Rally Acropolis 2022 (όποιος είναι για βουνό εδώ)

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ανοίγω αυτό το τοπικ καθώς κάποιοι απο εμάς θα πάμε ή θέλουμε να πάμε σε ειδικές του Acropolis.. κάποιος μπορεί να θέλει και να μη ξέρει θα να φοβάται η να βαριέται να πάει μόνος στο βουνό.

Αν κάποιος ψήνεται προς το παρόν έχω συνεννοηθεί με τον Κώστα gsmaniac. Το πρόγραμμα λέει διανυκτέρευση παρασκευή βράδυ στην ειδική Πύργος κατά πάσα πιθανότητα σε σημείο που ξέρω ιδανικό. Παρακολούθηση 2 περάσματα το Σάββατο Πύργος 2 φορές η Πύργος Περιβόλι αν κινηθούμε ενδιάμεσα στις ειδικές. Αναχώρηση Σάββατο μετά τα περάσματα προς Ελευθεροχώρι για εύρεση κατασκήνωσης και παρακολούθηση ειδικής 2 περάσματα Κυριακή.

Η λογική είναι αυτονομία. Νερά φαγητό για διαμονή 2 μέρες στο βουνό. Δεν θα ψήσουμε καθώς αυτό αφαιρεί από την ευελιξία και είναι επικίνδυνη εποχή επιπλέον για ψησίματα. Κάποιος μπορει να έχει το γκαζακι του το τηγάνι του τις κονσέρβες του τα ταπερακια και ξηρά τροφή χυμούς μπόλικο νερό.

Θα υπάρξει κίνηση σε χωμάτινες διαδρομές. Εγώ προσωπικά θα είμαι με τζιπακι μαζί με το γιο μου αν κάποιος θέλει να έρθει με τζιπακι και με παιδί ξέρω γω θα έχει και παρέα. Ευπρόσδεκτες μηχανές αυτοκίνητα αρκεί να πάνε σε χώμα και σε αυξημένης δυσκολίας αν χρειαστεί (δεν εννοώ μονοπάτια αλλά στο βουνό μπορεί να πέσεις σε πιο δύσκολα) για να αποφύγουμε πολυκοσμία ενδεχομένως και να μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε ειδικές και μετά το κλείσιμο τους αν χρειαστεί. Υπάρχει και ασύρματος αν κάποιος είναι στο αντικείμενο για πιο άμεση επαφή στο βουνό.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα να μιλήσουμε και τηλεφωνικα για λεπτομέρειες σημεία συνάντησης κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
σήμερα θα μπω καράβι και είμαι ακόμα σε αναζήτηση διαδρομών !
Παρασκευή σκέφτομαι να στήσω σκηνή κοντά στην ειδική Πύργο και να προλάβω Πύργο 1 Ταρζάν 1 και Πύργο 2 , και μετά να φύγω να στήσω Ελευθεροχώρι να δω 2 περάσματα την Κυριακή .
Έχετε να προτείνετε μέρος για διαμονή κάπου εδώ ? 38°48'05.8"N 22°06'57.7"E · Sperchiada, Makrakomi 350 03, Griekenland
Ηλία ότι σε ενδιαφέρει κάνεις join με μεγάλη χαρά
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
τώρα το είδα αυτό ! απάντησα και στο Βασίλη ! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ !
Σήμερα μπαίνω καράβι και για παρασκευή Σκέφτομαι Χαρβάτη Δάφνη και μετά να πάμε Πύργο !
Επίσης Σάββατο βολεύει Πυργος 1 Ταρζαν 1 και Πυργος 2 και μετά Ελευθεροχώρι !
Λογικά επίσης η ειδική Ελευθεροχώρι 1 θα ακυρωθεί λόγο κόσμου ! αλλά η 2η λόγο του ότι θα είναι power stage θα γίνει κανονικά !
Βαγγέλη να μιλήσουμε στο τηλέφωνο το απόγευμα ?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
τώρα το είδα αυτό ! απάντησα και στο Βασίλη ! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ !
Σήμερα μπαίνω καράβι και για παρασκευή Σκέφτομαι Χαρβάτη Δάφνη και μετά να πάμε Πύργο !
Επίσης Σάββατο βολεύει Πυργος 1 Ταρζαν 1 και Πυργος 2 και μετά Ελευθεροχώρι !
Λογικά επίσης η ειδική Ελευθεροχώρι 1 θα ακυρωθεί λόγο κόσμου ! αλλά η 2η λόγο του ότι θα είναι power stage θα γίνει κανονικά !
Βαγγέλη να μιλήσουμε στο τηλέφωνο το απόγευμα ?
Σου στέλνω το τηλέφωνο μου να πούμε και μερικά πράγματα συντεκνάκι και να βρεθούμε και στο βουνό. Ρεθεμνιώτης είμαι κι εγώ στη καταγωγή.

