Royal Enfield Himalayan

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τον Στεργιο τον γνώρισα στην ασφαλτινη που κάναμε πρόσφατα, θα χαρώ να πάρω συμβουλές και στα χώματα μαζί του.
Όσο για το γνωστές… ποσά χρόνια οδηγάς Βαγγέλη; Ρητορική η ερώτηση. Εγώ τους ακούω όλους και βλέπω τον καθένα πως φέρει τον εαυτό του. Όποτε η γνώμη σου μετράει. Λίγο για το TKC80 με αγχωσες αλλά το ξεπεράσαμε αυτό στην πράξη! Χαχα
Νομίζω πρώτα πρέπει να του ζητήσεις συμβουλές μόδας, άρχισε απο εκεί.. Μετά θα περάσετε στην πλοήγηση, ένα ένα τα βήματα!

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, εντάξει είμαι στα χώματα αισίως 13 χρόνια, δεν είμαι απο τους πιο παλιούς αλλά το παλεύω και το αγαπάω και άμα ξέρω κάτι ή έχω μία γνώμη ή ενδεχομένως; μια συμβουλή και φανεί χρήσιμη είναι πάντα χαρά μου.

Για το TKC80 δεν είχα σκοπό να σε αγχώσω, το λάστιχο είναι αυτό που είναι! Φυσικά και ανταπεξήλθες αλλά θα έχεις συνολική εικόνα όταν δοκιμάσεις και κάτι άλλο. Στην πραγματικότητα όταν σου έδωσα το 640 πιο πολύ ήθελα να δεις και πως είναι ένας άλλο συνδιασμός ελαστικών περισσότερο αλλά εντάξει επειδή δεν εχεις ακόμα πολλές παραστάσεις δεν μπορούσες να αντιληφθείς τις διαφορές. Σε μερικές βόλτες θα είσαι μπόμπα και πιο χαλαρός. Ε
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Νομίζω πρώτα πρέπει να του ζητήσεις συμβουλές μόδας, άρχισε απο εκεί.. Μετά θα περάσετε στην πλοήγηση, ένα ένα τα βήματα!

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, εντάξει είμαι στα χώματα αισίως 13 χρόνια, δεν είμαι απο τους πιο παλιούς αλλά το παλεύω και το αγαπάω και άμα ξέρω κάτι ή έχω μία γνώμη ή ενδεχομένως; μια συμβουλή και φανεί χρήσιμη είναι πάντα χαρά μου.

Για το TKC80 δεν είχα σκοπό να σε αγχώσω, το λάστιχο είναι αυτό που είναι! Φυσικά και ανταπεξήλθες αλλά θα έχεις συνολική εικόνα όταν δοκιμάσεις και κάτι άλλο. Στην πραγματικότητα όταν σου έδωσα το 640 πιο πολύ ήθελα να δεις και πως είναι ένας άλλο συνδιασμός ελαστικών περισσότερο αλλά εντάξει επειδή δεν εχεις ακόμα πολλές παραστάσεις δεν μπορούσες να αντιληφθείς τις διαφορές. Σε μερικές βόλτες θα είσαι μπόμπα και πιο χαλαρός. Ε
Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να ζητήσει συμβουλές και οδηγίες για το πως βγάζεις σελφι "πουλί σταιλ" :D:D:D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ένα ακόμα αξιόλογο αληθινό review από έναν ωραίο τυπάκο.
περιμένουμε το δικό σου!!!

το πχιο ωραίo review από τον καλύτερο τυπάκο ;) ;) ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άσε τα "γλειψιματα"...δεν το πουλάει ο άνθρωπος...!!!!
Ούτε ο πορτοσάλτες δεν τα λέει έτσι για τον κούλη
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άσε τα "γλειψιματα"...δεν το πουλάει ο άνθρωπος...!!!!
όταν θα έρει η ώρα να αλλάξω το v-strom θα πάρω το κλρι το ορθόδοξο τοξίμισο! να γίνω επιτέλους μοτοσυκλετιστής
μπορεί και μηχανόβιος
μπορεί και όχι


