Royal Enfield Himalayan

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δεν με χάλασε ιδιαίτερα η καθυστέρηση...
Όχι ότι δεν μου έλειψε η μηχανή μου αλλά από την στιγμή που μου έδιναν άλλες μηχανές να κυκλοφορώ δεν ήταν και άσχημα
έιχα το bullet
τώρα έχω το continental
μένει να πάρω το interceptor και τελειώσαμε με τα enfield

Μετά θα αρχίσω τα Cfmoto

Για να μην βαριέμαι ....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν με χάλασε ιδιαίτερα η καθυστέρηση...
Όχι ότι δεν μου έλειψε η μηχανή μου αλλά από την στιγμή που μου έδιναν άλλες μηχανές να κυκλοφορώ δεν ήταν και άσχημα
έιχα το bullet
τώρα έχω το continental
μένει να πάρω το interceptor και τελειώσαμε με τα enfield

Μετά θα αρχίσω τα Cfmoto

Για να μην βαριέμαι ....
πάρε το inteceptor Που είναι ωραίο να μας πεις και τί λέει!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ινδός εναντίων Κινέζου ..... κερδίζει ο Ιάπωνας

Κερδίζει ο από πατέρα Ιάπωνα και μητέρα Ταϋλανδή, θέλεις να πεις.
Είναι ένα μηχάνημα που μου αρέσει πολύ και αξίζει κανείς να το δει και να το οδηγήσει. Θα σε ταξιδέψει ικανότατα σε άσφαλτο και χώμα.
Και στην Ελλάδα όσοι το έχουν και το χρησιμοποιούν για αποδράσεις μόνο καλά έχουν να πουν.

Ετοιμάζεσαι μήπως για κάποια μετάβαση Πάνο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Κερδίζει ο από πατέρα Ιάπωνα και μητέρα Ταϋλανδή, θέλεις να πεις.
Είναι ένα μηχάνημα που μου αρέσει πολύ και αξίζει κανείς να το δει και να το οδηγήσει. Θα σε ταξιδέψει ικανότατα σε άσφαλτο και χώμα.
Και στην Ελλάδα όσοι το έχουν και το χρησιμοποιούν για αποδράσεις μόνο καλά έχουν να πουν.

Ετοιμάζεσαι μήπως για κάποια μετάβαση Πάνο;
Τετοια λεγε Στεφανε και με βλεπω να πλησιαζω πιο συντομα στο honda απο ο,τι υπολογιζα :p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τετοια λεγε Στεφανε και με βλεπω να πλησιαζω πιο συντομα στο honda απο ο,τι υπολογιζα :p
Δημήτρη προχώρα άφοβα. Μπορεί αρχικά να κακοφανεί λίγο η μικρή του δύναμη, αλλά στη πραγματικότητα δε θα κολλήσει πουθενά. Έχει εξαιρετική ικανότητα στις χωμάτινες.
Το απλό αν και έχει μικρότερες διαδρομές έχει πιο σφιχτές αναρτήσεις και δουλεύει όπως είναι "μαμά" μια χαρά στο χώμα. Το Rally καλό θα είναι να επενδυθούν κάποια λίγα χρήματα για aftermarket αναρτήσεις για να μην είναι τόσο πολύ μαλακό.
Το περίεργο είναι πως στο μπροστινό του έχει μόνο η μία μπουκάλα ελατήριο το οποίο όμως είναι μεγαλύτερο από τα συνήθη. Οικονομία χρημάτων, οικονομία βάρους; Ποιος ξέρει. Ότι και να 'ναι η πατέντα της Honda δουλεύει μια χαρά.

Θα μας ενημερώσει και ο thanosxrv που έχει τη Rally έκδοση.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
ΟΚ, Πάνο στο εύχομαι ολόψυχα!
Σε ευχαριστώ Στέφανε, την έκανα μια σύντομη βόλτα εχθές, μου άρεσε, αλλά απέχουμε παρα πολύ απο σχέση και εν συνεχεία σε γάμο :D:D:D
 

PanosP

Μέλος
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
Yamaha Tenere 700, (x) Honda CRF 250 Rally
Το rally το είχα 2 χρόνια...σκυλί και σχολείο. Με βοήθησε πολύ να διώξω τον φόβο στο χώμα. Ναι η πίσω ανάρτηση είναι μαλακή. Του λείπει κάποιος θα πει η δύναμη, με 1-2 δοντια στο γρανάζωμα αποκτά καλύτερο νεύρο (το έχω δοκιμάσει σε μηχανάκι άλλου). Εχεις και τη ζελατίνα, πιασάρικος όγκος και στυλ :) Με λίγο αφρώδες στη σέλα και κάνει τα πάντα αρκεί να έχεις υπομονή στο ταξίδι. Το μόνο θέμα που είχα είναι οτι έγλυφε λαδάκι στο πώμα...απλά το άλλαξα και ήταν οκ. Και καλή κατανάλωση φυσικά
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Στο τέλος του βίντεο λέει ότι το crf του φωτογράφου πήγε παντού χωρίς να ζοριστεί σε αντίθεση με τον ινδο και τον κινέζο.
Οπότε κατέληξαν ότι ήταν πιο κατάλληλο για αυτού του είδους τις διαδρομές
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Δεν υποστηριζω κινεζο-ινδο(προσωπικα δεν μου αρεσουν),ομως η συγκριση με το χοντα ειναι Ατοπη.
Το χοντα πιο ελαφρυ και φτιαγμενο γι αυτο το τεραιν,ενα χωματινο με πινακιδες.
Ο ινδος πιο allround.
O κινεζος πιο ασφαλτινος κ απο στρωμα,με καθαρα ασφαλτινη πισω αναρτηση.
Επισης ο ινδος ON off λαστιχο,ο κινεζος για τις Σερρες(σχεδον οκ) και το χοντα καθαροαιμο τακουνι.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τι κάνεις όταν έχεις κάνει αρκετά χλμ με ένα Himalayan;

Μα φυσικά το πουλάς ....

και παίρνεις ένα ίδιο καινούργιο

Και πώς το στρώνεις ; η απάντηση στο παρακάτω βίντεο

 
Top Bottom