Τον ταρζάν σου λέω απο τώρα ξέχνα τον. Πήγα πέρισυ και τον έκανα με την μηχανη πριν το ακρόπολις να δω μήπως πηγαίναμε εκεί κυριακή και δεν κάνει για θεατές δεν έχει παρά ένα δυο σημεία σε όλη την ειδική, εκεί πέφτουν όλοι οι θεατές γίνεται το μάλε βράσε. Όλη η υπόλοιπη ειδική είναι μέσα στο πράσινο πυκνό δάσος χωρίς ίχνος όχι για να αφήσεις μηχανή αλλά ούτε για να κάτσεις! Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να δεις Πύργο, να πας Ταρζάν, να ξαναπάς πίσω Πύργο ακόμα και απο εναλλακτικές διαδρομές δύσκολες χωμάτινες να πας θα χρειαστείς 4-5 ώρες στο δρόμο και ειδικά η πρόσβαση στον Ταρζάν είναι δύσκολη. Δεν έχω δει το Περιβόλι αλλά έχω στο μυαλό μου ενα-δυο προσβάσεις αν φύγουμε απο Πύργο να μπούμε Περιβόλι να δούμε ένα πέρασμα. Θα τα πούμε στο τηλέφωνο. Με το Caponord θα είσαι? Χώμα κανονικά πάμε? Μόνος ή με παρέα?

Επίσης.. ΜΗΝ ΓΡΟΥΣΟΥΖΕΥΕΙΣ ρε συ για το Ελευθεροχώρι, είχαμε πέρισυ προβληματα θα είμαστε τραγικοί να έχουμε και φέτος. Θα πέσει εκεί τρομερή αστυνόμευση και οργάνωση. Εμείς θα πάμε απο το προηγούμενο βράδυ να βρούμε σημείο και να μείνουμε εκεί.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θά πάει κανείς?
Για Σάββατο ενδιαφέρομαι
Ηλία μαζί ανοίξαμε θέμα. Αν θες να τα συμπτύξουμε να οργανωθούμε παρέα όποιος ΄΄ερθει σε ενα θεμα είτε για σάββατο είτε με διανυκτερευση μία-δυο μέρες
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
σήμερα θα μπω καράβι και είμαι ακόμα σε αναζήτηση διαδρομών !
Παρασκευή σκέφτομαι να στήσω σκηνή κοντά στην ειδική Πύργο και να προλάβω Πύργο 1 Ταρζάν 1 και Πύργο 2 , και μετά να φύγω να στήσω Ελευθεροχώρι να δω 2 περάσματα την Κυριακή .
Έχετε να προτείνετε μέρος για διαμονή κάπου εδώ ? 38°48'05.8"N 22°06'57.7"E · Sperchiada, Makrakomi 350 03, Griekenland
Ηλία ότι σε ενδιαφέρει κάνεις join με μεγάλη χαρά
κοντά εκέι που δείχνεις έχω καλό σημείο για κατασκήνωση και παρακολουθηση σε ωραίο πέρασμα και με ασφάλεια. Μπαλκόνι δυνατό
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
θα ανέβουμε 2 μηχανές τη Παρασκευή, αλλά το θέμα μας είναι ότι θα έρθουν άλλες 2 το Σάββατο γιαυτό είπαμε για Ταρζάν 1 γιατί δε θα προλάβουν Πύργο 1 απ το Λιμάνι να ανέβουν πάνω.
Με χωμάτινα θα είμαστε ναι.

