''Route 66'' Usa Historic road trip !

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Route 66 ή αλλιώς η '' Μητέρα των Δρόμων '' όπως έχει ονομαστεί .

Σχέδιο μεγάλο και απαιτητικό τόσο σε χρόνο και χρήματα όσο και σε προετοιμασία , ενοικίαση μηχανής στις ΗΠΑ , αεροπορικά εισιτήρια και τόσα άλλα πράγματα .

Δεν ξέρω αν αργήσει ή όχι αλλά ξέρω ότι κάποια στιγμή καλά να είμαστε θα γίνει .
Γιατί τα όνειρα πρέπει να πραγματοποιούνται !;)
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Route 66 ή αλλιώς η '' Μητέρα των Δρόμων '' όπως έχει ονομαστεί .

Σχέδιο μεγάλο και απαιτητικό τόσο σε χρόνο και χρήματα όσο και σε προετοιμασία , ενοικίαση μηχανής στις ΗΠΑ , αεροπορικά εισιτήρια και τόσα άλλα πράγματα .

Δεν ξέρω αν αργήσει ή όχι αλλά ξέρω ότι κάποια στιγμή καλά να είμαστε θα γίνει .
Γιατί τα όνειρα πρέπει να πραγματοποιούνται !;)

Ένα μήνα και 1000€ πάνω από ένα καλό nordkapp και το κανες!!!

Εισιτήρια αεροπορικά θα δυσκολευτής να βρεις γιατί ξεκινάς από Σικάγο και καταλήγει Καλιφόρνια, οι περισσότερες αεροπορικές δεν θα σου βγάλουν κάτι οικονομικό με άφιξη ανατολικά και αναχώρηση από δυτικά.

Όλες οι εταιρίες και πίστεψέ με υπάρχουν πολλές σου δίνουν την δυνατότητα να παραλάβει από την αρχή του "66" και να παραδώσεις στο τέλος, κάνα 8000χλμ αν δεν κάνω λάθος είναι το ταξίδι...

διαμονή και φαγητό στο δρόμο σχετικά οικονομικά και μπορείς να τα βρεις άφθονα και άνετα!!

Αν είσαι κοινωνικός παίζουν πολλοί συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές για να σε φιλοξενήσουν και να ρίξεις και άλλο το κόστος, συν ότι θα κάνεις και γνωριμίες!!

Όλες οι εταιρίες που ενοικιάζουν μοτοσυκλέτες μετά από τις 10 μέρες ενοικίασης ρίχουν ένα 10% το κόστος, επίσης όλες αυτές οι εταιρίες ενοικιάζουν στολές, κράνη, GPS Και ότι άλλο εξοπλισμό φαντάζεσαι και παίρνεις μια μοτοσυκλέτα έτοιμη για το όνειρό σου!!

Μακάρι να το κάνεις και το εύχομαι από την καρδιά μου!!!

ΥΓ:Μαρέσει να το αναπτύξουμε και να το δω να παίρνει σάρκα και οστά!!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350



Ν4pSt3R
με εναν πολυ προχειρο υπολογισμο χρειαζονται σιγουρα 5.000 ευρω για χρονικο διαστημα περιπου ενος μηνα.

Αυτο που με κραταει ακομα πισω σε ολα τα αλλα ειναι η συμφωνια με 1-2 ακομα φιλους για να ξεκινησουν ολα μετα.
Ολοι προτιμουν τα ευρωπαικα road trip λογω ελλειψης χρονου & χρηματος και ειναι λογικο φυσικα.

Για εταιρειες ενοικιασης ισχυει οπως ειπες η παραλαβη της μηχανης απο την αρχη της διαδρομης απο το Σικαγο και η παραδοση στο τελος αυτης στην Καλιφορνια .

Yπαρχουν ομως πολλοι ασταθμητοι παραγοντες ... ( las vegas κ.α. ) ;)

Διαμονη ( μοτελ) και φαγητο ειναι σχετικα φτηνα οντως .


Σε ευχαριστω για τις ευχες.:friendship:

Υγεια να υπαρχει & θα γινει να εισαι σιγουρος !:biker:


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs



Ν4pSt3R
με εναν πολυ προχειρο υπολογισμο χρειαζονται σιγουρα 5.000 ευρω για χρονικο διαστημα περιπου ενος μηνα.

Αυτο που με κραταει ακομα πισω σε ολα τα αλλα ειναι η συμφωνια με 1-2 ακομα φιλους για να ξεκινησουν ολα μετα.
Ολοι προτιμουν τα ευρωπαικα road trip λογω ελλειψης χρονου & χρηματος και ειναι λογικο φυσικα.

Για εταιρειες ενοικιασης ισχυει οπως ειπες η παραλαβη της μηχανης απο την αρχη της διαδρομης απο το Σικαγο και η παραδοση στο τελος αυτης στην Καλιφορνια .

Yπαρχουν ομως πολλοι ασταθμητοι παραγοντες ... ( las vegas κ.α. ) ;)

Διαμονη ( μοτελ) και φαγητο ειναι σχετικα φτηνα οντως .


Σε ευχαριστω για τις ευχες.:friendship:

Υγεια να υπαρχει & θα γινει να εισαι σιγουρος !:biker:


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φθηνότερα αεροπορικά θα βρείς περίπου Σεπτέμβρη που είναι και καλή εποχή για το αμέρικα..παίζουν ακόμα και με 380€ πάνε έλα από Κωνσταντινούπολη, το φαγητό σίγουρα δεν το λες και φθηνό, αλλά λές τσάμπα τα πολυκαταστήματα που μπορείς να εφοδιάζεσαι για κάποιοες μέρες αν όχι για όλες, ο παράγοντας LasVegas είναι καθαρά επιλογή η οποία μπορεί να σου κοστίσει και στο δρόμο για Βελιγράδι, κάτι που δεν πάιζει ρόλο στον παράγοντα ακριβό ταξίδι.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Όταν ήμουν τσοπεράς, σε τρυφερή ηλικία, ήταν ένα από τα πλάνα μέσα στο μυαλό μου... Σου εύχομαι ολόψυχα να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου!
Κι εμείς να το απολαύσουμε έστω μέσω των φωτογραφιών!

(μετέφερα το θέμα και στην κατάλληλη ενότητα)
 
Top Bottom