R1250 GSA

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Φίλε Γιώργο προσωπικά μιλώντας εάν μου βγάλει θέματα αφού λήξει η εγγύηση θα το αντικαταστήσω. Δόξα τον θεο όμως το after sales της bmw δεν έχει μέτρο σύγκρισης με τον σαρακακη ας πουμε που αντιπροσωπεύει τα χοντα. Σου μιλώ Επισεις εκ πείρας... το παράδειγμα με την γκομενα είναι ατυχες.. προσωπικά όσο η γκομενα δεν είναι γυναίκα σου ας είναι φορτωμένη όπου θέλει. Σίγουρα λοιπόν όταν μιλαμε για μηχανάκι.. δεν το παντρεύτηκα αδερφέ μου.

Να το πάρουμε και από την μεριά της 4 τροχών; Πηρα M3 ακριβώς γιατι με έφτιαχνε. Λες να εκανα μαλακια που δεν σκέφτηκα να παρω Corolla που δεν σπάει; Μαλακια μου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πίστεψε με εύχομαι από καρδιάς να τα χαίρεσαι και τα 2.
Τα ίδια λέω για οποιαδήποτε άλλη εταιρία κάνει τέτοια πράγματα! (ειδικά την Honda)
Απλά έχουμε διαφορετικα κριτήρια και αυτό μας κάνει να διαφωνούμε και να διαλέγουμε το τι μας φτιάχνει / χαλάει ανάλογα!

Δεν το παίζω πονηρός και αντίBMW επειδή δεν ..τα φτάνει η δική μου αλεπού !!!

Αν τα ποστ μου ήταν τόσο ενοχλητικά παρακαλώ την διαχείριση να τα διαγράψει!!!
Θα επανέλθω με καινούρια antiBMW free σχόλια!!!

Καλό σας υπόλοιπο πάω να δω γιατί δεν δείχνει καλά τα βολτ το μπούρδελΟ το CapoNord !!!
 

andreasgt

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
BMW R 1250 GS ADVENTURE / 2019
Πίστεψε με εύχομαι από καρδιάς να τα χαίρεσαι και τα 2.
Τα ίδια λέω για οποιαδήποτε άλλη εταιρία κάνει τέτοια πράγματα! (ειδικά την Honda)
Απλά έχουμε διαφορετικα κριτήρια και αυτό μας κάνει να διαφωνούμε και να διαλέγουμε το τι μας φτιάχνει / χαλάει ανάλογα!

Δεν το παίζω πονηρός και αντίBMW επειδή δεν ..τα φτάνει η δική μου αλεπού !!!

Αν τα ποστ μου ήταν τόσο ενοχλητικά παρακαλώ την διαχείριση να τα διαγράψει!!!
Θα επανέλθω με καινούρια antiBMW free σχόλια!!!

Καλό σας υπόλοιπο πάω να δω γιατί δεν δείχνει καλά τα βολτ το μπούρδελΟ το CapoNord !!!
Μπαι δε γουει, βρίσκω το caponord πολύ ομορφο μηχανάκι να ξέρεις και ας έχει και αυτό τα θέματα του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπαι δε γουει, βρίσκω το caponord πολύ ομορφο μηχανάκι να ξέρεις και ας έχει και αυτό τα θέματα του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E ναι γιατί είναι στεγνή αντιγραφή βαρκαντερο.

Θεέ μου μπεμβεδακιας και με αηΦον, πιο cheesy δύσκολο, αλήθεια σβήσε την υπογραφή, υπάρχουν όρια


Λοιπόν γελάω με τα χάλια μου συχνά, ακόμα μια δεν πειράζει, εγώ λέω καλά πράγματα για πενφέ, τα ύστερα του κόσμου, όχι οι οδηγοί πενφέ είναι ακόμα τεράστιοι μαλακές.

