τα κλασσικα "Αχ αμα ειχα λεφτα θα το χτυπαγα", "ειμαι σε δυσκολιες τωρα αλλιως θα το επαιρνα" και παει λεγοντας...

Πουλ-μουρ σε ολα μας.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Yes, αλλά η συγκέντρωση κάφρων και πικραμένων άφραγκων τελικά είναι υψηλή στο μέσο.

Και γενικά λίγοι, ούτε ο Λάζαρος για μεγάλο χρονικό διάστημα, δεν έπαιρναν μηχανάκια για κυκλοφορία, μόνο για πουλ μουρ φωτό καφέ μάζωξη σουβλάκι μπύρα εντός Αθήνας, αλλά οι έχοντες bought not built είναι φλωράντζες που πάνε για καφέ έστω στο Ναύπλιο. Live and let live, το στυλακι όλοι είναι fake εκτός από εμάς είναι κάπως.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Για να μη ξεχνιόμαστε, εδω συζηταμε αν τα μπαουλα της μπεμβε απο σκραπ αξιζουν τα 25 χιλιαρικα, αν ειναι ας ανοιξει καποιος ενα αλλο θρεντ να συζητησουμε τα κοινωνικοπολιτικα του μοτοσυκλετισμου και του συγχρονου καταναλωτη :p


ΥΓ: απο την πρωτη στιγμη της κυκλοφοριας του τρεφω ιδιαιτερα αισθηματα για το ημι-σπορ r1200s, αυτο για να μη λετε οτι λεω πραγματα οντας κολλημενος, αντιμπεμβεδικος, και δεν ειμαι ακομα βεβαιος αν πρεπει να κανω την μαλακια η οχι o_O
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
ΥΓ: απο την πρωτη στιγμη της κυκλοφοριας του τρεφω ιδιαιτερα αισθηματα για το ημι-σπορ r1200s, αυτο για να μη λετε οτι λεω πραγματα οντας κολλημενος, αντιμπεμβεδικος, και δεν ειμαι ακομα βεβαιος αν πρεπει να κανω την μαλακια η οχι o_O
Όλα θέμα καρδιάς είναι εκτός κι από τσέπης φυσικά
Αν το γουστάρεις πάρτο έτσι απλά :)
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Όλα θέμα καρδιάς είναι εκτός κι από τσέπης φυσικά
Αν το γουστάρεις πάρτο έτσι απλά :)
Εχω ψαξει για το ποιόν του μοντελου ολαιν, μιας και ειναι "σχετικα" ειδικο μηχανακι που αγοραστηκε απο συνειδητοποιημένους αναβατες, και τα εχουν βγαλει ολα στη φορα και δυστυχως τα θεματα ειναι ΠΟΛΛΑ...Δυστυχως...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Από ότι έχω καταλάβει τα χέρια σου πιάνουν και με το παραπάνω....
Λύνονται τα θέματα με προσωπική ενασχόληση;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Από ότι έχω καταλάβει τα χέρια σου πιάνουν και με το παραπάνω....
Λύνονται τα θέματα με προσωπική ενασχόληση;
Δεν υπαρχει τιποτα που να μη λυνεται, το θεμα ειναι το τι κανεις οταν ο χρονος που εχεις διαθεσιμος ειναι λιγος και απλα θες να κανεις τη βολτα σου, αλλα το ρημαδι εχει διαφορετικη αποψη... Η λυση σε αυτη την περιπτωση συνηθως ειναι να του βαλεις φωτια :eek:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δεν υπαρχει τιποτα που να μη λυνεται, το θεμα ειναι το τι κανεις οταν ο χρονος που εχεις διαθεσιμος ειναι λιγος και απλα θες να κανεις τη βολτα σου, αλλα το ρημαδι εχει διαφορετικη αποψη... Η λυση σε αυτη την περιπτωση συνηθως ειναι να του βαλεις φωτια :eek:
Σε νοιώθω...έχοντας περάσει την περτικαλι σχολή..:p
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Σε νοιώθω...έχοντας περάσει την περτικαλι σχολή..:p
Η αληθεια ειναι οτι το πορτοκαλι μολις λυσεις (και σχετικα οικονομικα μαλιστα) τα μικρα χαζοπροβληματα που εχει, ειναι αλεξισφαιρο. 2 φορες με εχει κουβαλησει οδικη, και οι δυο ηταν απο σκασμενο λαστιχο
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Η αληθεια ειναι οτι το πορτοκαλι μολις λυσεις (και σχετικα οικονομικα μαλιστα) τα μικρα χαζοπροβληματα που εχει, ειναι αλεξισφαιρο. 2 φορες με εχει κουβαλησει οδικη, και οι δυο ηταν απο σκασμενο λαστιχο
Πράγματι,απλά τα σκασμένα θέλουν πολύ χρόνο, προσωπική ενασχόληση και από λεφτά κάτι ψιλά εννοείται
Αλλά πολλή προσωπική ενασχόληση όμως....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
k0k0s λεφτά για κλασικό δεν έχει το γκρουπ. Για να κάνει Ρατ τα παλιά R100 δεν έχει κότσια και τα αφήνει μαμά. Για καινούριο δεν θέλουνε γιατί τι τους πέρασαν τίποτα κορόιδα ενώ έχει όμορφα παλιά για builds ονειρικά. Τι θέλουν επιτέλους...


