rieju-aventura

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
39 λίτρα ρεζερβουάρ...?:oops:
80€ βενζινα για να φουλάρει...:eek:
Ο κυρίαρχος του κυρ Κώστα απέκτησε ανταγωνιστή... :roflmao:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Rieju Aventura 500 Legend Αυτονομία έως και 1000χλμ (39 λιτρα) Ρόδες 18 21 9000 εβββρό 47,6 άλογα 190 κιλά άδειο Πιρούνι φουλ ρυθμίσεις. Μόνο ελατήριο πίσω

δε λέω... δε λέω....
καλό μαγαζάκι κι η φαντασία
Όσο ήταν μόνη έπαιζε δυνατά.
Τώρα με ΄'όλες τις Κινέζες σκούρα τα πράματα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Rieju Aventura 500 Legend Αυτονομία έως και 1000χλμ (39 λιτρα) Ρόδες 18 21 9000 εβββρό 47,6 άλογα 190 κιλά άδειο Πιρούνι φουλ ρυθμίσεις. Μόνο ελατήριο πίσω

δε λέω... δε λέω....
καλό μαγαζάκι κι η φαντασία
Όσο ήταν μόνη έπαιζε δυνατά.
Τώρα με ΄'όλες τις Κινέζες σκούρα τα πράματα
9000€ το είδες κάπου? Πάνω απο 6500 χλωμό
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Χωρίς να είμαι σίγουρος, κι εγώ για 8000-9000 είχα ακούσει. (το άρθρο λέει 8000 βέβαια)
Αυτό με τα άρθρα πρέπει να πέφτει παντόφλα. Το κάνω screenshot για να μην το χάσω...

'Σε μια μοτοσυκλέτα με δικύλινδρο σε σειρά κινητήρα 500 κ.εκ. που είναι πολύ πιθανό να έχουμε συναντήσει και σε άλλες μοτοσυκλέτες της κατηγορίας adventure και όχι μόνο, με μέση κατανάλωση 5 λίτρα στα 100 χλμ. θα αρκούσε ένα ρεζερβουάρ 18 λίτρων. Όμως η Rieju «προίκισε» το Aventura Legend με δύο ρεζερβουάρ, ένα 20 λίτρων στην κλασσική θέση και ένα ακόμη 19 λίτρων στην «ουρά» της μοτοσυκλέτας.'

Αφου είναι 100% Κινέζικο και υπάρχει στην Κίνα εδώ και χρόνια. Έχουν εικόνα τι γράφουν ή είναι βαλτοί να μας πείσουν ότι ξαφνικά όλοι ''έβγαλαν'' μηχανάκι απο μόνοι τους?!
Την συγνώμη μου στο ανυπόγραφο άρθρο, αλλά έλεος...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν ξέρω αν υπάρχει χρόνια αλλά η RIEJU το μόνο που το προίκισε έίναι ένα αυτοκόλλητο!!

Με δεδομένο πάντως πώς το QJmotors srt 550 (το alter ego του TRK500) κάνει μόλις 6 χιλιάρικα θα μου φαινόταν αυτοκτονία έτσι κι αλλιώς μια τιμή πάνω απο 6 χιλιάρικα αλλά να είχαμε να λέγαμε. Εκτός αν πιστεύουν πως επειδή εβαλαν δευτερο τεπόζιτο μπορούν να το πουλησουν σε τιμή CB500X. Καλά θα πάει αυτό..
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
8.990 euro Ιταλία


Εδώ πάλι λένε για 8000€. Όπου κάτσει η μπίλια.

Μου φαίνεται ναρκωτικά ληγμένα παίρνουν μερικοί δημοσιογράφοι. Δεν υπάρχουν αυτές οι τιμές για 500αρακι. Ο αρχηγός της κατηγορίας είναι το Honda CB500X και στην Ιταλία ξεκινάει στα 7300. Ένα Κινεζικο με ένα Ισπανικό όνομα θα κάνει 1500€ παραπάνω? Προφανώς πρόκειται για κάποιο λάθος τυπογραφείου. Μπορεί να προσέλαβαν πρώην υπαλλήλους από το mototriri και να συνέβη αυτό!. Πάνω από 6000€ άντε 6500€ στην Ιταλία δεν θα παίξει εκτός αν θέλουν να στολισουν καμιά βιτρίνα. Η λογική του όμως τιμή είναι για Ιταλία 5500-6000€ και αυτή νομίζω θα δούμε. Τώρα αν κάνω λάθος εγώ μάλλον η Rieju θα στοκαρει μερικά μηχανάκια παραπάνω να έχει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σαφώς. Και στα κινητά το είδαμε. Ξεκίνησαν φτηνά και σιγά σιγά έχουν ακριβύνει αρκετά. Όσο καθιερώνονται και όσο χτυπάνε τον ανταγωνισμό θα επιδιώξουν και το μεγαλύτερο κέρδος. Γι αυτό τώρα είναι ευκαιρία να ψωνίσεις STF που δεν τα εμπιστευεται ακόμα ο κόσμος! Μετά θα αγοράσεις ακριβά@!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σαφώς. Και στα κινητά το είδαμε. Ξεκίνησαν φτηνά και σιγά σιγά έχουν ακριβύνει αρκετά. Όσο καθιερώνονται και όσο χτυπάνε τον ανταγωνισμό θα επιδιώξουν και το μεγαλύτερο κέρδος. Γι αυτό τώρα είναι ευκαιρία να ψωνίσεις STF που δεν τα εμπιστευεται ακόμα ο κόσμος! Μετά θα αγοράσεις ακριβά@!
Ωχ παναήαμ...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
..... Γι αυτό τώρα είναι ευκαιρία να ψωνίσεις STF που δεν τα εμπιστευεται ακόμα ο κόσμος! Μετά θα αγοράσεις ακριβά@!
Συμφωνώ!!!! :p
Πούλησε σε εμένα την παλιομπουρούχα το wr που έχεις (θα κάνω μεγάλη θυσία για εσένα, να το ξέρεις :laugh:), πάρε μια καταπληκτική κινεζιά και άσε τα ...

Ωχ παναήαμ...
:ha :yew:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Συμφωνώ!!!! :p
Πούλησε σε εμένα την παλιομπουρούχα το wr που έχεις (θα κάνω μεγάλη θυσία για εσένα, να το ξέρεις :laugh:), πάρε μια καταπληκτική κινεζιά και άσε τα ...



:ha :yew:
Δε μου πάει η καρδιά ρε να σου φορτώσω το WRR... πάει αυτό.... με όλα αυτά που βλέπω με αυτό θα είμαι όταν κλείσω τα μάτια μου....
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τό έχω σταμπαρει τό άτιμο :inlove:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν δεν έχει μέχρι 7000€ το πολύ θα πάει άκλαυτο...

Αυτή τη στιγμή μοσχοπουλάνε τα VOGE 525DSX και νομίζω έχουν κάπου στα 6500€.
 
Top Bottom