Scramblers...

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Χρειάζεται μια γωνιά στο φόρουμ για όλα τα νέα που αφορούν σε μοντέλα τύπου Scrambler. Και για πρώτο ποστ είναι για μία εταιρία που έχει συνδεθεί με την ιστορία των scrambler...
Το νέο Triumph 1200 Scrambler...που είναι καθοδόν για παρουσίαση και κυκλοφορία από το 2019. Με 21" τροχό από ό,τι φαίνεται. 24 Οκτωβρίου η πρώτη παρουσίαση.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
To 1200 Scrambler της Triumph είναι η απάντησή της στο Desert Sled της Ducati...που μέχρι στιγμής είναι το μόνο όχι μόνο στο όνομα Scrambler με διαδρομές ανάρτησης (μπρος-πίσω 200mm) που επιτρέπουν και χωμάτινες διελεύσεις με κάποιες αξιώσεις. Το θέμα είναι όμως απάντηση σε ποιο από όλα τα Desert Sled γιατί η Ducati μετά το 800αρι ετοιμάζει το 1100αρι Desert Sled. Ηδη κυκλοφόρησαν οι πρώτες εκδόσεις του 1100. Αυτή του Desert Sled 1100 αναμένεται για αργότερα.
Προς το παρόν στην Intermot παρουσιάστηκαν τα καινουρια 800αρια...του 2019. Cafe Racer, Full Throttle και καινούριο Desert Sled 800 με υδραυλικό συμπλέκτη τύπου slipper (μονόδρομος) με cornering abs, abs off road mode, led μπροστινό προβολέα και φλας...και διάφορα άλλα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και για αυτούς που αναρωτιούνται τι εστί Scrambler...πρόκειται για μηχανές δρόμου κατά βάση οι οποίες έχουν υποστεί μικρο-μετατροπές για να μπορούν να πηγαίνουν σε εκτός δρόμου διαδρομές...κάποιες περασμένες εποχές που μάλλον δεν υπήρχαν τα εντούρο κτλ...να κάτι τετοιο.

Σήμερα, με τις on-off μηχανές να είναι κατηγορία best seller, τα scrambler θα μπορούσαν να επιστρέψουν μόνο ως ρετρό πρόταση...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Χρειάζεται μια γωνιά στο φόρουμ για όλα τα νέα που αφορούν σε μοντέλα τύπου Scrambler. Και για πρώτο ποστ είναι για μία εταιρία που έχει συνδεθεί με την ιστορία των scrambler...
Το νέο Triumph 1200 Scrambler...που είναι καθοδόν για παρουσίαση και κυκλοφορία από το 2019. Με 21" τροχό από ό,τι φαίνεται. 24 Οκτωβρίου η πρώτη παρουσίαση.
Ωραία ιδέα...:ida:
Θα μπορούσες να ανοίξεις ένα νέο θέμα εδώ...Μαχητές του δρόμου.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το εβαλα στο ΓΕνικά γιατί στα On-OFF υπήρχαν συγκεκριμένα θέματα ανά εταιρία, ενώ αυτό το νήμα είναι μια κατηγορία από μόνο του. Επειδή τα πραγματικά Scrambler είναι και on και off το έβαλα στα Γενικά...Στους μαχητές δρόμου ταιριάζουν πιο πολύ τα bobber και οι τύπου brat...τα scrambler είναι πιο χωματερά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το εβαλα στο ΓΕνικά γιατί στα On-OFF υπήρχαν συγκεκριμένα θέματα ανά εταιρία, ενώ αυτό το νήμα είναι μια κατηγορία από μόνο του. Επειδή τα πραγματικά Scrambler είναι και on και off το έβαλα στα Γενικά...Στους μαχητές δρόμου ταιριάζουν πιο πολύ τα bobber και οι τύπου brat...τα scrambler είναι πιο χωματερά.
Όπως βλέπεις δημιουργήθηκε μια κατηγορία για τα scrabler στα on/off. Αν δεις τα θέματα στην ενότητα "Γενικά" είναι αυτό που λέει....., γενικά. Για όλες τις μοτό.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εχεις δίκιο, στα Γενικά θα χανόταν ένα τέτοιο θέμα. Ευχαριστώ για τη νέα κατηγορία. Πάντως και στα road warriors να εμπαινε δεν υπάρχει κανένα θέμα.Δείτε πού ταιριάζει καλύτερα και ας μπει εκεί. Όπως είπα και σε προσωπικό μήνυμα σε άλλο διαχειριστή...αυτά τα μοντέλα ανήκουν σε μια γενικότερη κατηγορία που λέγεται retro...δηλαδή σύγχρονες μοτό με σχεδιαστική άποψη όμως από το παρελθόν...Εκεί μέσα χωράνε και τα cafe racer και διάφορα άλλα.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Οταν το ειδα να περναει διπλα μου...επαθα σοκ!!!:inlove::inlove::inlove:Καποια στιγμη θα ηθελα ενα τετοιο για παρτη μου...:cool:
Θα σε γουσταρα πολυ με αυτο. Steeve Mcqueen κιεστ...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Οταν το ειδα να περναει διπλα μου...επαθα σοκ!!!:inlove::inlove::inlove:Καποια στιγμη θα ηθελα ενα τετοιο για παρτη μου...:cool:
Απλή, όμορφη, διαχρονική.
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Οταν το ειδα να περναει διπλα μου...επαθα σοκ!!!:inlove::inlove::inlove:Καποια στιγμη θα ηθελα ενα τετοιο για παρτη μου...:cool:

Κουκλα !!:inlove::inlove:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οταν το ειδα να περναει διπλα μου...επαθα σοκ!!!:inlove::inlove::inlove:Καποια στιγμη θα ηθελα ενα τετοιο για παρτη μου...:cool:
δλδ το ελικοφορο 800lovegs δεν ειναι δικο σου ????
δανεικο απο αλλον ???
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Να το δούμε αλλά με διαδρομή ανάρτησης 125mm και βάρος Multistrada 950...αντε KTM 1290 Super Adventure S στεγνό...δεν πας μακριά...Μακάρι να βελτιώσουν τις διαδρομές και να ρίξουν το βάρος καμια 15αριά κιλά. Βεβαια σε 2 βδομάδες παρουσιάζουν και το 1200 Scrambler με 21" τροχό και σίγουρα πιο off road χαρακτηριστικά...
 
Top Bottom