R1250 GSA

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Αν το αγόρασες καινούργιο από Ελλάδα ,νομίζω οτι το 3βάλιτσο είναι μέσα στο "πακέτο" του ADV.

Aν δεν εχεις σκοπό να αγοράσεις BMW Navi ,το παρακάτω μαραφέτι κουμπώνει πάνω στην βάση προεγκατάστασης ,και σου προσφέρει όλα τα κομφόρ για στήριξη κ φόρτιση k χρήση smart-phone
Αυτο το μαυρο υπαρχει στο μηχανακι. Αρα θα πρεπει να το βγαλω για να βαλω αυτο που μου προτεινεις σωστα;
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Ε ναι αυτο σου λένε ότι επειδή δεν περιλαμβάνεται, καποιοι αντιπρόσωποι το προσφέρουν ως δώρο στον πελάτη...
Στο καινουργιο (εννοωντας αυτο του 21 με τα λεντ) δεν δινουν τιποτα δωρο. Αυτο εξηγω.

 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτο το μαυρο υπαρχει στο μηχανακι. Αρα θα πρεπει να το βγαλω για να βαλω αυτο που μου προτεινεις σωστα;
ΟΧΙ.
Το Κινέζικο μαύρο που σου λέω ,κουμπώνει πάνω στο Γερμανικό μαύρο που υπάρχει στο μηχανάκι.
Αμα το πήρες κ μαύρο ,γίνεται 3πλ-μπλάκ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τριβαλιτσο δωρο βαζουν στο μ9ντελο 19 με 20 η δινουν 1500 ευρω εκ0τωση. Εγω περιμενω του 21 το μοντελο με τα λενντ πακετο φωτισμου. Δεν υπαρχει εκπτωση σ αυτο. Υπαρχει δηλαδη μονο μετρητα αν το κανεις αλλα οχι 1500 ευρω
Ναι.ΟΚ.
Αμα σου είπαν αυτό ,κ είπες ΟΚ ,το θέλω ,θα τις πληρώσεις.
Μόλις σκάσουν στις εκθέσεις τα μοντέλα 2021 ,θα τις δίνουν (κάποιοι) "Δώρο" ,σαν κίνητρο για να ψωνίσεις από αυτούς κ όχι απο κείνους που δεν τις δίνουν "Δώρο".
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Καλημέρα και καλή χρονιά!! ξερουμε τι "θέματα" έχει βγάλει έως τώρα το 1250?
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
honest ερωτηση είναι. εγω την αποφαση την πήρα. απλα να ξέρω τι να περιμενω αν μπορω φυσικα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
3 η εγυηση..αλλα μετα δεν θα το χω για πεταμα...
Η απάντηση που ζητάς δεν υπάρχει. Κατά καιρούς έχουν βγει διάφορα, περαστικά προβλήματα, σχετιζόμενα με κακές παρτίδες ανταλλακτικών κυρίως, αλλάζονται στην εγγύηση.

Το μόνο που έχει παραμείνει, δεν είναι πρόβλημα αλλά πιθανώς να δημιουργήσει ανάλογα την χρήση, είναι τα splines του άξονα τα οποία έρχονται χωρίς γράσο από το εργοστάσιο και στα ξένα φόρα βλέπω αρκετούς που λύνουν/γρασσάρουν/δένουν από καινούριο ή στο πρώτο σέρβις. Ο άξονας έτσι και αλλιώς είναι "αναλώσιμο" παρά τις υποσχέσεις της εταιρίας, αλλά θέλει φροντίδα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
3 η εγυηση..αλλα μετα δεν θα το χω για πεταμα...
Δεν γνωρίζω τα χλμ που κάνεις κάθε χρόνο, αλλά νομίζω ότι στα 3 χρόνια ότι προβλημα είναι να βγει, θα έχει βγει.
Άσε που το 2021 σίγουρα είναι καλύτερα από τα πρώτα 1250...τουλαχιστον έτσι συνέβαινε με όλα τα μοντέλα σε όλες τις εταιρείες, μέχρι τώρα.
Παιδικές ασθένειες... Τις λενε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν γνωρίζω τα χλμ που κάνεις κάθε χρόνο, αλλά νομίζω ότι στα 3 χρόνια ότι προβλημα είναι να βγει, θα έχει βγει.
Άσε που το 2021 σίγουρα είναι καλύτερα από τα πρώτα 1250...τουλαχιστον έτσι συνέβαινε με όλα τα μοντέλα σε όλες τις εταιρείες, μέχρι τώρα.
Παιδικές ασθένειες... Τις λενε
Θεωρώ ότι το μόνο.προβλημα που έχει το εργαλείο είμαι εγώ (κάτοχος)
Ο οποίος είμαι κατσαπλιας
Είμαι ένας φανταστικός Ρόσι και Κόμπι Πράις μαζί
Την.ανημπορια μου δε ,καθώς και την έλλειψη παιδείας στις μηχανες παρά τα χρόνια που οδηγώ την περναω σε μάστορες ανταλλακτικά ,στην κακια στιγμή στο μαύρο ριζικό στον Κοέλιο και τώρα πρόσφατα στον κορονοιο ,επί της ουσίας μακριά από εμένα και όπου να ναι
Μανιουαλ ποτέ , είμαι ξερολας
Τι ξέρουν αυτοί οι κάφροι που φτιάχνουν μηχανές 100 χρόνια !!!
Ότι μηχανάκι μου δώσεις θα το σπάσω αλλά δεν θα φταίω ..
Λυπάμαι αλλά πραγματικά αυτή είναι η δική μου αλήθεια
Προσπαθω πολύ να το ξεπεράσω,να γίνω ένας μανιακ που δεν είχε αλλάξει συμπλέκτη στα 300000 χλμ με το ρημαδι που είχε
Τεσπά το 2021 θα γίνω καλύτερος