Είναι απαράδεκτοι που πουλάνε τάχα μου το κορυφαίο μηχανάκι της κατηγορίας και βασικά ζητήματα είναι άλυτα σε κάθε γενιά και δεν ξέρεις τι θα σου τύχει, ενώ έχεις πληρώσει κορυφαία τιμή. Από την άλλη, έχουν δείξει ότι αρκετά από αυτά τα χοντρά τα φτιάχνουν δωρεάν. Έχουν επιμηκύνει και την εγγύηση φέτος. Δεν ξέρω αν πρέπει να τους μουτζώνω μέχρι Δευτέρα παρουσία η όχι, προσωπικά βρήκα στο XR το μόνο μηχανάκι που καλύπτει τα θέλω μου και είναι σύγχρονο, οπότε δεν υπήρχε χώρος για κάτι άλλο. Θα αναγκαζόμουν να μειώσω τις απαιτήσεις μου, όπως πολλά χρόνια τώρα βέβαια, χαίρομαι πολύ που δεν συνέβη. Έχει θέματα και αυτό, είναι αστεία ακριβό καινούριο και αυτό. Στην θέση ανθρώπου που έδωσε 25 χιλιάδες για κούτα και καταλήγει να έχει ένα πρες παπιέ 240-270 κιλά ανάλογα με το μοντέλο δεν θα ήμουν ευχαριστημένος, από την άλλη το "για μια ζωή" δεν υπάρχει πλέον πουθενά στον κόσμο και όσο δουλεύει είναι απόλαυση. Το όσο δουλεύει ακούγεται ύποπτο, αλλά επειδή το όσο μπορεί να είναι 160,000 χιλιόμετρα που για έναν Άγγλο ας πούμε είναι... 30 χρόνια, ξέρεις πόσο πολύ ενδιαφέρον έχει το θέμα τελικά για τους πιο πολλούς ιδιοκτήτες εκεί έξω.

Τον γυαλίζει τον εκκεντροφόρο; Το τρώει το κοκοράκι; Ορίστε το νέο μαγειρικό κουίζ, με τι ταιριάζει το ΚΤΜ, το Χόντα και το πενφέ; Με μακαρόνια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όχι ρε τρελέ... Απλά είχα ρεπό σήμερα και είπα να βρω κάτι να γράψω!!

Η αλήθεια είναι ότι στο Σοφίκο ήταν το 3ο καλύτερο μηχανάκι που καβάλησα!! Και δεν έκανε χρούτσου χρούτσου.... Ακόμα!!
Επίσης να προσθέσω για αυτό, όσοι είχαν κλείσει gs στο Σοφικό και δεν ήρθαν και στέρησαν από εμάς την ευκαιρία να το οδηγήσουμε και απλά το έτρωγε ο ήλιος, να κινείται το μηχανάκι τους όσο το gs που τους περίμενε. Τι ήθελες και μου το θύμισες τώρα, είχε χαλάσει και η παγωτό μηχανή...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Επίσης να προσθέσω για αυτό, όσοι είχαν κλείσει gs στο Σοφικό και δεν ήρθαν και στέρησαν από εμάς την ευκαιρία να το οδηγήσουμε και απλά το έτρωγε ο ήλιος, να κινείται το μηχανάκι τους όσο το gs που τους περίμενε. Τι ήθελες και μου το θύμισες τώρα, είχε χαλάσει και η παγωτό μηχανή...
Εγώ το οδήγησα 2ο το Σάββατο!
Ο κολλητός δεν το οδήγησε από διπλό τσεκάρισμα! Ήθελε λίγο δουλίτσα το οργανωτικο αλλά θα το κάνουν καλύτερα φέτος!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ακόμα και αν κάποιοι ενοχλούνται ή δεν συμφωνούν με το θέμα που άνοιξε ο Γιώργης Juve_750 σε ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας είναι απόλυτα θεμιτό να συζητιούνται τέτοια θέματα και καλώς κάνει και το συζητάει. Και πολλές φορές λείπουν τέτοια θέματα επειδή κάποιος που θέλει να ανοίξει τέτοια κουβέντα βαριέται τους πορωμένους που θα τρέξουν να του βάλουν ταμπέλα όσα δε φτάνει η αλεπού κλπ. Λες και ξέρουμε ο καθένας τον τραπεζικό λογαριασμό του άλλου ή λές και όλοι αυτοί που έχουν πάρει BMW με χρηματοδοτικό είχαν λεφτά!! Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είσαι αντι-BMW για να συζητάς τέτοια θέματα. Ή αντι οποιασδήποτε μάρκας.

Σε τελική ανάλυση είναι ένα τεχνικό θέμα που χωράει συζήτηση το αν υπάρχουν παρτίδες μιας μοτοσυκλέτας ή ολόκληρες φουρνιές που ενδεχομένως έχουν προβλήματα. Είτε αυτή είναι BMW, είτε Honda, είτε kawasaki είτε οτιδήποτε. Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει? Στα φυλλάδια της εταιρείας ή στα άρθρα των δημοσιογράφων?!
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Καλημέρα Βαγγέλη! Έγραψες όσα ήθελα να γράψω αλλά είχα μουντζούρες στα χέρια μου....