όσο για τον άλλον τον μουσακαλί από πάνω... αυτό φίλε ήταν χοντρό, ούτε με 4 πάστες φούρνου και 3 πεινιρλιά δεν ξεπλένεται!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν το λες και ευχάριστο να βλέπεις σπασμένα πλαίσια, ανατιναγμενα μοτέρ σε μια έστω δύσκολη βόλτα στο Νεπάλ.. Πρέπει να φτιάξουν την αξιοπιστία οι Ινδοί.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Δεν το λες και ευχάριστο να βλέπεις σπασμένα πλαίσια, ανατιναγμενα μοτέρ σε μια έστω δύσκολη βόλτα στο Νεπάλ.. Πρέπει να φτιάξουν την αξιοπιστία οι Ινδοί.
Συμφωνώ απόλυτα, παρόλα αυτά, το μοντέλο είναι του 19, bs3 -bs4, στα καινούρια έχουν βελτιώσει πολλά πράγματα και ιδιαίτερα στα ευρωπαικά μοντέλα.
Η μεταλλουργία τους στα πρώτα μοντέλα ήταν τουλάχιστον απαίσια και επικίνδυνη. Θέλω να πιστεύω οτι δεν θα ανακαλύψω στο μέλλον τέτοια θέματα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό το τεσσαράκοντα ,σαν βουρδουλιές ακουστηκε ,να το ξες :pointu:
Ο αριθμός 40 είναι σημαντικός, τόσες μέρες έμεινε ο Ιωνάς στην κοιλιά του κτήνους, τόσες μέρες νήστεψε ο Μωυσής για να πάρει τις πλάκες με τις 10 εντολές, τόσες και ο Ιησούς στην έρημο, τόσες χρειάστηκε ο Μπρετ για να καταλάβει τα κύρια σημεία που έπρεπε να μας επικοινωνήσει για το βασιλικό ενφίλδιο, να αποδεχτεί ότι θα μας πάει με τον βουδιστικό ζεν τρόπο παντού σε 40 ημέρες, που κάλλιστα μπορεί να είναι κυλιόμενες σαν τις κρίσιμες δύο εβδομάδες που ακούμε εδώ και δύο χρόνια. Ο Ινδός τουλάχιστον έχει έναν πιο μακρινό ορίζοντα, γεμίζοντάς μας με αισιοδοξία για το μέλλον.

Όπως έχει πει ο μέγας φοίνιξ είμαστε χαλαροί και ολ ικνλούσιβ, οπότε αν κάποιος θέλει και βουρδουλιές όσο καβαλάει είμαι βέβαιος ότι μπορεί να βρει είτε Dom είτε Μαστιγοτουτόρο με κίνηση από την αλυσίδα. Οι έχοντες άξονα είναι αξιολύπητοι έτσι και αλλιώς και τώρα που το είπα το σύμπαν έλαβε το μήνυμα για τα επόμενα στο γκαράζ μου.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η άποψη του Μπρετ για το μεκανάκι μετά από τουρ ημερών τεσσαράκοντα στα Ιμαλάια


ρε ομορφόπαιδο, 3 ποστ πιο πάνω έχει βάλει ο σύντροχος το ίδιο ποστ. Μη σπαμάρεις το τόπικ του himalayan. Και δεν κάνει για ψηλούς και δεν έχει άλογα.. Έλα γειά σου..έφυγες.. έχει άλλα ποστ με μηχανάκια καμηλοπάρδαλεις να ασχοληθείς!!..:D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ρε ομορφόπαιδο, 3 ποστ πιο πάνω έχει βάλει ο σύντροχος το ίδιο ποστ. Μη σπαμάρεις το τόπικ του himalayan. Και δεν κάνει για ψηλούς και δεν έχει άλογα.. Έλα γειά σου..έφυγες.. έχει άλλα ποστ με μηχανάκια καμηλοπάρδαλεις να ασχοληθείς!!..:D
Η αλήθεια είναι ότι δεν το πρόσεξα καν, το έβγαλε ο σωλήνας πρόταση και είχα καιρό να δω Μπρετ, κατάλαβα γιατί έλειπε, μέχρι να φτάσει στο επόμενο ίντερνετ κόντεψε να αλλάξει χρόνο.

Με συγχωρείτε κύριοι γόβα στιλέτο, τα φιλιά μας στα ιστορικά Καμίνια και πέριξ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Ενδιαφέρον..
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650

Ενδιαφέρον..
Ελπίζω να μην είναι υδρόψυκτο ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ελπίζω να μην είναι υδρόψυκτο ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εδώ ένα επίκαιρο και ενδιαφέρον βίντεο από Ινδική πηγή. Απ οτι φαίνεται η RE εξελίσσει ένα νέο μοτέρ και μια ολοκαινουργια βάση. Παναγιώτη μου 40+ άλογα δεν βγαίνουν χωρίς υγροψυξη. Όπως φαίνεται και στο βίντεο το μοτερ ειναι υγροψυκτο.

Ο στόχος είναι το 390 adventure απ ότι καταλαβαίνω αλλά μάλλον με καλύτερες off road δυνατότητες εκτός αν προλάβει η ktm και βγάλει μια καλή R έκδοση.

Επίσης αναρωτιέμαι πως η Bajaj δενε χει παρουσιάσει κάτι παρόμοιο.

Οπως φαίνεται η κατηγορία αρχίζει να έχει ενδιαφέρον και εγώ παρακολουθώ στενά καθώς ένα όσο γίνεται compact, ελαφρύ adventure μηχανακι στα 400-500cc είναι του ενδιαφέροντος μου για all around μοτοσυκλέτα.

 
Top Bottom