Shinko E804/E805

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Θα περάσεις από χωμάτινους δρόμους άφοβα.
Δοκιμασμένα...
Με τις λάσπες δεν τα πάει καλά...
Στην άσφαλτο μια χαρά και στη βροχή τουλάχιστον στους δικούς μας επαρχιακούς που δεν γλυστράνε τόσο...
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Και τα 07 δεν είναι σούπερ στην λάσπη αλλά για να το θέσω πιο απλά, είναι μικτό λάστιχο όντως ή ασφάλτινο με τακουνάτο λουκ σαν τα πιρέλι; Θα ήθελα κάτι πιο χωμάτινο από τα 07 αλλά χωρίς να χάσω στο πόσα χλμ βγάζει. Τι ψάχνω κι εγώ τώρα...
Σε κάτι λιγότερο ικανό στο χώμα δεν θέλω να πάω, αν παίζει μπάλα στα ίδια θα το δοκιμάσω.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Και τα 07 δεν είναι σούπερ στην λάσπη αλλά για να το θέσω πιο απλά, είναι μικτό λάστιχο όντως ή ασφάλτινο με τακουνάτο λουκ σαν τα πιρέλι; Θα ήθελα κάτι πιο χωμάτινο από τα 07 αλλά χωρίς να χάσω στο πόσα χλμ βγάζει. Τι ψάχνω κι εγώ τώρα...
Σε κάτι λιγότερο ικανό στο χώμα δεν θέλω να πάω, αν παίζει μπάλα στα ίδια θα το δοκιμάσω.
Αντρέα, anakee wild?
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Το πίσω shinko πολύ μέτριο , το μπροστά μου άρεσε.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τα k60 skout (μέχρι 140 διάσταση πίσω) , σε όλες τις συνθήκες.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Και τα wild είναι στην λίστα αλλά
σίγουρα δεν θα βγάζουν τόσα χλμ και σκέφτομαι και λίγο τα λεφτά.
Διάβαζα έναν που βάζει 804 μπρος και 07 πίσω. Η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν κι εγώ. Ίσως παίξω εκεί
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Έχω κάνει 1000 χλμ χώμα και επαρχιακό μέχρι στιγμής. Φαίνονται να ανταπροκρίνονται πολύ καλά. Με το που τα έβαλα ένιωσα καλύτερη ποιότητα κύλισης σε σχέση με τα 07.
Δεν βλέπω κάποιο έντονο σημάδι φθοράς οπότε θα βγάλουν τα χλμ τους παρ όλο που το πρώτο πράγμα που είδα είναι ότι έχουν πολύ μαλακή γόμα.
Ειδικά στο χώμα τα έτρεξα αρκετά (για δικά μου δεδομένα) και δεν ένιωσα κάπου να με προδίδει (βέβαια όλα αυτά σε στεγνές συνθήκες)
Το μπροστινό σε ένα πολύ μικρό σημείο όταν στρίβω(σε ασφάλτινα) το νιώθω ελάχιστα ασταθές - όχι κάτι τρομακτικό.
Επίσης είναι αρκετά μαλακά τα τοιχώματα και ίσως θέλουν λίγο αέρα παραπάνω .
Αυτά προς το παρόν, θα ξαναγράψω όταν έχω εικόνα και σε βρεγμένες συνθήκες.
 
Top Bottom