Royal Enfield Himalayan

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ξεχνα τον todor εχει ..."κλεισει"...σαν μοτοσυκλετιστης...!!!!
όπως έλεγε και η λατρεμένη Ευριδίκη... πόσο λίγο με ξέρεις....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άστον να λέει μωρέ...
Σε λίγο θα τραγουδάει το νυχτερίδες κι αράχνες...
είπαμε ρε φίλε, είναι αργό... αλλά όχι και να πιάνει και αράχνες!!!!! έλεος δλδ :p
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ενδιαφέρουσα σύγκριση μεταξύ 4 μηχανών, που το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι είναι όλα κάτω από 500 κυβικά.

Ο τύπος τα νοικιάζει για να τα δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις ποιο σου κάνει για να το πάρεις.


Δεν χρειάζεται να πω πιο έχει βγει πρώτο στην μέχρι τώρα ψηφοφορία


 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Ενδιαφέρουσα σύγκριση μεταξύ 4 μηχανών, που το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι είναι όλα κάτω από 500 κυβικά.

Ο τύπος τα νοικιάζει για να τα δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις ποιο σου κάνει για να το πάρεις.


Δεν χρειάζεται να πω πιο έχει βγει πρώτο στην μέχρι τώρα ψηφοφορία


Το έχω δει, αν είχε κάνα άλογο παραπάνω. Έστω καμία φοράδα. Θα ήταν ότι πρέπει.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Κατάφερα και πήγα και αγόρασα και γρασαδόρο αλλά και γρασαδοράκι ...

η βίδα βγήκε απο την τρύπα που είχαμε κάνει πριν μερικές εβδομάδες



και στην θέση της μπήκε γρασαδοράκι



πρέσαρα και ότι γράσο είχα (μου είχε φέρει ένας φίλος και θα μου φέρει και άλλο) μέχρι που αρχισε να βγαίνει απο πάνω στη αρχή το παλιό γράσο και μετά βγήκε το νεο κατακόκκινο ...
Δυστυχώς δεν είχα αρκετό για να συνεχίσω μέχρι να βγεί και απο κάτω ....



με την ευκαιρία βάλαμε και την επέκταση βάσης για τον πλαινό ορθοστάτη, έχει μετρήσει είδη μια τούμπα το Himalayan στα Άγραφα γιατί βυθίστηκε στο χώμα το πλαινό ...



Αντε να μας αφήσουν να ταξιδέψουμε ....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κατάφερα και πήγα και αγόρασα και γρασαδόρο αλλά και γρασαδοράκι ...

η βίδα βγήκε απο την τρύπα που είχαμε κάνει πριν μερικές εβδομάδες



και στην θέση της μπήκε γρασαδοράκι



πρέσαρα και ότι γράσο είχα (μου είχε φέρει ένας φίλος και θα μου φέρει και άλλο) μέχρι που αρχισε να βγαίνει απο πάνω στη αρχή το παλιό γράσο και μετά βγήκε το νεο κατακόκκινο ...
Δυστυχώς δεν είχα αρκετό για να συνεχίσω μέχρι να βγεί και απο κάτω ....



με την ευκαιρία βάλαμε και την επέκταση βάσης για τον πλαινό ορθοστάτη, έχει μετρήσει είδη μια τούμπα το Himalayan στα Άγραφα γιατί βυθίστηκε στο χώμα το πλαινό ...



Αντε να μας αφήσουν να ταξιδέψουμε ....
Αμην....!!!!!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Και τί διαφορές έχει?
Νέα χρώματα
Κοσμητικές αλλαγές (πχ τα μπροστά κάγκελα έχουν άλλο σχήμα)
triper navigation (η στρογγυλή οθόνη δίπλα απο τα όργανα) συνδέετε με το κινητό σου με εφαρμογή της RE και σου δείχνει με βέλη που να πας.
switchable abs

Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Η μεγάλη αλλαγή για το μοντέλο του 2021 είναι το Royal Enfield Tripper, που αντικαθιστά την πυξίδα στα όργανα, προσφέροντας μέσω συνδεσιμότητας με το smartphone του αναβάτη, Turn-by-Turn πλοήγηση.

Επίσης η Himalayan διαθέτει νέα σέλα, νέα σχάρα πίσω, νέα σχάρα μπροστά και νέα ζελατίνα, για ακόμα πιο άνετο ταξίδι.

Τα βασικά του δομικά στοιχεία παραμένουν ως είχαν, με τον αερόψυκτο μονοκύλινδρο κινητήρα 411 cc που αποδίδει 24.3 hp, το ίδιο ατσάλινο σωληνωτό πλαίσιο και τις αναρτήσεις με διαδρομές ικανές για διπλή χρήση (200-180 mm μπροστά-πίσω αντιστοίχως).
Η μοτοσυκλέτα θα πωλείται στους εξής νέους χρωματικούς συνδυασμούς: Granite Black (μίξη ματ και γυαλιστερών μαύρων επιφανειών), Mirage Silver (ασημί), και Pine Green (πράσινο). Παράλληλα θα συνεχίσουν να διατίθενται οι 3 προηγούμενοι χρωματικοί συνδυασμοί Rock Red, Lake Blue καιGravel Grey.


Πηγή




 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Keep it simple, αλλα τοσο χρησιμο...

Να πως οι "τριτοκοσμικοι" ασιατες βαζουν τα γυαλιά σε εγχρωμες ταμπλετες που γίνονται ενυδρεία και ρετρο απλοϊκά αρα δε σπανε οργανα που δείχνουν τα μισα και κουδουνιζουν στις λακουβες...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να πούμε και ότι η πυξίδα μάλλον δουλεύει καλύτερα από την βλακεία με τα βελάκια. Χάντρες και καθρεφτακια.
 
Top Bottom