Scramblers...

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τους βουνίσιους θα τους αρέσει αυτή η εκδοχή πιο πολύ. Πήρε ένα ρετρο μηχανάκι και το μετέτρεψε σε adve...Εξακολουθώ να προτιμώ την Mars Explorer εκδοχή...ως λάτρης του Mad Max και λοιπών δυστοπικών ταινιών.
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Τους βουνίσιους θα τους αρέσει αυτή η εκδοχή πιο πολύ. Πήρε ένα ρετρο μηχανάκι και το μετέτρεψε σε adve...Εξακολουθώ να προτιμώ την Mars Explorer εκδοχή...ως λάτρης του Mad Max και λοιπών δυστοπικών ταινιών.

Κατι απο re Himalayan θυμίζει!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πολύ Ωραίο Video!
Αλλη μια απόδειξη ότι ,τα Πάντα είναι στα Χέρια!!

Βέβαια ,να μην παραβλέψουμε ότι:
  1. Ο Χεράς είναι Pro κ πληρώνεται να κανει promo για την εταιρία ,ανεξάρτητα με το τι κ πόσα θα σπάσει από την (τις) μοτό που του έχουν παραχωρηθεί.
  2. O ιδιοκτήτης που θα την πληρώσει σε τιμή βιτρίνας ,ακόμα κ τόσο χεράς να είναι ,δύσκολα θα την "πίνει" με ανάλογο τρόπο ,γιατί θα έχει να σκεφτεί κ το μετά...
 

Tyr198

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
Kawasaki ninja 300
Καλησπέρα!
Πήρα απόφαση επιτελους να πουλήσω τη μηχανή μου και θέλω να πάρω ένα μικρομεσαίο scrambler. Αν δεν σας κάνει πολύ κόπο θα ήθελα τη γνώμη σας ανάμεσα από δύο που μου έχουν γυαλίσει. Benelli Leoncino 250 η Brixton Felsberg 250???
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Tα brixton ειναι κουκλια και με κινητηρα suzuki αν δεν κανω λαθος . Εγω εκει θα πηγαινα
 

Tyr198

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
Kawasaki ninja 300
Tα brixton ειναι κουκλια και με κινητηρα suzuki αν δεν κανω λαθος . Εγω εκει θα πηγαινα
Τα στοιχεία που με τραβάνε προς το Brixton είναι σίγουρα η retro scrambler εμφάνιση και η ποιότητα του κινητήρα. Το Leoncino αν και έχει πιο συμβατική εμφάνιση και αυτήν την απαίσια LCD οθόνη προσφέρει ποιότητα σε όλες του τις λεπτομέρειες.
Κάνω δυνατή έρευνα αγοράς για να μην καταλήξω να το βαρεθω μετά από 2-3 χρόνια όπως και έγινε με την τωρινή μου μοτοσυκλέτα.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Τα στοιχεία που με τραβάνε προς το Brixton είναι σίγουρα η retro scrambler εμφάνιση και η ποιότητα του κινητήρα. Το Leoncino αν και έχει πιο συμβατική εμφάνιση και αυτήν την απαίσια LCD οθόνη προσφέρει ποιότητα σε όλες του τις λεπτομέρειες.
Κάνω δυνατή έρευνα αγοράς για να μην καταλήξω να το βαρεθω μετά από 2-3 χρόνια όπως και έγινε με την τωρινή μου μοτοσυκλέτα.
Αν βαρεθηκες το ninja σε 3 χρονια , αυτα θα τα βαρεθεις σε 3 μηνες

Γνωμη ΜΟΥ παντα
 

Tyr198

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
Kawasaki ninja 300
Αν βαρεθηκες το ninja σε 3 χρονια , αυτα θα τα βαρεθεις σε 3 μηνες

Γνωμη ΜΟΥ παντα
Είναι άβολο το Kawasaki να το οδηγείς πάνω από μια ώρα και τη μηχανή τη θελω και για λίγο ταξίδι, μικρές αποστάσεις 100-150 χλμ. Το ότι το βαρέθηκα είναι ίσως λάθος χαρακτηρισμός. Δεν καλύπτει τις επιθυμίες μου ειναι πιο σωστο
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Είναι άβολο το Kawasaki να το οδηγεί πάνω από μια ώρα και τη μηχανή τη θελω και για λίγο ταξίδι, μικρές αποστάσεις 100-150 χλμ. Το ότι το βαρέθηκα είναι ίσως λάθος χαρακτηρισμός. Δεν καλύπτει τις επιθυμίες μου ειναι πιο σωστο
Kαταλαβαινω τι λες , ναι.
Παντως για φορτωμα δεν ειναι κανενα. Αποστασεις των 200χλμ , θα σε καλυψουν και τα 2 ομως. Σε versys 300 ή vstrom 250 φτανει το budget σου? Νομιζω τρομερες επιλογες.
 

Tyr198

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
Kawasaki ninja 300
Kαταλαβαινω τι λες , ναι.
Παντως για φορτωμα δεν ειναι κανενα. Αποστασεις των 200χλμ , θα σε καλυψουν και τα 2 ομως. Σε versys 300 ή vstrom 250 φτανει το budget σου? Νομιζω τρομερες επιλογες.
Είναι και τα 2 που ανέφερες υπέροχα αλλά δυστυχώς απ'ότι προεβλεψες είναι θεμα budget. Δηλαδή τα 2 scrambler που συγκρίνω είναι στο όριό μου.
Επίσης χρειάζομαι κάτι με σχετικά άνετη θέση για συνεπιβάτη, πράγμα που το Ninja ΔΕΝ έχει.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Είναι και τα 2 που ανέφερες υπέροχα αλλά δυστυχώς απ'ότι προεβλεψες είναι θεμα budget. Δηλαδή τα 2 scrambler που συγκρίνω είναι στο όριό μου.
Επίσης χρειάζομαι κάτι με σχετικά άνετη θέση για συνεπιβάτη, πράγμα που το Ninja ΔΕΝ έχει.
αν παρεκλινεις απο τη κατηγορια scrambler , στην ιδια τιμη ειναι το TRK251 που ειναι για ταξιδακια οτι πρεπει και ανετο για συνεπιβατη. Θα το εχεις δει βεβαια , αλλά το αναφερω.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αθηνά από την Αυστραλία με αγάπη...συν Αθηνά και χείρα κίνει που λέμε...
Like her namesake the Greek Godess of Inspiration, 'Athena' is a compact street scrambler based on the Nemesis 400 Scrambler. Athena takes everything that makes a standard Nemesis Scrambler such a great ride, and dials it up to 11...από τη solinvictus

 
Top Bottom