Revit offtrack γνώμες

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Καλημέρες καλο μήνα και χρόνια πολλά.
Θα ήθελα γνώμες για αυτό το μπουφάν.
Συγκεκριμένα,επειδή το βρίσκω πολύ ωραίο,και μου κάθεται πολύ ωραία κιόλας,θέλω να ρωτήσω γιατί δίχτυωτο ύφασμα στους ώμους και ωμοπλάτη πίσω..
Για το κρύο κυρίως.η βροχή θα μπαίνει αλλά φοραω αδιάβροχο και αν δεν προλάβω έχω διαβάσει σε κριτικές ότι δεν περνάει μέσα από τη μεμβράνη το νερό.
Για το κρύο όμως ;δεν θα μπαζει το χειμώνα;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επειδή έχω το συγκεκριμένο μπουφάν να κάνω το σχόλιο μου.
Αυτό το μπουφάν είναι 4 εποχών αλλά αυτό το κατορθώνει με τις έξτρα επενδύσεις που διαθέτει και διαθέτει.... δυο! Διαθέτει μια θερμική επένδυση και μια εσωτερική αδιάβροχη επένδυση. Η κάθε μια από αυτές τις επενδύσεις (ή και οι δυο μαζί) φράζουν αυτήν την είσοδο αέρα ή οποία είναι έτσι και αλλιώς φιλτραρισμένη γιατί πίσω από το διχτυωτό υπάρχει έξτρα ύφασμα.
Το παίρνεις σίγουρα ένα νούμερο πάνω από το σύνηθες (έτσι και αλλιώς η Revit έχει στενές γραμμές). Αν αγοράσεις και τις προστασίες θώρακα και πλάτης καλό θα είναι να το δοκιμάσεις με αυτές φορεμένες γιατί αλλάζει πολύ η εφαρμογή στο σώμα.
Είναι από τα πολύ λίγα μπουφάν που διαθέτει αναμονές για προστασίες στο στήθος και αυτό το κάνει ένα πραγματικά On/Off μπουφάν.
Τα διχτυωτά που έχει στο άνω τμήμα του θώρακα και στην ωμοπλάτη θα τα εκτιμήσεις πολύ στη πρώτη χωμάτινη βόλτα που οι ταξιδιωτικές ταχύτητες θα χαμηλώσουν. Και δε θα σε φτάσουν, θα ξεκουμπώσεις και τους εξαερισμούς που έχει στο ύψος του στήθους. Εγώ με 16 βαθμούς κελσίου έσκασα.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Με είχε προβληματισει η αγορά του.
Σίγουρα έχει πολύ καλούς εξαερισμους για τους θερμούς μήνες.
Για τις βροχές όμως κ το κρύο ακολούθησα την τακτική, όσο γίνεται μακριά από το σώμα!
Θεώρησα δηλαδή ότι σε βροχή ή κρύο τα τρυπητα πάνελ επιτρέπουν στο νερό κ στο κρύο, να περάσουν από το εξωτερικό κέλυφος για να τα υποδεχτούν τα εσωτερικά layers, άρα ήρθαν κοντά στο σώμα!!
Είναι όμως πραγματικά πανέμορφα!
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Επειδή έχω το συγκεκριμένο μπουφάν να κάνω το σχόλιο μου.
Αυτό το μπουφάν είναι 4 εποχών αλλά αυτό το κατορθώνει με τις έξτρα επενδύσεις που διαθέτει και διαθέτει.... δυο! Διαθέτει μια θερμική επένδυση και μια εσωτερική αδιάβροχη επένδυση. Η κάθε μια από αυτές τις επενδύσεις (ή και οι δυο μαζί) φράζουν αυτήν την είσοδο αέρα ή οποία είναι έτσι και αλλιώς φιλτραρισμένη γιατί πίσω από το διχτυωτό υπάρχει έξτρα ύφασμα.
Το παίρνεις σίγουρα ένα νούμερο πάνω από το σύνηθες (έτσι και αλλιώς η Revit έχει στενές γραμμές). Αν αγοράσεις και τις προστασίες θώρακα και πλάτης καλό θα είναι να το δοκιμάσεις με αυτές φορεμένες γιατί αλλάζει πολύ η εφαρμογή στο σώμα.
Είναι από τα πολύ λίγα μπουφάν που διαθέτει αναμονές για προστασίες στο στήθος και αυτό το κάνει ένα πραγματικά On/Off μπουφάν.
Τα διχτυωτά που έχει στο άνω τμήμα του θώρακα και στην ωμοπλάτη θα τα εκτιμήσεις πολύ στη πρώτη χωμάτινη βόλτα που οι ταξιδιωτικές ταχύτητες θα χαμηλώσουν. Και δε θα σε φτάσουν, θα ξεκουμπώσεις και τους εξαερισμούς που έχει στο ύψος του στήθους. Εγώ με 16 βαθμούς κελσίου έσκασα.
Ευχαριστώ .η αλήθεια είναι ότι με την επένδυση πλάτης δεν το δοκίμασα..
Άλλωστε με βαρύ κρύο άσφαλτο θα φοράς και ένα ισοθερμικό μέσα ή μια εχτρα μπλούζα.. η κάτι επιπλέον.
Για βροχή εγώ δεν βασιζομαι σε μεμβράνες μόνο παρά μόνο αν τύχει και με πιάσει.φοραω αδιάβροχο από πάνω..όχι πάντα ,πολλές φορές με προλαμβάνει η βροχή αλλά γενικά φοράω...
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Με είχε προβληματισει η αγορά του.
Σίγουρα έχει πολύ καλούς εξαερισμους για τους θερμούς μήνες.
Για τις βροχές όμως κ το κρύο ακολούθησα την τακτική, όσο γίνεται μακριά από το σώμα!
Θεώρησα δηλαδή ότι σε βροχή ή κρύο τα τρυπητα πάνελ επιτρέπουν στο νερό κ στο κρύο, να περάσουν από το εξωτερικό κέλυφος για να τα υποδεχτούν τα εσωτερικά layers, άρα ήρθαν κοντά στο σώμα!!
Είναι όμως πραγματικά πανέμορφα!
Ναι και μένα αυτά με κάνουν να διστάζω.αλλα η βροχή θέλει αδιάβροχο έξτρα.πιστευω γω..το κρύο φοβάμαι λίγο αλλά βλέπω ότι το φοράνε στο εξωτερικό σε εύρος θερμοκρασιών 2-3 κελσίου μέχρι 30 και πάνω ας πούμε...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για να μη παρεξηγηθώ. Δεν πιστεύω στα μπουφάν 4 εποχών, ούτε καν στα 3 εποχών. Δυστυχώς (από οικονομικής άποψης), κάθε εποχή έχει το μπουφάν της αν θέλουμε σωστή παροχή προστασίας από τους καιρούς (είτε κρύο, είτε ζέστη).
Το συγκεκριμένο μπουφάν είναι ένα πολύ καλό μπουφάν αλλά για χρήση On/Off, δεν είναι κατάλληλο για τουριστική χρήση.

Αν το δοκιμάσεις πρέπει να το δοκιμάσεις με τις προστασίες για να είναι πραγματικά σωστό πάνω σου.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Να πω την γνώμη μου για το παντελόνι της συγκεκριμένης σειράς. Συγκριτικά με το sand 3 που δοκίμασα το off track είναι λες και φοράω αθλητική φόρμα, σε άνεση κινήσεων, οπότε το προτίμησα.
 
Top Bottom