Πέρυσι και εμείς Ταρζάν δε πήγαμε αλλά Παρασκευή Σάββατο προλάβαμε από 3 περάσματα κάθε μέρα! Βλέπαμε τα wrc και τα R5 με το που περνούσαν φεύγαμε για την επόμενη . Φέτος λέμε πιο χαλαρά αλλά λιγότερο από 2 περάσματα δε λέει ! έχει κάνει έναν εξαιρετικό οδηγό η σελίδα στα social 321go με προσβάσεις κτλ και οι χρόνοι με μηχανή απο Πύργο σε Ταρζάν είναι μια ώρα (ανάλογα που θα είμαστε βέβαια στο Πύργο)
με το αυτοκίνητο φυσικά και το ξεχνάμε το από ειδική σε ειδική δε παίζει .

Ελευθεροχώρι φαντάζομαι κοντά στη λίμνη θα πάμε να στήσουμε σωστά ?
Ωραία θα μιλήσουμε το απόγευμα ότι ώρα σε βολεύει θα κρατάμε και ρακί όπως καταλαβαίνεις άρα πρέπει να σμίξουμε οπωσδήποτε :cool:
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Ηλία μαζί ανοίξαμε θέμα. Αν θες να τα συμπτύξουμε να οργανωθούμε παρέα όποιος ΄΄ερθει σε ενα θεμα είτε για σάββατο είτε με διανυκτερευση μία-δυο μέρες
κάποιος (εκτός απ το πουλί) να τα κάνει ένα θέμα να μη κουράζουμε και να μη μπερδευόμαστε !
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καφεδάκι και δίπλα τραπέζι Κύρκος, στρατισινος και μερικοί ακόμα αγωνιζόμενοι.

Τρια SUV πράγματα για το βουνό οι μεσήλικες...
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Με το που δέσει το καράβι από Ηράκλειο !
Το πλάνο λέει να δούμε ειδική Χαρβάτη και μετά Δάφνη !
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καφεδάκι και δίπλα τραπέζι Κύρκος, στρατισινος και μερικοί ακόμα αγωνιζόμενοι.

Τρια SUV πράγματα για το βουνό οι μεσήλικες...
Πιτσιρικάς δούλευα σε μαγαζί με ανταλλακτικά Alfa Romeo. Πήγαινα συχνά στο μαγαζί του Κύρκου για παραδώσεις.
Μια φορά την έστησα απ' έξω και περίμενα να φύγει για να δω πως οδηγάει.
Τίποτα, απογοήτευση. Σαν οικογενειάρχης μεσήλικας. Ήταν η εποχή που ως νέος, και λίγο βλαμμένος, πίστευα ότι κάθε στροφή που δεν στριβεται με πόρτες και χειρόφρενο είναι χαμένη στροφή :wacky::laugh:

