Royal Enfield Himalayan

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Απο την κυριακάτικη βόλτα, λίγο μετα την Ευρωστινα.


Στάλθηκε από το ASUS_Z01HDA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στα μερη μου πηγες........ωραιο κ λιτο το εργαλειο......με ολα πας παντου....η βολτα μετραει τελικα !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στα μερη μου πηγες........ωραιο κ λιτο το εργαλειο......με ολα πας παντου....η βολτα μετραει τελικα !!!!!
Με αυτό πας και ωραία.... Δεν πας απλά για να πας.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Απο την κυριακάτικη βόλτα, λίγο μετα την Ευρωστινα.


Στάλθηκε από το ASUS_Z01HDA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διάβαζα αλλού ότι η εξάτμιση "βρίσκει" στην κάτω γωνία της βαλίτσας. Ότι τα καυσαέρια, δηλαδή, χτυπάνε στη γωνία της βαλίτσας. Ισχύει κάτι τέτοιο???
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Διάβαζα αλλού ότι η εξάτμιση "βρίσκει" στην κάτω γωνία της βαλίτσας. Ότι τα καυσαέρια, δηλαδή, χτυπάνε στη γωνία της βαλίτσας. Ισχύει κάτι τέτοιο???
Δεν εχω τις εργοστασιακές, οι δικές μου είναι η Givi Dolomiti, και οι βάσεις είναι απο τον Hitchcock.

Στις δικές μου δεν έχω τέτοιο θεμα, με το εργοστασιακό σετ δεν γνωριζω.


Στάλθηκε από το ASUS_Z01HDA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
ΓΙΑ ΒΑΛΕ δρομολογιο εχει ωραια μερη εκει.......εχω την εντυπωση χωρις να εχω δει από κοντα το εργαλειο ότι οι βαλιτσες είναι πολύ εξω από το σωμα της μηχανης .....πιθανον αν ηταν πιο κοντα να επαιρνε και μεγαλύτερες...καλους δρομους...συναντησα μια στην λετονια περσυ το καλοκαιρι που ερχοταν από ισπανια ο τυπος....
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
ΓΙΑ ΒΑΛΕ δρομολογιο εχει ωραια μερη εκει.......εχω την εντυπωση χωρις να εχω δει από κοντα το εργαλειο ότι οι βαλιτσες είναι πολύ εξω από το σωμα της μηχανης .....πιθανον αν ηταν πιο κοντα να επαιρνε και μεγαλύτερες...καλους δρομους...συναντησα μια στην λετονια περσυ το καλοκαιρι που ερχοταν από ισπανια ο τυπος....
Σχετικά με τις βαλιτσες, ήταν δωρο απο τον αντιπρόσωπο, είναι 36 λίτρα η κάθε μια, οι εργοστασιακές που δίνει η RE είναι 28 λίτρα η κάθε μια και κάθονται πιο κοντά στο σωμα της μηχανής με την δεξιά να είναι πανω απο την εξάτμιση, αυτές που έχω εγώ κάθονται πιο εξω και είναι δίπλα απο την εξάτμιση.

Είναι ελαφριά ποιο φαρδιές απο το τιμόνι.
Εχω και δυο αδιαβροχους σάκους που βάζω μπροστά 13 λίτρα έκαστος, για υπνοσακους κτλ. Δεν είχα ποτέ στο παρελθόν τόσο διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο

Δεν ξανά είχα βαλίτσες σε προηγούμενη μηχανή μου οπότε δεν μπορώ να πω λόγω εμπειρίας αν είναι καλά η όχι τοποθετημένες η αν θα μπορούσαν να είναι μεγαλύτερες κτλ.
Για την ώρα η χωρητικότητα τους μου αρκεί και μπορώ να δέσω και απο πανω τους κάποιο αλλο σάκο αν χρειαστώ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

Αυτο που μπορώ να πω είναι ότι το μηχανάκι είναι σταθερό κοντά στην τελική του και δεν το επηρεάζουν.
2 άτομα 80 κιλά ο καθένας συν κάποια συμπράγκαλα, αδιάβροχα, γκετες, τρίποδο, νερά, κάποια σνακς, κτλ κτλ
Ταξιδευαμε στην εθνική με μαξ 120-125 αν και αισθανόταν ποιο άνετα στα 110.
Κατανάλωση στα 4,5.

