Range Rover σε ρολο οδοστρωτηρα, εναντιον μοτοσυκλετιστων!..

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Δεν ξερω αν (και τι) εχει προηγηθει του βιντεο, ουτε ξερω τι ρολο "βαραει" η συγκεκριμενη παρεα, αυτα ομως που καταγραφονται ειναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΑ! :rage::rage::rage:

(Προσεχτε κυριως στο 0:50 και στα τελευταια 10 δευτερολεπτα, αν και, ολο το βιντεακι θυμιζει αρκετα διτροχο NEED FOR SPEED!! :D:D


:mad::mad:

:(
 

IOTH1X

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
FUOCCO R1200GSA
Για την ιστορία, ο εισαγγελέας αθώωσε τον οδηγό του Range και μπουζούριασε τους εμπλεκόμενους δικυκλοπαπάρες

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Για την ιστορία, ο εισαγγελέας αθώωσε τον οδηγό του Range και μπουζούριασε τους εμπλεκόμενους δικυκλοπαπάρες
Αυτο, φιλε μου, λιγο "χλωμο το κοβω", αλλα, αν θες, πες μας λεπτομερειες!... :)
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Αυτο που μπορεσα να βρω για το περιστατικο ειναι αυτο http://www.autoblog.gr/2013/10/01/video-motosykletistes-xtypoyn-biaia-enan-odhgo-enos-range-rover-sth-nea-yorkh/
"..ο οδηγός του Range Rover, σε μια τελείως μα τελείως αψυχολόγητη αντίδραση, πατά το γκάζι, παρασέρνοντας αρκετές από της μηχανές στη προσπάθειά του να διαφύγει..υπάρχει άτυχος μοτοσυκλετιστής, ο οποίος..θα μείνει παράλυτος για την υπόλοιπη ζωή του..."

Εγω, κραταω αυτα.. Τα περι νόμιμης άμυνας και των όρίων της, αυτα μαλλον ειναι θεματα δικηγορων.. :(
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Γι'αυτο το έβαλα ,για να βγαλετε τα συμπερασματα μονοι σας !!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Είχε μπει και στο προηγούμενο φόρουμ και αν θυμάμαι σωστά ο οδηγός είχε μέσα γυναίκα και μικρό παιδί και όταν του την έπεσαν αφού είχε χτυπήσει τον τύπο που φρέναρε μπροστά του (δεν φαίνεται καλά στο βίντεο, είναι στην αρχή πάντως) προσπάθησε να τους προστατέψει με αυτόν τον τρόπο. Κωλοκατάσταση γενικά... Μην σου τύχει... :(
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Είχε μπει και στο προηγούμενο φόρουμ και αν θυμάμαι σωστά ο οδηγός είχε μέσα γυναίκα και μικρό παιδί και όταν του την έπεσαν αφού είχε χτυπήσει τον τύπο που φρέναρε μπροστά του (δεν φαίνεται καλά στο βίντεο, είναι στην αρχή πάντως) προσπάθησε να τους προστατέψει με αυτόν τον τρόπο. Κωλοκατάσταση γενικά... Μην σου τύχει... :(
.Γι'αυτο λεω.. Οποιος εχει παραπανω πληροφοριες, ας τις θεσει! (Επαναλαμβανω οτι "με την καμμια" δεν στεκει η αντιδραση του τετρατροχου οδηγου, αλλα θα ειχε ενδιαφερον η ολη εξελιξη του συμβαντος..)
 

Skyhigh

Μέλος
Περιοχή
Daytona Beach
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Cessna 172SP NavIII
Piper Arrow Pa-28R
Piper Seneca Pa-34
Super Decathlon
Παιδια τα πραματα δεν ειναι τοσο απλα.... απο δω μερια ειχε γινει χαμος με το περιστατικο για πολυ καιρο.... Οι μοτοσυκλετιστες ειχαν κυκλωσει το αμαξι κανοντας παντιλικια και φιγουρα ανοιγοντας το γκαζι και τετοια... -να πω οτι σε γενικες γραμμες ψυχολογια των οδηγων εδω ειναι να μη κοιτανε τον διπλανο ουτε στο φαναρι γιατι πιστεψτε με οταν σας λεω οτι η φασαρια και τα κουμπουρια βγαινουνε σε δευτερολεπτα οταν βρεθεις διπλα σε λαθος ανθρωπο και απλα ...τον κοιταξεις...-