Μεγάλο μέτοχος δυστυχώς δεν είμαι σε καμία εταιρία!!
Α δε σου είπα βρήκα Gsxf 750 από Αγγλία χώμα!!! Βάζεις τα μισά??
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα Βαγγέλη! Έγραψες όσα ήθελα να γράψω αλλά είχα μουντζούρες στα χέρια μου....

Μεγάλο μέτοχος δυστυχώς δεν είμαι σε καμία εταιρία!!
Α δε σου είπα βρήκα Gsxf 750 από Αγγλία χώμα!!! Βάζεις τα μισά??
ποσο?!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακόμα και αν κάποιοι ενοχλούνται ή δεν συμφωνούν με το θέμα που άνοιξε ο Γιώργης Juve_750 σε ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας είναι απόλυτα θεμιτό να συζητιούνται τέτοια θέματα και καλώς κάνει και το συζητάει. Και πολλές φορές λείπουν τέτοια θέματα επειδή κάποιος που θέλει να ανοίξει τέτοια κουβέντα βαριέται τους πορωμένους που θα τρέξουν να του βάλουν ταμπέλα όσα δε φτάνει η αλεπού κλπ. Λες και ξέρουμε ο καθένας τον τραπεζικό λογαριασμό του άλλου ή λές και όλοι αυτοί που έχουν πάρει BMW με χρηματοδοτικό είχαν λεφτά!! Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είσαι αντι-BMW για να συζητάς τέτοια θέματα. Ή αντι οποιασδήποτε μάρκας.

Σε τελική ανάλυση είναι ένα τεχνικό θέμα που χωράει συζήτηση το αν υπάρχουν παρτίδες μιας μοτοσυκλέτας ή ολόκληρες φουρνιές που ενδεχομένως έχουν προβλήματα. Είτε αυτή είναι BMW, είτε Honda, είτε kawasaki είτε οτιδήποτε. Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει? Στα φυλλάδια της εταιρείας ή στα άρθρα των δημοσιογράφων?!
Συμφωνώ ως ένα σημείο.


Τα μπόξερ σπάνε ρεκόρ παραγωγής κάθε χρόνο (εκτός από κοκοράκια και εκκεντροφόρους και άξονες και καλάμια). Στις 175000 οχήματα, στατιστικά ΚΑΠΟΙΑ θα βγάλουν θέματα. Το ΟΛΑ είναι υπό διάλυση είναι κομματάκι οπαδικό. Είναι ωραία καφετεριουπερβολή όμως και βγάζει γέλιο στα νήματα.


Να αφήσετε τα Αγγλικά μηχανάκια ήσυχα, δεν είναι ευκαιρίες, είναι χαζοί οι Άγγλοι, όταν αυτοί έτρωγαν βελανίδια εμείς κάναμε real estate Παρθενώνα φως νερό τηλέφωνο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συμφωνώ ως ένα σημείο.

...Το ΟΛΑ είναι υπό διάλυση είναι κομματάκι οπαδικό. Είναι ωραία καφετεριουπερβολή όμως και βγάζει γέλιο στα νήματα.
Όπως επίσης και το ΟΥΛΟΙ πενφέ θα πάρετε... :roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όπως επίσης και το ΟΥΛΟΙ πενφέ θα πάρετε... :roflmao:
Αυτό επίσης, με την διαφορά ότι εδώ η υπερβολή είναι προφανές αστείο. Το "έχω ψάξει ποστ ακόμα στην λέσχη πενφέ κάτω ραχούλας για προβληματικούς εκκεντροφόρους" είναι άλλο εντελώς. Εν τω μεταξύ διασκεδαστικό το ότι παγκοσμίως υπάρχουν άνθρωποι που με την ευκαιρία της ευκολίας σύστασης ιστοσελίδας φόρουμ έχουν γίνει ιδιοκτήτΑΙ μαγαΖου, κατά το παραδοσιακό "πρόεδροι", δηλαδή και πενφέ και πρόεδρος πόσο μικρός μπορεί να είναι ο.... εμ... κόσμος τους ναι αυτό ήθελα να πω σίγουρα.

