Rev it outback 3

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα σε όλους. Είμαι στο ψάξιμο για στολή και σκέφτομαι για 4 εποχών. Είδα την συγκεκριμένη και είπα να ρωτήσω γιατί παλιότερα ήταν πολύ καλή εταιρεία. Ισχύει ακόμα?
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πολύ καλή εταιρεία κ δεν δίνεις νεφρό.
Έχω χειμωνιάτικη κ θερινή, όλα οκ.
Όχι το μοντέλο που ανεφερεις αλλά θεωρώ ότι δεν αλλάζει κάτι...
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Οποίος μπορεί να φοράει στην Ελλάδα όλο τον χρόνο στολή 4 εποχών του βγάζω το καπελο.

Το καλοκαιρινό μπουφάν είναι απαραίτητο για εμένα.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Πιστεύω ότι όταν λένε 4 εποχών δεν εννοούν το δικό μας καλοκαίρι.
Λογικό αλλά εμείς εκεί την πατάμε. Πολλοί νομίζουν ότι θα πάρουν ένα και θα ξεμπερδεύουν αλλά θα έρθει το ελληνικό δυναμικό καλοκαιράκι που θα θέλουν να βγάλουν τις πέτσες τους.

Για αυτό το ανέφερα και μόνο.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ναι το καταλαβαίνω. Γνωρίζω ότι θα χρειαστεί και καλοκαιρινό αλλά τουλάχιστον να κάνει την δουλειά του άνοιξη- φθινόπωρο γιατί και τότε έχουμε ζέστη...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το διάστημα που κάνει καύσωνα συνήθως δεν κάνω εξορμήσεις λόγω δουλειάς...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ναι το καταλαβαίνω. Γνωρίζω ότι θα χρειαστεί και καλοκαιρινό αλλά τουλάχιστον να κάνει την δουλειά του άνοιξη- φθινόπωρο γιατί και τότε έχουμε ζέστη...
Όλα αυτά είναι ιδανικά για τέτοιες εποχές.. Οσο κ ότι απο αυτές υπαρχουν βέβαια γιατί φετο μέχρι του ΑηΔημητρη καλοκαιρινό έπαιζε...
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Εγώ σαν κάτοχος ενός outback νομίζω του 2 είμαι πολύ ικανοποιημένος σίγουρα έχω κ ένα καλοκαιρινό μπουφάν αλλά τον περισσότερο χρόνο τον βγάζω με αυτό. Μείονεκτημα κ γενικά της συγκεκριμένης εταιρίας είναι ότι δεν έχει πακέτο κ την προστασία πλάτης. Θα μου πεις μικρό κόστος αλλά εγώ από αμέλεια ακόμα δεν την έχω βάλει! Γενικά όμως σα μπουφάν το έχω λιώσει κ είναι ανθεκτικό εκτός από του ότι μου ξεκόλλησε ένα αντανακλαστικο το προτεινο ανεπιφυλακτα. Value for money
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Το αγόρασα πριν κανά μήνα, σταθερά ποιοτική η rev'it. Παλιότερα είχα το Cayenne κι ένα ακόμη χειμερινό που δεν θυμάμαι όνομα μοντέλου, καλοκαιρινό έχω το Air (ή κάπως έτσι). Το καλοκαίρι δεν παλεύεται με 4 εποχών εκτός αν κινηθείς βράδυ στην επαρχία, μια δροσούλα την έχει. Μου έχει τύχει να παγώσω στην Χαλκιδική. Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, VFM. Προχωράς άφοβα..
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ πάλι είμαι σχετικά απογοητευμένος από το Revit Voltiac που αγόρασα. Σίγουρα είναι από τα φθηνά της μοντέλα αλλά δεν είναι καθόλου ζεστό. Σαν εφαρμογή και σχέδιο είναι ωραίο πάντως. Ποιοτικά έτσι και έτσι. Δεν ξέρω αν θα ξαναγόραζα. Έχει πάντως βελτιωθεί πολύ σαν design από όταν πρωτοβγήκε σαν εταιρεία, είχα πάρει παλιά παλιά ένα μπουφάν της από το MAC (αν το θυμάται κανένας) στην γωνία Καλλιρόης και Βουλιαγμένης. Το οποίο πάλι είχε πρόβλημα και το άλλαξα με ένα Spidi :D
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Και εμένα δεν μου άρεσε το outback,
Είχα το προηγούμενο βέβαια, η απτή ποιότητα δεν ήταν αυτή που ήθελα σε σχέση με dainese ίσης αξίας.
Πάντα έπρεπε τον χειμώνα να φοράω φουλάρι λαιμού γιατί έμπαζε πολύ αέρα μεταξύ κράνους και γιακά.
Ούτε χρόνο δεν το κράτησα.
Τα φερμουάρ στα μανίκια τα είχε στο επάνω μέρος και στην βροχή πέρναγε νερό και κατέληγε μέσα στα γάντια :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το τεσσάρων εποχών Scott που έχω (All Terrain αν θυμάμαι σωστά), το φοράω και καλοκαίρι, ανοίγει πολύ. Είναι θέμα ανθρώπου το καλοκαίρι, το τι αντέχει ο κάθε ένας μας. Ποιοτικά φαινόταν "περίεργο" το ύφασμα γιατί ήταν μαλακό και παράξενα άνετο, στην πράξη όμως με διέψευσε με μηδέν φθορές παρά την καθημερινή χρήση χειμώνα/καλοκαίρι και κάποιες μικρές πτώσεις. Ξαναπήρα καλοκαιρινό γιατί ήθελα κάτι πιο "χαρούμενο" σε λευκό που λεκιάζει με την σκέψη φυσικά, αλλά δεν καταλαβαίνω διαφορά το καλοκαίρι με το ένα και με το άλλο. Συν ότι σε μιά μεγάλη ημέρα το πολλών εποχών κλείνει το βράδι.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αν κινείσαι ΜΕΣΑ στην Αθήνα, με κίνηση/φανάρια/μπλοκάρισμα τότε ακόμα και το πιο διαμπερές είναι αρκετά δύσκολο να το αντέξεις, πόσο μάλλον ένα 4 εποχών. Η εσωτερική φόδρα γίνεται μαρτύριο κολλώντας στο δέρμα. Για διαδρομές όμως που υπάρχει ροή αέρα, τότε φαντάζομαι πως μπορεί να αντέχεται ένα με αεραγωγούς.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Καλοκαίρι μέσα στην Αθήνα ότι μπουφάν και να βάλεις θα την ακούσεις ...
Το θέμα νομίζω είναι κυρίως για τις βόλτες - ταξίδια.

