Service πίσω ανάρτησης f800 gs

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Εχετε να προτείνεται κάποιον να στείλω την ανάρτηση για σέρβις μιας και δεν την έχω κάνει ποτέ και το χρειάζεται?
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Στον kshok είχα μείνει ευχαριστημένος. Θέλει την ανάρτηση στο χέρι όμως, αλλιώς πρέπει να γίνει συνεννόηση με συνεργείο που συνεργάζεται για βάλε βγάλε με extra χρέωση και χρόνο.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Στον kshok είχα μείνει ευχαριστημένος. Θέλει την ανάρτηση στο χέρι όμως, αλλιώς πρέπει να γίνει συνεννόηση με συνεργείο που συνεργάζεται για βάλε βγάλε με extra χρέωση και χρόνο.
Και πόσο είχε κοστίσει?
 

nikgoul

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Νικ
Μοτό
sh
Ρεμούνδος?
Στη βγάζει ο ίδιος απο όσο ξερω

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Θα την βγάλω εγω και θα την στείλω καθως είμαι απο Χαλκίδα.

Θελω να μαζέψω γνώμες για να καταλήξω στα σωστά χέρια..

Απο Ρεμούνδο έχουμε καλές εντυπώσεις?
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Κ εγώ kshock την είχα πάει,100€ πριν 6μηνες..Όπου κ να την στείλεις δεν θα έχεις θέμα δεν έχει κάποια δυσκολία η ανάρτηση από το f800gs..Ο Ρεμούνδος επισκευάζει κ αναρτήσεις που θεωρητικά δεν επισκευάζονται κ δεν τις αναλαμβάνει άλλος.. Όταν την βγάλεις τσεκαρε κ την πάνω βίδα μήπως έχει στραβωσει,εμένα είχε πέρα ελάχιστα, έχουν θέμα με την πάνω βίδα..
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Να πω εμπειρία μου και από τους 2, kshock και Ρεμούνδο αντίστοιχα
Από τον k shock άντεξε μέχρι να πετάξει λάδια ξανά περίπου 15.000 χιλιόμετρα με πολλή χώμα,από τον Ρεμούνδο μια βόλτα χώμα και πέταξε ξανά λάδια.Το μηχανάκι ήταν ένα TA650
 
Τελευταία επεξεργασία:

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Στο Ρεμούνδο σέρβις σε showa ανοιγομένο (f650gs dakar) πριν 19.000 χλμ με καθημερινή πόλη και χώμα ενίοτε. Λειτουργικό και ακούει στις μεταβολές των ρυθμίσεων ακόμα. Κόστος 150€.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Στο Ρεμούνδρο είχα πάει αρχικά και λόγω απειρίας μου, όταν του ζήτησα να αλλάξουμε ελατήρια για να είναι σωστό το sag, με έπεισε ότι είναι λάθος προσέγγιση η αλλαγή εάτηρίων και ότι θα μου την έφτιαχνε για τα κιλά μου αλλάζοντας λάδια και ποσότητα λαδιού. Κούτσουρο το μηχανάκι και στο χώμα δεν οδηγιόταν. Έφαγα και 2 σαβούρες μάλιστα λόγω κακής λειτουργίας μπροστινού σε πετρώδες έδαφος.

Μετά άλλαξα ελατήρια και λάδια μόνος μου στα μπροστινά και έστρωσε. Την πίσω την πήγα στον kshok και έγινε μια χαρά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Γεωργακόπουλο VGR πάω τις δικές μου. Μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στον Γεωργακόπουλο VGR είχα στείλει το δικό μου αλλά αρχίζει και δακρύζει μετά από μερικές χωματαδες.
Μίλησα με τον Σταύρο και μου είπε να την ξαναστειλω κάποια στιγμή.
Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει συμβεί αλλά ο άνθρωπος είναι συνεννόησιμος.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
με έπεισε ότι είναι λάθος προσέγγιση η αλλαγή εάτηρίων και ότι θα μου την έφτιαχνε για τα κιλά μου αλλάζοντας λάδια και ποσότητα λαδιού. Κούτσουρο το μηχανάκι και στο χώμα δεν οδηγιόταν.
Δυστυχώς βλέπω ότι δεν αλλάζει τροπάριο.

Να πω το εξής, με ενοχλεί σαν πελάτη ότι είναι πιο ακριβός από άλλους για την ίδια δουλειά, οι αλλοι συντηρούν μαγαζί υπαλληλους κλπ. Προς τιμήν του ήταν ο μόνος που ανέλαβε επιτυχημένα σέρβις σε αμορτισέρ που άνοιγε μεν, δεν το ήθελαν άλλοι όμως και το παρέδωσε πεντακάθαρο.
Σε άλλον που βόλευε να πάω για σέρβις, μου έκανε πολύ κακή εντύπωση ότι δεν καθάρισαν το αμορτισέρ καλύτερα από ότι το πήραν. Δεν είχε πάει "λασπωμένο" αλλά αν το λύσεις πλένεται πολύ εύκολα και η λογική λέει ότι πρέπει για να μην περάσει βρωμιά μέσα.


+1 για vgr, στο Fazer πολύ ευχαριστημένος από την δουλειά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δυστυχώς βλέπω ότι δεν αλλάζει τροπάριο.

Να πω το εξής, με ενοχλεί σαν πελάτη ότι είναι πιο ακριβός από άλλους για την ίδια δουλειά, οι αλλοι συντηρούν μαγαζί υπαλληλους κλπ. Προς τιμήν του ήταν ο μόνος που ανέλαβε επιτυχημένα σέρβις σε αμορτισέρ που άνοιγε μεν, δεν το ήθελαν άλλοι όμως και το παρέδωσε πεντακάθαρο.
Σε άλλον που βόλευε να πάω για σέρβις, μου έκανε πολύ κακή εντύπωση ότι δεν καθάρισαν το αμορτισέρ καλύτερα από ότι το πήραν. Δεν είχε πάει "λασπωμένο" αλλά αν το λύσεις πλένεται πολύ εύκολα και η λογική λέει ότι πρέπει για να μην περάσει βρωμιά μέσα.


+1 για vgr, στο Fazer πολύ ευχαριστημένος από την δουλειά.
Η καθαριότητα είναι το άλφα και το ωμέγα!
Και πριν και μετά!
Εγώ αν είχα συνεργείο, και μου έφερναν μηχανή, έστω και για απλό σέρβις λερωμενη, δεν θα την αναλάμβανα. Και δουλειά δεν θα μου έλειπε, αυτό είναι σίγουρο, όπως δεν λείπει από όλους που έχουν συνεργεία!!!
 

Reinmeister

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SUZUKI GSX 1000S 2018
Kshock έχω στείλει πολύ κόσμο...Χρησιμοποιεί καλές τσιμούχες και λάδια και κάνει αξιοπρεπέστατο revalving με πολύ λογικά λεφτά...
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Top Bottom