Αυτό με τις "παρτίδες" που απλώνουν σε πολλά χρόνια παραγωγής δείχνει ακόμα μιά προβληματική φύση του γκλόμπαλ αουτσόρσινγκ. Διαβάζαμε ότι για να πετύχει η πενφέ χαμηλή τιμή στα 850/900, έκανε μεγάλες παραγγελίες σε ανταλλακτικά. Προφανές και ας μην λέγεται ότι κάνει το ίδιο παντού. Μεγάλη παραγγελία προβληματικών εκκεντροφόρων, μεγάλη παραγγελία προβληματικών (εν δυνάμει) καλαμιών, προβληματικών λάστιχων άξονα, φλάντζας πίσω τροχού... Το λάθος πλέον δύσκολα μαζεύεται, η δε τιμή δεν αντικατοπτρίζει το όφελος από την μεγάλη παραγγελία στον πελάτη και ΑΝ χαλάσει βλέπουμε τι κάνουμε. Και δεν είναι μόνο η πενφέ ένοχη για αυτό, έχουμε πολλά πρόσφατα παραδείγματα και από Ιαπωνία.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Αυτό επίσης, με την διαφορά ότι εδώ η υπερβολή είναι προφανές αστείο. Το "έχω ψάξει ποστ ακόμα στην λέσχη πενφέ κάτω ραχούλας για προβληματικούς εκκεντροφόρους" είναι άλλο εντελώς. Εν τω μεταξύ διασκεδαστικό το ότι παγκοσμίως υπάρχουν άνθρωποι που με την ευκαιρία της ευκολίας σύστασης ιστοσελίδας φόρουμ έχουν γίνει ιδιοκτήτΑΙ μαγαΖου, κατά το παραδοσιακό "πρόεδροι", δηλαδή και πενφέ και πρόεδρος πόσο μικρός μπορεί να είναι ο.... εμ... κόσμος τους ναι αυτό ήθελα να πω σίγουρα.

Αυτό με τις "παρτίδες" που απλώνουν σε πολλά χρόνια παραγωγής δείχνει ακόμα μιά προβληματική φύση του γκλόμπαλ αουτσόρσινγκ. Διαβάζαμε ότι για να πετύχει η πενφέ χαμηλή τιμή στα 850/900, έκανε μεγάλες παραγγελίες σε ανταλλακτικά. Προφανές και ας μην λέγεται ότι κάνει το ίδιο παντού. Μεγάλη παραγγελία προβληματικών εκκεντροφόρων, μεγάλη παραγγελία προβληματικών (εν δυνάμει) καλαμιών, προβληματικών λάστιχων άξονα, φλάντζας πίσω τροχού... Το λάθος πλέον δύσκολα μαζεύεται, η δε τιμή δεν αντικατοπτρίζει το όφελος από την μεγάλη παραγγελία στον πελάτη και ΑΝ χαλάσει βλέπουμε τι κάνουμε. Και δεν είναι μόνο η πενφέ ένοχη για αυτό, έχουμε πολλά πρόσφατα παραδείγματα και από Ιαπωνία.
Ρε συ δεν κάθομαι να ψάχνω όλη μέρα το ίντερνετ ποιος ανέβασε τι για τα BMW .
Μια απλή αναζήτηση έβγαλε το advride. Com και ένα αγγλικό φόρουμ για gs ! Μην το υποβαθμίζεις λέγοντας ότι είναι ένα οποιοδήποτε μικρό σαιτ!
Από την άλλη όψη ναι το καταλαβαίνω να χαλάνε περισσότερα γιατί έχει μεγαλύτερη παραγωγή αλλά δεν το χωράει το κεφάλι μου να μην βελτιώνει το πρόβλημα 5 χρόνια τώρα..... Και δε μιλάμε για την Benelli ε....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ακόμα και αν κάποιοι ενοχλούνται ή δεν συμφωνούν με το θέμα που άνοιξε ο Γιώργης Juve_750 σε ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας είναι απόλυτα θεμιτό να συζητιούνται τέτοια θέματα και καλώς κάνει και το συζητάει. Και πολλές φορές λείπουν τέτοια θέματα επειδή κάποιος που θέλει να ανοίξει τέτοια κουβέντα βαριέται τους πορωμένους που θα τρέξουν να του βάλουν ταμπέλα όσα δε φτάνει η αλεπού κλπ. Λες και ξέρουμε ο καθένας τον τραπεζικό λογαριασμό του άλλου ή λές και όλοι αυτοί που έχουν πάρει BMW με χρηματοδοτικό είχαν λεφτά!! Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είσαι αντι-BMW για να συζητάς τέτοια θέματα. Ή αντι οποιασδήποτε μάρκας.

