Rear ESA no rebounding

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Αυτο ειναι το σφαλμα στο διαγνωστικο του μποξερομαγαζου κοινως petsaboy.....για ελλειψη αποσβεσης επαναφορας πισω αναρτησης...κοινως τον ηπιαμε οπως ειχε πει και ο φιλος μου ο giamil...:sorry:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μια χαρα ειμαστε εμεις με τη βιδουλα για την επαναφορα..
Κολλαει?Λυσιμο επισκευη επανατοποθετηση.

Στο δικο σου βεβαια παιζει να ειναι το σφαλμα απο το σερβομηχανισμο.
Εκει οντως το ριχνεις στο πιωμα:(
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Τοσα χρονια δεν εχω ακουσει να χαλαει το ηλεκτρονικο κομματι της αναρτησης.
Δεν θες να εισαι ο πρωτος..... :sorry:
Κρατα μας ενημερους.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Μια χαρα ειμαστε εμεις με τη βιδουλα για την επαναφορα..
Κολλαει?Λυσιμο επισκευη επανατοποθετηση.

Στο δικο σου βεβαια παιζει να ειναι το σφαλμα απο το σερβομηχανισμο.
Εκει οντως το ριχνεις στο πιωμα:(
Δυστυχως αλλα ακριβως αυτο ειναι...απο πλακετα.... εαν ηταν απο διαρροη και λοιπες βλακιουλες....τωρα θα ηταν ετοιμη και καλυτερη απο πριν.
Γι αυτο δεν τα γουσταρω καθολου τα ηλεκτρονικα...επειδη δεν μπορω να κανω τιποτα...:waiting:
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Την εχω κανει βιδες......περιμενω και μια απαντηση απο την showa corporation για καποιες τεχνικες λειτουργικες λεπτομερειες. ΑΛΛΑ....... εαν καταφερω να την επισκευασω θα αλλαξω δουλεια......:D:D:D:D:D
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Τελικα δεν επισκευαζεται τιποτα απο την ηλεκτρικης πλευρας της αναρτησης, μονο απο μηχανικης η οποια μπορω να πω οτι γινεται και καλυτερη....οποτε παμε για μεταχειρισμενη που ευτυχως βρωμαει ο τοπος...
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Ολα γινονται, ακομη και τα ηλεκτρονικά, απλα πρεπει να ξέρει κανείς που να απευθυνθει. Υπαρχουν ηλεκτρονικοι στην πιάτσα που κανουν παπαδες. Βεβαια τι βλαβη εχει υποστει το ηλεκτρονικο κομματι και αν αξιζει να επισκευαστει μονο ενας εμπειρος θα μπορουσε να πει.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ολα γινονται, ακομη και τα ηλεκτρονικά, απλα πρεπει να ξέρει κανείς που να απευθυνθει. Υπαρχουν ηλεκτρονικοι στην πιάτσα που κανουν παπαδες. Βεβαια τι βλαβη εχει υποστει το ηλεκτρονικο κομματι και αν αξιζει να επισκευαστει μονο ενας εμπειρος θα μπορουσε να πει.
Το ξερω ALEX αλλα ειναι μεσα στο σκελος του κατω μερους....εκει δηλαδη που στα απλα αμορτισερ ειναι το βιδακι της ρυθμισης. Εκει λοιπον δεν μπαινει ουτε το ματι...με το ζορι ελεγξα ( απο μια τρυπα 1cm) τα καλωδιακια και τις επαφες που βρισκονται εκει μεσα, μηπως ειχαν παρει υγρασια ή ειχε κοπει κανενα.Eιναι στην κυριολεξια fix...Παντως καποια στιγμη που θα εχω ορεξη θα το λυσω απο την πανω πλευρα που φευγει το καλωδιο, και θα μετρησω τις εντολες απο εκει.....
 
Top Bottom