RO-gsmaniacs road story

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχω πολλα βιντεο απο την action, τα οποια θα ανεβασω στην πορεια, γιατι θελουν αρκετο χρονο να ετοιμαστουν.
Θα ανεβασω συντομα και πληροφοριες με το κοστος αναλυτικα, τα εχει γραψει ολα η κυρα λενη!

Να ευχαριστησω παλι ολους οσους εχουν βαλει στο advride πληροφοριες απο τα ταξιδια τους, μου εκαναν το ταξιδι πιο ευκολο και διασκεδαστικο.

10 ημερες στα βαλκανια δεν μας επιασε βροχη καπου και γενικα δεν ειχαμε κανενα προβλημα με την υγεια μας και την μηχανη, εκτος απο 3 τσιμπηματα σφηκας, που αντιμετωπισαμε με αλοιφη και εξω απο την καλαμπακα , περασα τις γραμμες του τρενου λιγο πιο γρηγορα απο οτι επρεπε, με αποτελεσμα το πισω φτερο να βρισκεται καπου εκει σπασμενο
Το φτερο σπαει αν εχεις μια αφτερ εργαλειοθηκη και η μηχανη ειναι φορτωμενη
Εχω αφησει αλλο ενα πριν χρονια στην Ρουμανια
Ουτε ενα κλειδι δεν ειχα μαζι μου, να το βγαλω, γιατι τα εργαλεια τα εχω ολα στον Γκαντι:nnj:

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θελω να ευχαριστησω και τον ¨ασυνειδητο¨ εαυτο μου
Αυτη ειναι που ασυνειδητα με επαναφερει στην ταξη οταν ανοιγω το γκαζι ή πλαγιαζω παραπανω, ειναι αυτη που μου υπενθυμιζει οτι πρεπει να κανουμε μια σταση να ξεπιαστουμε και να δροσιστουμε, αυτη που με αφηνει να γινομαι μικρο παιδι, μανιακο με τα παιχνιδια του.....
Αυτη που ασυνειδητα με κανει να ταξιδευω οπως μου αρεσει

 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Κωστα τα ειπαμε και απο το τηλεφωνο...η Ρουμανια ειναι μια χωρα που εχει να δωσει πολλα, τοσο απο εικονες τοσο και απο πολιτισμο.
Σε ευχαριστουμε που το ανεβασες καθως οι πληροφοριες ειναι πολυτιμες και ειναι κριμα να τις κραταμε για τον εαυτο μας!

Η Ελενη κλασσικα, ειναι δυναμη!!!

Και του χρονου στο επομενο!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στανταρακι ήταν.....ότι θα βγει σούπερ...το ταξίδι ..οι φωτό..κ το ακούραστο ζεύγος..!!!!

Μπορεί να το έχεις σκεφτεί...αλλά εγώ θα στο πρότεινα...

Κρατάς το μπόξερ ..βάζεις καλάθι...παιρνεις τον εγγονό μαζί...κ έχεις το τέλειο πακέτο...!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μπράβο σας Κώστα, τέλεια περάσατε.... Αντε του χρόνου να μαστε καλά να ξανά πάμε....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Νομίζω πως - πέραν της αιτίας:(- η Χαρδαλοαπαγορευση σας βγήκε σε καλό! Τέτοια δυνατά σε γεύση ταξίδια δεν "κάθονται" οπότε τα θες..
Μακάρι όλα σας τα χιλιόμετρα να έχουν την αρμονία που μόνο ένα "ασυνείδητο alter ego" μπορεί να προσφερει;)!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σας αγαπώ και του 2 κωστακι :geek:
Όμορφα μέρη όμορφες φωτογραφίες!!!
 

Leftis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
Suzuki V-Strom 650
Ωραία μέρη, υπέροχες φωτογραφίες (όπως πάντα)! Να είστε καλά να ταξιδεύετε και να περνάτε όμορφα.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Μπράβο και στους 2 σας. Πολύ όμορφες εικόνες, σας ευχαριστούμε που τις μοιράζεστε μαζί μας !!
Αγαπώ Ρουμανία …..
 

Andr3as_Cfu

Μέλος
Όνομα
Andreas Spatoulas
Μοτό
BMW R1150GS
Προγραμματισε το φίλε... Εύκολο και οικονομικό ταξίδι.
Είναι στο πρόγραμμα τώρα τον Οκτώβριο να ανεβάσω το μηχανάκι από Κέρκυρα Βουκουρέστι όπου και μένω τώρα. Και σκέφτομαι που είναι καλύτερα για διανυκτέρευση... Σόφια η Βέλικο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι στο πρόγραμμα τώρα τον Οκτώβριο να ανεβάσω το μηχανάκι από Κέρκυρα Βουκουρέστι όπου και μένω τώρα. Και σκέφτομαι που είναι καλύτερα για διανυκτέρευση... Σόφια η Βέλικο...
Το βέλικο είναι σχετικά κοντά στο Βουκουρέστι
Η Σόφια είναι μια μεγάλη πόλη με όμορφο κέντρο.
Εγώ θα κοιτούσα και Φιλιππούπολη
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
I love you κάργα λέμε...!:inlove:
Πάντα τέτοια εύχομαι!
Οι εξαιρετικά χρήσιμες πληροφορίες και όμορφες εικόνες μας πήγαν ωραία βόλτα απόψε...
Ευχαριστούμε...! :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το κόστος αυτής της βόλτας, αναλυτικά κερασμένο από την κυρά λενη :p

Χλμ 3700
9 διανυκτερευσεις

Δωμάτια 357 ευρω
Βενζίνη 310 ευρω
Φαγητό-καφές-ποτά 320 ευρω
Διόδια 50 ευρω
Αξιοθέατα 48 ευρω

Φυσικα θα μπορούσε να βγει πιο οικονομικά, αν δεν ψάχναμε για καλό κατάλυμα και καλό φαγητό.
Τουλαχιστον 35 με 40% πιο οικονομικά.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Το κόστος αυτής της βόλτας, αναλυτικά κερασμένο από την κυρά λενη :p

Χλμ 3700
9 διανυκτερευσεις

Δωμάτια 357 ευρω
Βενζίνη 310 ευρω
Φαγητό-καφές-ποτά 320 ευρω
Διόδια 50 ευρω
Αξιοθέατα 48 ευρω

Φυσικα θα μπορούσε να βγει πιο οικονομικά, αν δεν ψάχναμε για καλό κατάλυμα και καλό φαγητό.
Τουλαχιστον 35 με 40% πιο οικονομικά.
Κ πάλι για τόσες μέρες κ χιλιόμετρα εξίσου οικονομικό είναι θεωρώ. Πολύ καλό μάλιστα!
 
Top Bottom