Σε τελική ανάλυση είναι ένα τεχνικό θέμα που χωράει συζήτηση το αν υπάρχουν παρτίδες μιας μοτοσυκλέτας ή ολόκληρες φουρνιές που ενδεχομένως έχουν προβλήματα. Είτε αυτή είναι BMW, είτε Honda, είτε kawasaki είτε οτιδήποτε. Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει? Στα φυλλάδια της εταιρείας ή στα άρθρα των δημοσιογράφων?!
Βαγγέλη ,επειδή το "antiBMW" το γραψα εγώ ,σου θυμίζω ότι έβαλα μεγάλη γελαστή φάτσα δίπλα ,καθώς και οτι "κάνω ΠΛΑΚΑ" για όσους δεν καταλαβαν.

Συμφωνώ απόλυτα ότι: "Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει?"
κάτι το οποίο επίσης ανέφερα:
Επίσης ,μια μοτοσυκλέτα επιδόσεων ,την πληρώνεις για να χαρείς αυτές τις επιδόσεις.
Δεν μου κάνει η δικαιολογία τύπου ο boxer δεν είναι για "σκίσιμο" ,κ ο boxer θέλει δούλεμα με προδέρμ ,κτλ
Αν δεν αντέχει κυρία Μέρκελ ,βγάλτο με τα μισά άλογα (βλΧόνδα) κι άμα θέλω ,θα ψωνίσω.
Αμα σε πληρώσω όμως ,τα θέλω όλα τ'άλογα που μου πούλησες στο δρόμο ,όποτε θέλω ,κ για όσο θελω.
Αλλιώς ,σε ξεφωνίζω.

EndoMeTaxi...άλλη μια περίπτωση WellKnown στα φόρα του εξωτερικού ,ενώ στα Ελληνικά ΤΙΠΟΤΑ.
Τι δι@λο...εδώ δε χαλάει κανένα ΠεΝφΈ???
Γενικά στην συζήτηση...
Δεν νομίζω οτι κάποιος την "έπεσε" στον Juve_750.
Το ότι κάποιοι ανέφεραν οτι "Εγώ τη γουστάρω να την βλέπω κ να την οδηγάω ,κ πάλι BMW θα έπαιρνα ,κι άμα χαλάσει θα το επανεξετάσω τότε"
δεν είναι πέσιμο ,είναι η k@vl@ που κουβαλάμε όλοι μέσα μας.

Η οποία (k@vl@) είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στην ψυχολογία αγοράς μοτοσυκλέτας.
Και το οποίο στοιχείο ,ΑΝ δεν υπήρχε ,πες μου πόσα ΚΤΜ θα είχαν πουληθεί ??? Ο-Ε-Ο...
Εγώ πχ ,έχω πάρει 5-6 μονΔέλα ,τα οποία ,σε όλα τα φόρα παγκοσμίως ,για κάθε 1 σελίδα βόλτας ,υπάρχουν άλλες 101 σελίδες με προβλήματα.
Μην ψάχνουμε λοιπόν για λογική εξήγηση ,αφού ο μοτοσυκλετισμός είναι ξεκάθαρη διαστροφή ,ιατρικώς αποδεδειγμένη.

Ο τρόπος γραφής με διάθεση χιούμορ ,έστω κ black ,τουλάχιστον από εμένα ,έχει να κάνει με την χαλαρότητα που βλέπω το θέμα.
Εχω μάθει να μην σκάω για τίποτα που δεν μπορώ να αλλάξω
ενώ με ψυχραιμία να βρίσκω τρόπους να αλλάξω όσα μπορώ

Επίσης ,να'ναι καλά ο Juve_750 ,με γλύτωσε από "βρώμικες" σκέψεις ,πειρασμούς , ξενύχτια στο ψαρ ,κ πιθανή χρεοκωπία ,για κάτι το οποίο (σε αυτή τη φάση της ζωής μου) δεν "χρειάζομαι" κιόλας ,αφού υπερ-καλύπτομαι από αυτό που έχω.
Γι'αυτό κ είμαι χαλαρός ,κ κάνω πλάκα ,απλά κ μόνο για να ελαφρύνω το "κλίμα".