Εγώ έχω 4 εποχών της Ιταλικής Clover που είναι πιο προσαρμοσμένο στο κλίμα του Ευρωπαϊκού νότου, σε σχέση με αυτά πιο βόρειων κατασκευαστών, από τι είχα δει πριν λίγα χρόνια που το αγόρασα .
Χρώματα παίρνω πάντα ανοιχτά με το νου μου στις ζέστες. Εντάξει χάνουν λίγο σε κομψότητα....:D

Το πρόβλημα με τα 4 εποχών που έχω εντοπίσει εγώ είναι ότι το καλοκαίρι που αφαιρούνται οι επενδύσεις το μπουφάν χάνει την εφαρμογή του και γίνεται λίγο "πλούσιο" με αποτέλεσμα να κοπανάει όταν τα χλμ ανέβουν.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και εγώ είμαι της γνώμης ότι κάθε εποχή έχει το μπουφάν της.
Και ο χειμώνας με τα πολλά κρύα το deinese... Μονο με αυτο δεν κρυώνεις
Από 10 βαθμούς και πάνω όλα κάνουν δουλειά
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Με ένα 4 εποχών οποιοδήποτε σού αρέσει και κάθεται μαζί με καλοκαιρινό είσαι σούπερ.
Τα 4 εποχών είναι πιο ζεστά από τα απλά χειμερινά λόγω τής αδιάβροχης που είναι μπουφανακη.
Με ένα ζεστό χειμερινό ίσως χρειαστείς και τρίτο πιο ελαφρύ για άνοιξη φθινόπωρο που στην Αθήνα κάνει πολύ ζέστη
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Αν θέλεις να διαθέσεις περισσότερα χρήματα ρίξε μια ματιά στο Clover Crossover .
Για πιο οικονομική λύση , στα λεφτά του Οutback δηλαδή ,ρίξε μια ματιά στο
Siima Sibirsky .


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αν θέλεις να διαθέσεις περισσότερα χρήματα ρίξε μια ματιά στο Clover Crossover .
Για πιο οικονομική λύση , στα λεφτά του Οutback δηλαδή ,ρίξε μια ματιά στο
Siima Sibirsky .


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ,θα το κοιτάξω.Έχω δεί και το Andes της Alpinestars και της dainese το Tempest-2. Ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε στο outback είναι ότι το παντελόνι το βγάζει και σε πίο κοντό αλλά και η φαρδιά γραμμή του,γιατί θέλω να το φοράω πάνω από την μπότα.
 
Top Bottom