ΥΓ

το σουιφτερ πάντως τα σπάει το ρημαδι
Και γκάζι!!! ρε φουστη μου έχω γκάζι !!!!!!τώρα
Καλή χρονιά με υγεία αδέρφια
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Πιστεύω ότι υπάρχουν απαντήσεις σε κάθε ερώτηση αν ξέρεις 4,5 κιλά αγγλικά.....
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το μεγαλύτερο θέμα είναι ο άξονας (όχι σε όλα) που σκουριάζει.
Με ένα έλεγχο-γρασαρισμα ανα εξάμηνο (όταν τελειώσει η εγγύηση) είσαι σούπερ.
30 € υπόθεση είναι ,τα δίνεις και ησυχάζεις.
Αλλά προβλήματα που έχουν αναφερθεί και λύνονται άμεσα είναι 1. η τάπα του ρεζερβουάρ που κολλάει και δεν ακούει το keyless και 2. η μπαταρία (στα πρώτα μοντέλα )όντας μικρή αρνουνταν να πάρει μπροστά σε ζεστό μηχανάκι.
Και πάλι όχι σε όλα ,κάποια το εμφάνισαν.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
To πολύ πολύ να πας μια βόλτα, να κάνεις μια στάση...να μην παίρνει η μηχανή μπρος. να πάρει μόλις κρυώσει, να κάνεις μια στάση στο βενζινάδικο να ανεφοδιαστείς για το δρόμο της επιστροφής και να μην ανοίγει η τάπα του τεποζιτου...καθημερινά πράγματα. Ε θα αρχίσεις τα γαλλικά θα έρθει η οδική, θα μπεις εδω να μας πεις τον πόνο σου θα πεταχτεί ο gsmaniac να πει ότι το δικό του είχε κανει 300.000 χλμ και δεν έκανε κιχ μετά θα αρχίσεις να βρίζεις τους γερμανούς πατόκορφα και θα είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα...δεν στο εύχομαι να συμβεί αλλά πολλά από αυτά που έχω ευχηθεί δεν έχουν γίνει, ενώ πολλά που δεν ευχηθηκα έγιναν...Για αυτό 2 από τα πιο σημαντικα πραγματα όταν αγοράζουμε καινούρια μηχανή είναι καλή οδική και καλή ασφάλεια κλοπής. Καλορίζικο και καλές βόλτες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
To πολύ πολύ να πας μια βόλτα, να κάνεις μια στάση...να μην παίρνει η μηχανή μπρος. να πάρει μόλις κρυώσει, να κάνεις μια στάση στο βενζινάδικο να ανεφοδιαστείς για το δρόμο της επιστροφής και να μην ανοίγει η τάπα του τεποζιτου...καθημερινά πράγματα. Ε θα αρχίσεις τα γαλλικά θα έρθει η οδική, θα μπεις εδω να μας πεις τον πόνο σου θα πεταχτεί ο gsmaniac να πει ότι το δικό του είχε κανει 300.000 χλμ και δεν έκανε κιχ μετά θα αρχίσεις να βρίζεις τους γερμανούς πατόκορφα και θα είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα...δεν στο εύχομαι να συμβεί αλλά πολλά από αυτά που έχω ευχηθεί δεν έχουν γίνει, ενώ πολλά που δεν ευχηθηκα έγιναν...Για αυτό 2 από τα πιο σημαντικα πραγματα όταν αγοράζουμε καινούρια μηχανή είναι καλή οδική και καλή ασφάλεια κλοπής. Καλορίζικο και καλές βόλτες.
Δεν έχω 1250...καρντια μου!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κατι με το συστημα VVTi , VTEC, VVT, τεσπα τις μεταβλητες βαλβιδες , δεν επαιζε?
 
Top Bottom