 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
k0k0s λεφτά για κλασικό δεν έχει το γκρουπ. Για να κάνει Ρατ τα παλιά R100 δεν έχει κότσια και τα αφήνει μαμά. Για καινούριο δεν θέλουνε γιατί τι τους πέρασαν τίποτα κορόιδα ενώ έχει όμορφα παλιά για builds ονειρικά. Τι θέλουν επιτέλους...


Και που να δεις στο αλλο με τις αγγελιες τι γινεται...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δυστυχώς ο Λαζ αντικατοπτρίζει με το ανέκδοτο ακριβώς αυτό που σκέφτεται μεγάλη μερίδα του κόσμου. Πήρες ακριβό μηχανάκι, είσαι "από τους άλλους", οτιδήποτε και αν σημαίνει αυτό, αποτελείς στόχο αρνητικής κριτικής. Στην καλύτερη θα αντιμετωπιστείς με το γέλιο "αυτό δεν είναι μηχανάκι", το οποίο μπορεί και να είναι φιλικό πείραγμα.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Δυστυχώς ο Λαζ αντικατοπτρίζει με το ανέκδοτο ακριβώς αυτό που σκέφτεται μεγάλη μερίδα του κόσμου. Πήρες ακριβό μηχανάκι, είσαι "από τους άλλους", οτιδήποτε και αν σημαίνει αυτό, αποτελείς στόχο αρνητικής κριτικής. Στην καλύτερη θα αντιμετωπιστείς με το γέλιο "αυτό δεν είναι μηχανάκι", το οποίο μπορεί και να είναι φιλικό πείραγμα.
Το μεγαλύτερο USB είναι τα @@@@ του Έλληνα!!!
Χωράει πολύ κόσμο να γράψεις!!

Να ξεκινήσω σήμερα με τις διαρροές στις εμπρός δαγκάνες των 1250 ή είναι πρωί??
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το μεγαλύτερο USB είναι τα @@@@ του Έλληνα!!!
Χωράει πολύ κόσμο να γράψεις!!

Να ξεκινήσω σήμερα με τις διαρροές στις εμπρός δαγκάνες των 1250 ή είναι πρωί??
Δώσε πόνο λέμε, είπαμε, οι Αμερικανοί λένε πως αν δεν είχες ποτέ σου GS δεν μπορεί να λέγεσαι μοτοσικλετιστής. Θα ρίξεις τις τιμές σε Αγγλικά επίπεδα (12000 ευρώ μοντέλο 2018 με βαλίτσες είδα σήμερα) και θα γλιτώσουμε το τρέξιμο στα ξένα χέρια που είναι μαχαίρια. Άντε με τον κάθε βλάκα που πήρε τσιές ενώ μπορούσε χαλαρά να πάρει XL200, ένα πριόνι και ένα πινέλο να φτιάξει μηχανάκι στα μέτρα του, λες και το 200αράκι δεν γυρίζει όλο τον κόσμο, τι φλωρούμπες πχια.
 
Top Bottom