Απο την άλλη (ναταλέμεαυτά) τι να κάνει ο άνθρωπας με το Κάπο που μπλεξε?
Και να βγεί να γράψει για τα προβλήματά του ,κανείς δεν θα ασχοληθεί πλέον ,αφού παγκοσμίως θεωρείται σκράπ.
Βγήκε κι αυτός να κράξει τα ΠεΝΦέ ,να ξεσπάσει ,μπας κ γλυκάνει ο πόνος του. :friend:
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Βαγγέλη ,επειδή το "antiBMW" το γραψα εγώ ,σου θυμίζω ότι έβαλα μεγάλη γελαστή φάτσα δίπλα ,καθώς και οτι "κάνω ΠΛΑΚΑ" για όσους δεν καταλαβαν.

Συμφωνώ απόλυτα ότι: "Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει?"
κάτι το οποίο επίσης ανέφερα:

Γενικά στην συζήτηση...
Δεν νομίζω οτι κάποιος την "έπεσε" στον Juve_750.
Το ότι κάποιοι ανέφεραν οτι "Εγώ τη γουστάρω να την βλέπω κ να την οδηγάω ,κ πάλι BMW θα έπαιρνα ,κι άμα χαλάσει θα το επανεξετάσω τότε"
δεν είναι πέσιμο ,είναι η k@vl@ που κουβαλάμε όλοι μέσα μας.

Η οποία (k@vl@) είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στην ψυχολογία αγοράς μοτοσυκλέτας.
Και το οποίο στοιχείο ,ΑΝ δεν υπήρχε ,πες μου πόσα ΚΤΜ θα είχαν πουληθεί ??? Ο-Ε-Ο...
Εγώ πχ ,έχω πάρει 5-6 μονΔέλα ,τα οποία ,σε όλα τα φόρα παγκοσμίως ,για κάθε 1 σελίδα βόλτας ,υπάρχουν άλλες 101 σελίδες με προβλήματα.
Μην ψάχνουμε λοιπόν για λογική εξήγηση ,αφού ο μοτοσυκλετισμός είναι ξεκάθαρη διαστροφή ,ιατρικώς αποδεδειγμένη.

Ο τρόπος γραφής με διάθεση χιούμορ ,έστω κ black ,τουλάχιστον από εμένα ,έχει να κάνει με την χαλαρότητα που βλέπω το θέμα.
Εχω μάθει να μην σκάω για τίποτα που δεν μπορώ να αλλάξω
ενώ με ψυχραιμία να βρίσκω τρόπους να αλλάξω όσα μπορώ

Επίσης ,να'ναι καλά ο Juve_750 ,με γλύτωσε από "βρώμικες" σκέψεις ,πειρασμούς , ξενύχτια στο ψαρ ,κ πιθανή χρεοκωπία ,για κάτι το οποίο (σε αυτή τη φάση της ζωής μου) δεν "χρειάζομαι" κιόλας ,αφού υπερ-καλύπτομαι από αυτό που έχω.
Γι'αυτό κ είμαι χαλαρός ,κ κάνω πλάκα ,απλά κ μόνο για να ελαφρύνω το "κλίμα".

Απο την άλλη (ναταλέμεαυτά) τι να κάνει ο άνθρωπας με το Κάπο που μπλεξε?
Και να βγεί να γράψει για τα προβλήματά του ,κανείς δεν θα ασχοληθεί πλέον ,αφού παγκοσμίως θεωρείται σκράπ.
Βγήκε κι αυτός να κράξει τα ΠεΝΦέ ,να ξεσπάσει ,μπας κ γλυκάνει ο πόνος του. :friend:
Εγώ πάντως 990 ήθελα να πάρω αλλά έκανα πίσω όταν το πούλησες εσύ..... :yew::yew::yew:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη ,επειδή το "antiBMW" το γραψα εγώ ,σου θυμίζω ότι έβαλα μεγάλη γελαστή φάτσα δίπλα ,καθώς και οτι "κάνω ΠΛΑΚΑ" για όσους δεν καταλαβαν.

Συμφωνώ απόλυτα ότι: "Αν δεν βρεί ένας μοτοσυκλέτιστής τέτοιες πληροφορίες εδώ που θα τις βρει?"
κάτι το οποίο επίσης ανέφερα:

Γενικά στην συζήτηση...
Δεν νομίζω οτι κάποιος την "έπεσε" στον Juve_750.
Το ότι κάποιοι ανέφεραν οτι "Εγώ τη γουστάρω να την βλέπω κ να την οδηγάω ,κ πάλι BMW θα έπαιρνα ,κι άμα χαλάσει θα το επανεξετάσω τότε"
δεν είναι πέσιμο ,είναι η k@vl@ που κουβαλάμε όλοι μέσα μας.

