Repair manual gs 1150?

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μήπως έχει κανείς το repair manual του gs 1150 (μόνο μπουζί, απλό abs, R21) σε ηλεκτρονική μορφή?

Το service manual το έχω, ψάχνω κάτι πιο αναλυτικό.
 

Zac23

Μέλος
Όνομα
Zac
Μοτό
KTM 690 , KTM 250
επισης εχω και ενα παλιο version του RSD , που εχει ολα τα R μεχρι και τα LC.....το μόνο οτι ειναι λιγο τεραστιο οπότε εκεί θα χρειαστει cloud με δυνατότητα....(ειναι ~3.5GB)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
επισης εχω και ενα παλιο version του RSD , που εχει ολα τα R μεχρι και τα LC.....το μόνο οτι ειναι λιγο τεραστιο οπότε εκεί θα χρειαστει cloud με δυνατότητα....(ειναι ~3.5GB)
Ευχαριστώ πολύ για το repair manual.

Μου το έστειλε ένας φίλος το RSD το οποίο είναι 4+ gb, αλλά ενώ έβαλα το VIN και βρήκε το μοντέλο, έχει απενεργοποιημένο το κουμπί για το κατέβασμα του repair manual για το R21. Θα το ξανακοιτάξω για να δω μήπως έκανα κάτι λάθος.

:friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ευχαριστώ πολύ για το repair manual.

Μου το έστειλε ένας φίλος το RSD το οποίο είναι 4+ gb, αλλά ενώ έβαλα το VIN και βρήκε το μοντέλο, έχει απενεργοποιημένο το κουμπί για το κατέβασμα του repair manual για το R21. Θα το ξανακοιτάξω για να δω μήπως έκανα κάτι λάθος.

:friendship:

Τελικά το είχα αυτο το repair .

Το RSD που μου δώσανε δεν έχει μέσα μανιουαλς για τα παλιότερα 4 βαλβίδα boxer δηλαδή τα 1100-1150 παρά μόνο για τα 1200.

Οπότε αν έχει κάποιος το RSD που να περιέχει και το 1150....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eιμαι σιγουρος οτι εκτος απο τη "βιβλο" των oilheads απο το advrider ειχα και το repair manual σε pdf, γιατι θυμαμαι συγκεκριμενα σε εικονες τη διαδικασια μετρησης σωστων αποστατων για την προφορτηση του ρουλεμαν στο καρνταν, θα ψαξω τα κιταπια μου απο το μακρυνο 2012 και θα σου πω.


*Edit: για αρχη υπαρχει αυτο> BMW R 1150 GS REPAIR MANUAL Pdf Download | ManualsLib

Και μπορει να ειναι κι αυτο> http://ironbrothersmc.com/motors/BMW/BMW_R1150GS_Repair_Manual.pdf σε κατεβασημο αρχειο αλλα ειμαι σε δεδομενα κινητης και δεν θελω να τα φαω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Eιμαι σιγουρος οτι εκτος απο τη "βιβλο" των oilheads απο το advrider ειχα και το repair manual σε pdf, γιατι θυμαμαι συγκεκριμενα σε εικονες τη διαδικασια μετρησης σωστων αποστατων για την προφορτηση του ρουλεμαν στο καρνταν, θα ψαξω τα κιταπια μου απο το μακρυνο 2012 και θα σου πω.


*Edit: για αρχη υπαρχει αυτο> BMW R 1150 GS REPAIR MANUAL Pdf Download | ManualsLib

Και μπορει να ειναι κι αυτο> http://ironbrothersmc.com/motors/BMW/BMW_R1150GS_Repair_Manual.pdf σε κατεβασημο αρχειο αλλα ειμαι σε δεδομενα κινητης και δεν θελω να τα φαω...

Τα ίδια είναι αυτά και το έχω ήδη.

Ψάχνω κάτι πιο αναλυτικό για πιο δύσκολες εργασίες πέρα από το σερβις. Αν δεν βρεθεί σε ψηφιακή μορφή θα αγοράσω έντυπη.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πιο αναλυτικο??? Πχ το λινκ στο manualslib σιγουρα δειχνει πως να κανεις ολο το μηχανακι βιδες και να το ξαναδεσεις!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πιο αναλυτικο??? Πχ το λινκ στο manualslib σιγουρα δειχνει πως να κανεις ολο το μηχανακι βιδες και να το ξαναδεσεις!
Οσο αγορά το μοτέρ είναι οκ.

Αλλά σε κάποια άλλα κεφάλαια δεν έχει αρκετές φωτογραφίες για αυτό ψάχνω κάτι πιο αναλυτικό.
 
Top Bottom