Ο τυπος προσπαθουσε να ξεκολησει απο το γκρουπ και το κακο εγινε οταν εκοβε ταχυτητα μπροστα του μια μηχανη (επίτηδες ισως?) την ακουμπησε με τον προφυλακτηρα (φαινεται στο βιντεο) και σταματησαν ολοι γυρω του....μεσα στη μεση του δρομου!!..... ειχε τρομοκρατηθεί γιατι οντως ειχε γυναικα και παιδι μεσα και αντεδρασε σπασμωδικά σαν κινεζος που ειναι και πάτησε γκαζι....

Το παλικάρι που εμεινε αναπηρο κριμα, αλλα κοντα στο νου κι η γνωση λενε στο χωριο μου....

Επισης οταν τον σταματησαν και τον τσακισαν στο ξυλο, ηταν μαζι τους και ενας αστυνομικος (οχι εν ωρα υπηρεσιας) που δεν εκανε τιποτα για να σταματησει το λιντζαρισμα και συνελήφθη μετα μαζι με αλλους 9...
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παίδες, δυστυχώς πολλοί επιδεικνύουν ¨αγελαία¨ συμπεριφορά.

.......επειδή στην ζούγκλα των δρόμων, ποτέ δεν ξέρεις πόση τρέλα, ή φόβο μπορεί να κουβαλάει ο άλλος.


food for thought (και προσέξτε πως ο "σκηνοθέτης" έχει παραλείψει και σκηνές)
 

IOTH1X

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
FUOCCO R1200GSA
Αυτο, φιλε μου, λιγο "χλωμο το κοβω", αλλα, αν θες, πες μας λεπτομερειες!... :)
όχι μόνο ελεύθερος, ζητάει και αποζημίωση!


παραθέτω σχετικά link
http://www.nydailynews.com/new-york/suv-driver-attacked-bikers-sue-city-article-1.1584672

http://edition.cnn.com/2013/10/22/justice/bikers-suv-attack/

......Lien's wife and 2-year-old daughter were in the vehicle with him. Lien has not been charged.

Χωρίς να θέλω να μπω σε διαδικασίες ατέρμονων συζητήσεων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν ήμουν στη θέση του οδηγού του suv με την οικογένεια μου μέσα να έκανα το ίδιο. Στην καθομιλουμένη να τους μαμουσα τη μάνα!
γιατί προφανώς με γυναίκα και παιδί δεν παίρνεις το τουτου να πας βόλτα και να την πέσεις σε 200.

Μάλλον του την πέσανε με το γνωστό θράσος του όχλου!

Για την ακρίβεια μακριά από την κακιά ώρα!
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
όχι μόνο ελεύθερος, ζητάει και αποζημίωση!


παραθέτω σχετικά link
http://www.nydailynews.com/new-york/suv-driver-attacked-bikers-sue-city-article-1.1584672

http://edition.cnn.com/2013/10/22/justice/bikers-suv-attack/

......Lien's wife and 2-year-old daughter were in the vehicle with him. Lien has not been charged.

Χωρίς να θέλω να μπω σε διαδικασίες ατέρμονων συζητήσεων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν ήμουν στη θέση του οδηγού του suv με την οικογένεια μου μέσα να έκανα το ίδιο. Στην καθομιλουμένη να τους μαμουσα τη μάνα!
γιατί προφανώς με γυναίκα και παιδί δεν παίρνεις το τουτου να πας βόλτα και να την πέσεις σε 200.

Μάλλον του την πέσανε με το γνωστό θράσος του όχλου!

Για την ακρίβεια μακριά από την κακιά ώρα!
..Ναι, στο περιπου αναφερθηκαν και απο την Marion, παραπανω..

Το θεμα ειναι οτι το βιντεο δεν δειχνει ουτε το τι προηγηθηκε, ουτε το τι ακολουθησε, οποτε οι οποιες κριτικες αφορουν μονο αυτα που φαινονται..

Τι να πεις, μη σου τυχει, οντως.. o_O
 
Top Bottom