Royal Enfield Himalayan

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στα 40,000 χλμ χρειάστηκε ένα φρεσκάρισμα κεφαλής ….





Πάμε για βαλβίδες , κοκοράκια κτλ …
δεν μας τα πε καλά ο Ινδός απο ποιοτητα στα μέταλλα στο μοτέρ νομίζω.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Για βάλε μια φωτό κόκκορα
Δεν τα έβγαλα γιατί οπτικά δεν φαίνονταν κάτι, αλά το "ρουλεμανάκι" που πατάει πάνω στην βαλβίδα είχε λίγο τζόγο (είναι ενα βελονοειδές ρουλεμάν, τη είχε ακούσει λίγο το αξονάκι ).
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Είμαι σίγουρος πως το κόστος θα είναι πολύ χαμηλό. Τα καλά ενός απλού αερόψυκτου κινητήρα.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
το πρόβλημα υπήρχε και όταν το γύρισα σε μαμά κυλινδρισμό το προηγούμενο καλοκαίρι,
Τότε για λόγο που δεν ξέρω δεν αλλάξαμε τις βαλβίδες, δεν αναφέρθηκε κάν απο τον μάστορα και εγώ δεν το πρόσεξα, γνώριζα ...
κοιτάζοντας τις φωτογραφίες πρίν λίγο καιρό το είδα επειδή αυτήν την φορά ήξερα τι να κοιτάω


Οπότε λόγω ότι θα το βάλω σύντομα για πούλημα ήθελα να το φτιάξω για να το πάρει ο επόμενος (αν πουληθεί) όπως πρέπει ....
να μπορώ να πώ στην αγγελία, ασκόνιστο, αχάλαστο δεν το έχει δει το φώς του ήλιου και η αντανάκλαση του φεγγαριού, δεν έχει πατήσει ούτε χώμα ούτε άσφαλτο, δεν το έχει ακουμπίσει χέρι μαστορα κτλ ....
:D:D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Είμαι σίγουρος πως το κόστος θα είναι πολύ χαμηλό. Τα καλά ενός απλού αερόψυκτου κινητήρα.
αυριο η μεθάυριο που θα το πάρω και θα το μάθω θα το αναφέρω ...
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
"δεν το έχει ακουμπίσει χέρι μαστορα" Αυτό καλύτερα να μην το πεις!!

Έβαλες παραγγελία το νέο 452?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το πρόβλημα υπήρχε και όταν το γύρισα σε μαμά κυλινδρισμό το προηγούμενο καλοκαίρι,
Τότε για λόγο που δεν ξέρω δεν αλλάξαμε τις βαλβίδες, δεν αναφέρθηκε κάν απο τον μάστορα και εγώ δεν το πρόσεξα, γνώριζα ...
κοιτάζοντας τις φωτογραφίες πρίν λίγο καιρό το είδα επειδή αυτήν την φορά ήξερα τι να κοιτάω


Οπότε λόγω ότι θα το βάλω σύντομα για πούλημα ήθελα να το φτιάξω για να το πάρει ο επόμενος (αν πουληθεί) όπως πρέπει ....
να μπορώ να πώ στην αγγελία, ασκόνιστο, αχάλαστο δεν το έχει δει το φώς του ήλιου και η αντανάκλαση του φεγγαριού, δεν έχει πατήσει ούτε χώμα ούτε άσφαλτο, δεν το έχει ακουμπίσει χέρι μαστορα κτλ ....
:D:D:D:D
Γιατρέ μου!!! Λελουδι το μοτοσακο!

Πάντως μήπως ένα μέρος του θέματος έπαιξε μπαλιτσα ο υπερκυβισμος? Δεν θυμάμαι αν το είχες ανοίξει με την ευκαιρία που κάτι είχε βγάλει η το άνοιξες επ αυτου
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δεν μου άρεσε ποτέ πως δούλεψε με το κιτ, μετά τον άγραφο εγκέφαλο του Αποστολη δούλευε καλά αλλά έκαιγε αρκετά για τον κυβισμό του είχε μειωθεί η αυτονομία, όποτε αποφάσισα μιας και θα το καβάλαγε ο μικρός να το γυρίσουμε Μαμα.
Δεν είχαμε διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα ….
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εχθές έστειλα ένα DT200R σε φίλο μου στο Διδυμότειχο μέσω μεταφορικής. Εκεί στον προαύλιο χώρο της μεταφορικές ήταν σκεπασμένο ένα ολοκαίνουριο Himalayan 411 έτοιμο να φορτωθεί και να πάει κάπου στη βόρεια Ελλάδα.









Ήταν κάπως αστείο γιατί στο δρόμο παγαίνοντας να ξεφορτώσουμε το DT με τον Δημήτρη συζητάγαμε για το νέο Himalayan 450 το οποίο μας αρέσει πολύ και φαίνεται να πληροί κάποια επιθυμητά στάνταρ για μελλοντική χρήση. Ανυπομονώ να το δω από κοντά στην έκθεση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Cookies in real life.
 
Reactions: STF

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Οπότε είτε Ινδικο μηχανάκι είτε Ινδικο όνομα (Γκαντυ) έχουμε θέμα με τα κοκκορακια. Οκ..
Λογικό αφού ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού λόγω θρησκειών δεν τρώει βοδινό και χοιρινό τι μας έμεινε, τα κοκόρια ....
:D:D:D:D
 
Top Bottom