Scramblers...

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απόσταση από το τιμόνι έχουμε μετρήσει; γωνία γονάτων;
Είναι μια χαρά, σε αστική μετακίνηση τουλάχιστον και με ταχύτητα... Νόμιμη. Δυστυχώς όταν η φάση είναι "δώσε 17000 με τεστ του 15λεπτου εδώ γύρω" το μόνο που μένει είναι ότι στο πρώτο φανάρι "πήρε φωτιά" το δεξί πόδι και φαντάσου να πέσεις δεξιά... Ανεξίτηλο σημάδι για πάντα. Σκληρό όχι.

Ανάρτηση φρένα μου άρεσαν πολύ, θέση το ίδιο, το μοτέρ αναμενόμενα πεθαμένο αλλά ροπατο.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Είναι μια χαρά, σε αστική μετακίνηση τουλάχιστον και με ταχύτητα... Νόμιμη. Δυστυχώς όταν η φάση είναι "δώσε 17000 με τεστ του 15λεπτου εδώ γύρω" το μόνο που μένει είναι ότι στο πρώτο φανάρι "πήρε φωτιά" το δεξί πόδι και φαντάσου να πέσεις δεξιά... Ανεξίτηλο σημάδι για πάντα. Σκληρό όχι.

Ανάρτηση φρένα μου άρεσαν πολύ, θέση το ίδιο, το μοτέρ αναμενόμενα πεθαμένο αλλά ροπατο.
Κι εγω την ίδια εντύπωση αποκόμισα που το είχα και αρκετή περισσότερη ώρα. Στα μειον το βάρος του.
Το είχε ένας τύπος σε ένα 2ημερο offroad training που πήρα μέρος και πήγαινε εξαιρετικά!

Σχετικά με τις εξατμίσεις και τη ζέστη:
Στο μοντέλο 2022 και 23:
  • The catalytic converter is now located further back behind the legs to improve the heat issue.
  • Additionally, the Catalytic Converter is no longer part of the front header and is now integrated into the stock slip-on exhausts on 2022+ Triumph Scrambler 1200 models.
Γι΄αυτό πολλοί αλλάζουν στα καινούργια μοντέλα την εξάτμιση με αυτή των παλιότερων μοντέλων που δεν είχαν τον καταλύτη στην εξάτμιση.
Οπότε ουσιαστικά καταργείς τον καταλύτη και μειώνεται η ζέστη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οκ καλά μέχρι να πέσει δεξιά λοιπόν, όπου...

Μπήκα τώρα να δω και το θραξτον 1200 που έβαλαν USD επιτέλους, 14850 με τα έξτρα που διάλεξα, αναρτήσεις χωρίς ρυθμίσεις και θέλει και καθρέπτες γιατί αυτές οι μλκιες στα αντίβαρα είναι λολ.

Αισθάνεσαι μαλλιάς στην τοποθεσία Χινκλεϊ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Super Scam λέγεται, έχεις κάνει λάθος το όνομα.
 

Giokas

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Xsr 125 '22
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος άποψη ως κάτοχος ή λόγω test drive κάποιου Ducati urban enduro ή scrambler 800cc. Ίδιο κινητήρα έχουν, απλώς το πρώτο είναι ειδική έκδοση με ψηλό μπροστινό φτερό και άλλες μικροδιαφορές, αλλά έπαψε να βγαίνει πια. Το desert sled επίσης πολύ όμορφο και πιο χωμάτινο και ψηλό, αλλά πιο ακριβό. Έχω έναν ενδοιασμό για τα συγκεκριμένα scrambler από ότι έχω διαβάσει λόγω ύψους (1,88)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νέο μοντέλο Vog(u)e

al800 χαμηλό φαίνεται, VFM είναι όπως όλοι οι Κινέζοι, άσε πιά την Ιταλίδα για χατήρι Ασιατικού
αναμένεται και έκδοση 900 για δύσκολους πελάτες λένε ανεπιβεβαίωτες φήμες από το Σινικό Τοίχος.

http://instagr.am/p/Cyx7dbLIe_g/
 
Top Bottom