Στο χώμα μονο 2 φορές κατέβηκε ο συνεπιβατης, μια οταν μπήκαμε σε ενα ανηφορικό λούκι με πέτρες και δεν είχε δύναμη να βγει και με τους δύο μας πανω και σε μια απότομη ανηφόρα που ποιο πολυ φοβήθηκα εγω, δεν νομίζω ότι θα είχε θεμα με κάποιον αλλο ποιο έμπειρο αναβάτη.

Δεν είχα ξαναμπεί χώμα με δεύτερο άτομο ήταν και αυτο μια εμπειρία



Στάλθηκε από το ASUS_Z01HDA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τις βαλίτσες στις έκανε δώρο;
Μπράβο!!!
Αν και είναι πολύ νωρίς βέβαια,αλλά θα σε ρωτήσω.
Την ποιότητα κατασκευής σε περιφερειακά κλπ πως την βλέπεις;
Γιατί ας πούμε όταν είδα το μπενελι από κοντά απογοητεύτηκα λιγο.
Αν όντως εχουν κάνει βήματα μπροστά στο τομέα αυτόν,το 650 δείχνει ενδιαφέρουσα περίπτωση όταν βγει.
Ανάλογα και την τιμή βέβαια.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
τα μαρσπιέ είναι στη θέση τους??? γιατί έχουν φαγωθεί όλοι που είχαν δει εκείνο το βίντεο της παρουσίασης, ότι θα τα ψάχνετε στην πρώτη λακούβα...
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Μετά από 4000 χλμ δεν έχω χάσει ούτε βίδα.
Δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον αλλά μέχρι στιγμής όλα καλα.

Όσον αφορά τα περιφερειακά δεν έχω δεί κάποιο ψεγάδι, αυτό έχει να κάνει με το τί το συγκρίνεις και πάντα ισχύει το οτι πληρώνεις παίρνεις.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
τα μαρσπιέ είναι στη θέση τους??? γιατί έχουν φαγωθεί όλοι που είχαν δει εκείνο το βίντεο της παρουσίασης, ότι θα τα ψάχνετε στην πρώτη λακούβα...
αυτο με το βιντεακι και το μαρσπιε,απ οσο ξερω,ηταν στα πρωτα πρωτα μοντελα,μεχρι που διεκοψε την παραγωγη,ελυσε ολα τα προβληματα,τουλαχιστον ετσι λενε,και εκανε το comeback.
παντως και στα ξενα φορα που χαζολογαω,αρκετοι ειναι αυτοι που δε διστασαν και το πηραν και το χαιρονται οπως πρεπει,καθως και αρκετοι αυτοι που το αμφισβητουν ακομα.
περι ορεξεως βεβαια,λουκαν(ικο)οπιτα..

εγω θα το επερνα παντως ανετα.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Κι εγω θα το επερνα υπερανετα, το 650 τουλαχιστον! Να του πιεις το αιμα!
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
η διαδρομή αυτή είναι πολύ ωραια από εκει βγαινει μεχρι του πλανητερου στις πηγες...πρεπει καποι στιγμη να το κανουμε χαλαρα .....εμεις οι χωματινοι χαχα.....ανεβαινω που και που μεχρι το σαρανταπορο ......να το χαιρεσαι το εργαλειο...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
η διαδρομή αυτή είναι πολύ ωραια από εκει βγαινει μεχρι του πλανητερου στις πηγες...πρεπει καποι στιγμη να το κανουμε χαλαρα .....εμεις οι χωματινοι χαχα.....ανεβαινω που και που μεχρι το σαρανταπορο ......να το χαιρεσαι το εργαλειο...
Εμεις οι ασφαλτινοι ;;;
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
και εγω ασφαλτινος είμαι ...παει ο δρομος σιγα σιγα και το τοπιο είναι φοβερο αλπικο μπορω να πω
 
Top Bottom