Όσο για Ακρόπολις, δυστυχώς δεν βλέπω να βγαίνει άδεια μετά από έξι μέρες απουσίας λόγω κοβιντ. Διατηρώ χλιαρή ελπίδα...
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αρκετοι θα πάρουμε τα βουνά,εγώ θα ξεκινήσω Σαββάτο ξημερώματα να πάω στην ειδική πύργος από την Καστριώτισσα το αυτοκίνητο δεν είναι για πολλά πολλά στα χώματα οπότε θα έχει και πεζοπορία το μενού
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αρκετοι θα πάρουμε τα βουνά,εγώ θα ξεκινήσω Σαββάτο ξημερώματα να πάω στην ειδική πύργος από την Καστριώτισσα το αυτοκίνητο δεν είναι για πολλά πολλά στα χώματα οπότε θα έχει και πεζοπορία το μενού
Θα μπεις στη διαστάυρωση στο δρόμο ανάμεσα Αθανάσιο διάκο και Καστριώτισσα. Βατός χωματόδρομος με πορεία προς Δάφνη. Θα έχει κόσμο λογικά. Απο εκεί που θα φτάσεις στην ειδική, απο δεξιά έρχονται τα αγωνιστικά απο ένα πατημένο ανηφορικό με γρήγορες, έχει κάνα δυο σημεία να κάτσεις ψηλά θα έχει νομίζω αρκετή σκόνη φέτος εκεί. Αριστερά σφίγγει λίγο σε εκείνο το σημείο έχει κοντά ένα πλάτωμα όπως έρχονται τα αγωνιστικά και μερικές αλληλουχίες στροφών που μπορείς να κάτσεις.

Μάλλον θα πήγαινα αριστερά για πιο τεχνικό κομμάτι αν θες όμως να δεις flat out κομμάτι με υψηλές ταχύτητες πάς δεξιά με τίμημα την λίγο περισσότερη σκόνη λογικά.

προσοχή πέρισυ τουλάχιστον σε αυτά τα κομμάτια το σήμα της κινητής τηλεφωνίας ήταν μηδέν να το έχεις υπόψιν.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ανοίγω αυτό το τοπικ καθώς κάποιοι απο εμάς θα πάμε ή θέλουμε να πάμε σε ειδικές του Acropolis.. κάποιος μπορεί να θέλει και να μη ξέρει θα να φοβάται η να βαριέται να πάει μόνος στο βουνό.

Αν κάποιος ψήνεται προς το παρόν έχω συνεννοηθεί με τον Κώστα gsmaniac. Το πρόγραμμα λέει διανυκτέρευση παρασκευή βράδυ στην ειδική Πύργος κατά πάσα πιθανότητα σε σημείο που ξέρω ιδανικό. Παρακολούθηση 2 περάσματα το Σάββατο Πύργος 2 φορές η Πύργος Περιβόλι αν κινηθούμε ενδιάμεσα στις ειδικές. Αναχώρηση Σάββατο μετά τα περάσματα προς Ελευθεροχώρι για εύρεση κατασκήνωσης και παρακολούθηση ειδικής 2 περάσματα Κυριακή.

Η λογική είναι αυτονομία. Νερά φαγητό για διαμονή 2 μέρες στο βουνό. Δεν θα ψήσουμε καθώς αυτό αφαιρεί από την ευελιξία και είναι επικίνδυνη εποχή επιπλέον για ψησίματα. Κάποιος μπορει να έχει το γκαζακι του το τηγάνι του τις κονσέρβες του τα ταπερακια και ξηρά τροφή χυμούς μπόλικο νερό.

Θα υπάρξει κίνηση σε χωμάτινες διαδρομές. Εγώ προσωπικά θα είμαι με τζιπακι μαζί με το γιο μου αν κάποιος θέλει να έρθει με τζιπακι και με παιδί ξέρω γω θα έχει και παρέα. Ευπρόσδεκτες μηχανές αυτοκίνητα αρκεί να πάνε σε χώμα και σε αυξημένης δυσκολίας αν χρειαστεί (δεν εννοώ μονοπάτια αλλά στο βουνό μπορεί να πέσεις σε πιο δύσκολα) για να αποφύγουμε πολυκοσμία ενδεχομένως και να μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε ειδικές και μετά το κλείσιμο τους αν χρειαστεί. Υπάρχει και ασύρματος αν κάποιος είναι στο αντικείμενο για πιο άμεση επαφή στο βουνό.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα να μιλήσουμε και τηλεφωνικα για λεπτομέρειες σημεία συνάντησης κλπ.
Ποιος είναι αυτός ο gsmaniac ???
 
Top Bottom