Η οποία (k@vl@) είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στην ψυχολογία αγοράς μοτοσυκλέτας.
Και το οποίο στοιχείο ,ΑΝ δεν υπήρχε ,πες μου πόσα ΚΤΜ θα είχαν πουληθεί ??? Ο-Ε-Ο...
Εγώ πχ ,έχω πάρει 5-6 μονΔέλα ,τα οποία ,σε όλα τα φόρα παγκοσμίως ,για κάθε 1 σελίδα βόλτας ,υπάρχουν άλλες 101 σελίδες με προβλήματα.
Μην ψάχνουμε λοιπόν για λογική εξήγηση ,αφού ο μοτοσυκλετισμός είναι ξεκάθαρη διαστροφή ,ιατρικώς αποδεδειγμένη.

Ο τρόπος γραφής με διάθεση χιούμορ ,έστω κ black ,τουλάχιστον από εμένα ,έχει να κάνει με την χαλαρότητα που βλέπω το θέμα.
Εχω μάθει να μην σκάω για τίποτα που δεν μπορώ να αλλάξω
ενώ με ψυχραιμία να βρίσκω τρόπους να αλλάξω όσα μπορώ

Επίσης ,να'ναι καλά ο Juve_750 ,με γλύτωσε από "βρώμικες" σκέψεις ,πειρασμούς , ξενύχτια στο ψαρ ,κ πιθανή χρεοκωπία ,για κάτι το οποίο (σε αυτή τη φάση της ζωής μου) δεν "χρειάζομαι" κιόλας ,αφού υπερ-καλύπτομαι από αυτό που έχω.
Γι'αυτό κ είμαι χαλαρός ,κ κάνω πλάκα ,απλά κ μόνο για να ελαφρύνω το "κλίμα".

Απο την άλλη (ναταλέμεαυτά) τι να κάνει ο άνθρωπας με το Κάπο που μπλεξε?
Και να βγεί να γράψει για τα προβλήματά του ,κανείς δεν θα ασχοληθεί πλέον ,αφού παγκοσμίως θεωρείται σκράπ.
Βγήκε κι αυτός να κράξει τα ΠεΝΦέ ,να ξεσπάσει ,μπας κ γλυκάνει ο πόνος του. :friend:
Να πω την αλήθεια δεν πήρα χαμπάρι πώς είχες κάνει τέτοιο σχόλιο ρε γατούλη, πιο πολύ είδα ένα παλλικάρι που έγραψε παραπάνω και έλεγε πήρα το GS και άμα χαλάσει χ@στηκα και βασικά εκεί αναφερόμουνα πιο πολύ οτι μερικοί δεν το βλέπουν έτσι.Καίγονται να μην χαλάσει η μηχανή τους!! Και βασικά δεν είναι αντί καποιας μάρκας τέτοια θέματα. Και καλό είναι να γράφονται αυτά!

Και δεν θέλω να μου πειράζεις τον Γιωργάρα μου με το Caponord, έχει ήδη αρκετά προβλήματα με δαύτο δεν χρειάζεται και δούλεμα,, :roflmao::roflmao:
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Να πω την αλήθεια δεν πήρα χαμπάρι πώς είχες κάνει τέτοιο σχόλιο ρε γατούλη, πιο πολύ είδα ένα παλλικάρι που έγραψε παραπάνω και έλεγε πήρα το GS και άμα χαλάσει χ@στηκα και βασικά εκεί αναφερόμουνα πιο πολύ οτι μερικοί δεν το βλέπουν έτσι.Καίγονται να μην χαλάσει η μηχανή τους!! Και βασικά δεν είναι αντί καποιας μάρκας τέτοια θέματα. Και καλό είναι να γράφονται αυτά!

Και δεν θέλω να μου πειράζεις τον Γιωργάρα μου με το Caponord, έχει ήδη αρκετά προβλήματα με δαύτο δεν χρειάζεται και δούλεμα,, :roflmao::roflmao:
Δεν φοβάμαι... Έχω εσένα να μου φέρνεις ρελε όταν τα χρειάζομαι..... Βασικά τώρα που το σκέφτομαι από F800gs ήταν.... !!!
 
Top Bottom