Rev it outback 3

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
πολυ καλη τιμη και με πλατη...
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Τελικά σήμερα παρήγγειλα απο motoraid το sand 3 της revit.Το έχει με 20% έκπτωση οπότε είπα να κάνω ένα δωράκι στην αφεντιά μου....
Έχει τρελή τιμουλα .
Κάνα 50αρι πάνω το δίνει ο αμεσως φθηνοτερος.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Έχει τρελή τιμουλα .
Κάνα 50αρι πάνω το δίνει ο αμεσως φθηνοτερος.
Έχει κυκλοφορήσει το sand 4 στο αμέρικα οπότε ίσως έπαιξε και αυτό τον ρόλο του για την έκπτωση, αλλά όπως και να έχει είναι δελεαστική τιμή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελικά σήμερα παρήγγειλα απο motoraid το sand 3 της revit.Το έχει με 20% έκπτωση οπότε είπα να κάνω ένα δωράκι στην αφεντιά μου....
Καλοφόρετο...!
Ενδεχομένως θα μπορούσες να παίξεις λίγο ακόμη με την τιμή μέσω του παρακάτω link... ;)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στο 2 αναφέρει ότι δεν γίνεται έξτρα έκπτωση στα ήδη εκπτωτικά προϊόντα .
Μάλλον δεν πάει παρακάτω
Για αυτό είπα ενδεχομένως Γιάννη...;)
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Είχα το sand απο το 11 μέχρι πέρυσι. Είναι 4ων εποχών παρεμφερες με το Outback , με περισσότερους αεραγωγούς.
Λιγα για την ποιότητα και το concept με τις αφαιρούμενες επενδύσεις: Το φόραγα κάθε μέρα, όλο το χρονο. Το dwr χάθηκε μετά από μια 2ετια και όσες φορές και αν δοκίμασα να το επανεγκαταστησω με κάποιο προϊόν (πχ tx-nikwax) ποτέ δεν κράταγε όσο το καινούριο. Η αδιάβροχη μετά από μια 3ετια επισης άρχισε να αποσυντίθεται και δυστυχώς η revit δεν την δίνει σκέτη.
Σαν λυση φόραγα ένα λεπτό αδιαβροχο gore-like μεσα από το μπουφάν που οκ κάνει δουλειά, αλλά το μπουφάν χωρίς dwr μαζεύει πολύ νερό.
Πέρυσι βαρέθηκα την όλη ιστορια και αντικατέστησα το sand με ένα μπουφαν που έχει laminated μεμβράνη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πάντως, από την δική μου εμπειρία και από αυτά που διαβάζω γενικότερα, γίνομαι όλο και πιο σίγουρος ότι δεν αξίζει να δίνεις πολλά χρήματα για επώνυμα μπουφάν. Υπάρχουν πλέον αξιόλογες οικονομικές λύσεις (είτε σαν στοκ, είτε από λιγότερο επώνυμες εταιρείες - αρκεί να σου κάθονται σωστά σαν εφαρμογή) που μπορείς να λειώνεις στην χρήση και στα 3-4 χρόνια να το αλλάζεις χωρίς 2η σκέψη. Ακόμα και επώνυμα μπουφάν που είχα, κάπου εκεί χάνανε την αδιαβροχοποίηση, σακουλιάζανε από την χρήση και τα πλυσίματα, χαλάγανε φερμουάρ.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το sand 3 σε αυτή την εκπτωτικη τιμή είναι πιο εύπεπτο.
Τα 4μιση όχι ,με τιποτα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως, από την δική μου εμπειρία και από αυτά που διαβάζω γενικότερα, γίνομαι όλο και πιο σίγουρος ότι δεν αξίζει να δίνεις πολλά χρήματα για επώνυμα μπουφάν. Υπάρχουν πλέον αξιόλογες οικονομικές λύσεις (είτε σαν στοκ, είτε από λιγότερο επώνυμες εταιρείες - αρκεί να σου κάθονται σωστά σαν εφαρμογή) που μπορείς να λειώνεις στην χρήση και στα 3-4 χρόνια να το αλλάζεις χωρίς 2η σκέψη. Ακόμα και επώνυμα μπουφάν που είχα, κάπου εκεί χάνανε την αδιαβροχοποίηση, σακουλιάζανε από την χρήση και τα πλυσίματα, χαλάγανε φερμουάρ.
Καλώς η κακώς "φτηνό" μπουφάν δεν έχω πάρει ποτέ. Όντως ακόμα και το lifetime warranty goretex δεν ζει πολλά χρόνια. Δεν ξέρω αν θα ήθελα να έχω πέσει με μπουφάν των 150 ευρώ στην ΑΟ κάποτε, δεν θα ήθελα να κάνω τέτοιο τεστ ξανά ποτέ γενικότερα. Αλλά κάτι στο καλό πληρώνεις με το 500ρικο, τουλάχιστον εκεί αποδίδω την έλλειψη τραυματισμών μέχρι τώρα. Ακόμα και τα προστατευτικά της Scott που είναι πολύ μικρά σε σχέση με τα Dainese δεν με άφησαν να νιώσω πτώση. Φερμουάρ μεγάλη πληγή της Dainese, στα Scott δεν νιώθουν, υπό διερεύνηση τα Revit :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μόνο κακό στον ακριβό εξοπλισμό, είναι ότι τα φοράς πολλά χρόνια επειδή δεν χαλάνε και τα βαριέσαι.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Παρέλαβα σήμερα το τζάκετ και δηλώνω ενθουσιασμένος με την ποιότητα της εταιρίας και την εφαρμογή του επάνω μου. Ερώτηση το αποθηκεύω στην κρεμάστρα η ξάπλωμένο;
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Παρέλαβα σήμερα το τζάκετ και δηλώνω ενθουσιασμένος με την ποιότητα της εταιρίας και την εφαρμογή του επάνω μου. Ερώτηση το αποθηκεύω στην κρεμάστρα η ξάπλωμένο;
Ορειβατική ερώτηση
 
Top Bottom